Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo danas sam burazeru na puntu ugradjivao senzore, pa sam se setio tebe i slikao kako se skida stop, nadam se da ce ti sada biti jasnije, ako nemas ovu plastiku moze i sa gedorom, ali nisam pogledao kojom, skontaces sa kojom.

prvi sraf na C stubu

2012_03_17_16_37_04.jpg

drugi ispod plastinog drzaca police i zvucnika ispod itisona

2012_03_17_16_38_05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti puno, živ bio :unworthy: :unworthy: :unworthy: Pretpostavio sam da se o ovom plastičnom nastavku radi kada si mi pomenuo, ali prvo ću da pokušam a da ne skidam štopku, pošto ne verujem