Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas namontirani Ksenononi 5000k ali mi farovi nisu isti, desni je "Valeo by Fiat" H1, a desni je samo "Valeo" H7, i boja na levom je bas ono sto sam hteo, a na desnom je za neku nijansu slabija i vuce ka zuckastom... Slike kacim veceras ili sutra kada stignem, mada mislim da se na slikama nece to primecivati toliko... I jos nesto, prikazuje mi gresku na tabli da ne radi neka sijalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC00157.jpg DSC00158.jpg DSC00159.jpg DSC00161.jpg

evo ovako sad to izgleda na mom automobilu, vidljivost je nula, upravo sam došao od Trstenika u Kragujevac po mraku, gde god sam mogao sam palio duga svetla, i imam utisak da mi više osvetljava sa strane puta nego sam put, i daleko bolje mi je osvetljavalo obično svetlo, dodje mi da povadim ovo i da se vratim na obične sijalice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet ja da prodiskutujem sam sa sobom, pošto već peti post ostavljam, a niko ništa da prokomentariše :animier:

Pazario sam komplet originalnih farova H7 sa maglenkom i LED pozicije koje ne bi trebalo da pokažu grešku i par sijalica, ovaj put 4300K, koje sutra planiram da namontiram i naštelujem... Nadam se da će konačno rezultat da bude zadovoljavajući, tj da će svetla da svetle isto i da će normalno da osvetljavaju put... Za maglenku se još uvek premišljam da li da je povezujem, zanima me da li je to neko radio i koliko je zahtevan posao, pošto bih dao to nekom stručnom da odradi pa da znam otprilike koliko bi to moglo da me košta...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si menjao sedista ili si stavio presvlake? ne vidi se bas najbolje. Daj neki krupni kadar :)

Odlicno si uradio ovo za farove :thumbup: aj montiraj pa da se pohvalis :thumbsup:

Ne znam kako se povezuju maglenke, ali bilo bi lepo resenje da kupis onaj automat za ukljucivanje svetala po startovanju auta, povezes sa maglenkama i ona ti sluze kao dnevna svetla i cuvas xendze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presvlake su u pitanju, sutra me čeka puno posla, prvo put Kragujevac-Čačak-Kraljevo-Trstenik, pa montaža zimskih guma, skidanje branika da bih poskidao farove, montiranje novih farova, štelovanje, vezivanje vufera konačno, pa ću povremeno da okinem i koju fotku, pa se uveče vraćam u Kragujevac i taman da vidim usput kako svetle ksenoni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko toga sam trebao da uradim juče, ali zbog nedostatka vremena pola od toga nisam stigao... Krenuo sam još u 9 u Čačak, u putu ka Kraljevu svratim na Fiatov otpad u Mojsinje da pogledam šta ima, kad ono tamo 15"

Slika0077.jpg

i ja to ispazarim... Mnogo lepše stoje na autu i lepše su uživo...

Završim posao i u Kraljevu i u 12.30 stignem u Trstenik, pokupim zimske gume i odem kod vulkanizera da mi skine letnje koje su mi stojale na autu i stavi te zimske, oteram auto na pranje i sve to završim u 15, tada odvezem auto kod električara da mi poveže vufer, nazovem brzu poštu da vidim da li mi stižu novi ksenoni, kad ono ništa od toga, stigli su mi tek danas, a ja nisam više tamo...

Pošto je već bio mrak kada mi je električar povezao vufer, nije bilo vremena da skidam branik i zamenim farove, što bih bezveze uradio jer ksenoni nisu ni stigli, krenem nazad za Kragujevac i dam mu ga malo po gasu, kad nekih 10min ispred Kg-a upali mi se lampica za servo

DSC00166.jpg

nisam osetio nikakvu promenu u vožnji, ali sam stao, ugasio auto, sačekao i upalio ga opet, ono lampica i dalje stoji upaljena, ja nastavim, stignem u Kg... E sad, električar mi je skidao onaj plastični poklopac ispod volana i stavio mi tu neki osigurač, da li je moguće da bude nešto do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni tesko da moze da bude do osiguraca,jer on zapravo nem osigurac za servovolan tj.el.volan iz razloga ,vrisne ti osigurac u voznji i bolkira servo,sta ces,da pogine neko :thumbdown:

nego probaj,ako imas gde odvezi na dijagnostiku,mozda je imao sam pad napona i prijavio gresku.

Felne su bas dobre. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je od pada napona, malo sam čitao temu o ovom problemu, sad sam se provozao, nije svetlela lampica uopšte...

Felne će da budu još bolje kada ih budem sredio.. Planiram da im napravim čepove, čisto da se podsetim malo svog umeća rada na strugu i da ih malo izgitujem i da ih prefarbam u istu boju, pa tek na proleće da ih stavljam na auto :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su ekstra, cucnuce mu odlicno! ;)

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidim da si pazario kineske ksenone, pozdravio te milunce i njemu se nista nije videlo kad je uzeo slicne (ali mislim da su mu sociva "zagorela" malo pa da je zbog toga) a greska vezano za sijalicu je zbog otpora mozda posto ksenon radi na manjoj snazi [W] u odnosu na halogenu, pa je sistem ne vidi da postoji, nego ti rece imas i rezistore pa mi je sve to malo cudno. Inace duki mi rece da se video sa tobom i da ste procaskali malo pa tako sad ovde vide koje si rims ispazario, deluju dobro nego ko ce da ceka prolece da vidi kako izgledaju na autu to ti lepo da stavis pa da slikas pa opet vrati zimske :whistle: kakav je kvalitet zvuka sad sa tim vuferom, glasnoca me ne interesuje, odavno je prevazidjeno ono tumb tumb tumb pored gimnazije i tehnicke (mislim nije, nego ove klinke provalile da je to seljacki, jbm im onoga ko ih nauci tako) i jos jedno pitanjce, lokacija fotografije felne, lici mi na pejcino dvoriste (ima ora, ima ona sina za ogradu :X )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli su novi farovi sa maglenkama, novi ksenoni i pozicije koje ne prikazuju gresku, pa cekaju vikend da se ugrade, jbg ne moze pre... Sa vuferom sam zadovoljan, nije nesto glasan bog zna sta, ali je dalo muzici smek, bas je to falilo malo, sad je bas kako treba.. Nije kod pejce :) Felne ce morati na ulepsavanje, pa tek na prolece dolaze na auto, a kada sam ih kupio, stojale su na puntu kao sto je moj, tako da znam unapred da ce da legnu odlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li imao 14ce pre ovih ili su i one bile 15ce? Koje dimenzije guma su na starim felnama ,ne na ovim novim alu!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno vozim 14" sa 175/65 dimenzijama, a planiram da do proleca kupim 190/150 r15 gume, posto ove koje su stojale na alu felnama su skinute posto ne mogu da sluze vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno sam juče sam uzeo da skidam branik i zamenim farove i stavim ksenone 4300K u te nove farove... Sve to sam radio nekih 4-5 sati, nisam imao fotoaparat pri sebi da slikam tok radova, tako da sam telefonom čisto ufotkao auto pošto sam skinuo branik...

DSC00173.jpg

stari farovi su skinuti, tako da će oni na prodaju, a slike ksenona i kako osvetljava kačim čim uslikam, uglavnom nisam džabe sve to radio, utisci su odlični, druga priča od onoga sa tim kineskim 5000K, sinoć sam došao iz Trstenika u Kragujevac, duga svetla nisam ni palio, niti imam potrebe posle ovog poduhvata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam i obećao, slike ksenona... Slikano je telefonom

DSC00175.jpg

I još nešto,

4300K sa garancijom VS. 5000K bez garancije

ksenon_5000k_vs_4300k.jpg

Nisam uspeo da slikam pre, pošto je parking mesto na kome sam slikao kako svetle 5000K bilo zauzeto do danas, i čim se oslobodilo, preparkirao sam se na isto mesto da bih napravio sliku na kojoj može lepo da se uporedi razlika izmedju 4300K i 5000K...

Sledeći detalj kome sam planirao da se posvetim kada budem imao slobodnog vremena su čepovi za alufelne, tačnije da ih napravim na strugu i odnesem na lasersko graviranje abarth znaka, izgledaće nešto nalik ovome

Fiat_500_Abarth_1.jpg

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bas je velika razlika, da li je to sa istim farovima? Ne bi smela da bude tolika razlika ako su u pitanju isti farovi, onda je ocigledno da ti xenoni nisu bili bas nesto ispravni. Poklopci ce izgledati extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugi farovi su u pitanju, to sam zaboravio da napomenem u gornjem postu, ali i oni prethodni farovi su mi ispravni, jedino što je jedan bio h1, a drugi h7, pa su različito svetleli, ali recimo sa običnim sijalicama su bili ekstra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam te video ispred Tempa! Punto izgleda vrhunski, a xenoni svetle za sve pare! :)

Meni se k'o za inat malopre otkaci zadnji lonac dok sam vozio devojku kuci. Od sad te izbegavam. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja sam sa gospođom bio u tempu u kupovini, ali nisam video tvoj auto da te pozdravim :welcome: Nije ti to od mene, ja obično donosim sreću gde se pojavim :whistle:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da osvežim malo temu, a sutra i auto... Tačnije danas sam poslom otišao do Bg i nazad, prešao nekih +400km, pa svratio usput do AP Sporta u Kragujevcu, pa pošto sam prešao nešto više od 15.000km od servisa, kupio ulje, filter ulja, filter vazduha, dihtung poklopca ventila i rezervne sijalice pošto ih nisam imao u kolima od kako sam stavio ksenone, sve ukupno negde oko 3.500 din...

DSCF0983.jpg

Prvi put kupujem u Ap Sportu, i utisak je da sam ekstra prošao, sudeći po autu koji sam vozio pre Punta (Daihatsu Applause), ovo sve bi me koštalo najmanje 5.000...

Za novu godinu mi je deda mraz doneo kutiju za alat koju sam napunio do vrha sa stvarima koje su mi zauzimale mesto u gepeku(kompresor,trokut,prva pomoć,prsluk,kablovi za paljenje)....

DSCF0984.jpg

Bio sam dokon par dana pred novu godinu da ugradim svetlo u gepeku koje mi često mnogo treba, pa pošto nisam želeo da se zezam sa kablovima, kupio sam kod kineza led lampu na baterije i upalim je i ugasim kada mi treba

DSCF0982.jpg

i za kraj kako to radi...

DSCF0978.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet jedna novina kod mene... Kupio danas letnju obuću za alu felne, sutra planiram da ih odnesem kod lika koji vari aluminijum da mi malo zapuni jedan rub koji je dosta pojeden o ivičnjak, pa posle kada uhvatim vremena do proleća da ih ogitujem i ofarbam

SDC15803.jpg SDC15804.jpg

gume nisu nove, ali su kao nove, GOODYEAR 195/50 R15 EXCELLENCE 82H DOT 4710, plaćene duplo jeftinije nego što inače koštaju nove, sve su proverene, nema greške, sad još da sačekam proleće pa da legnu na felne, a felne na auto.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...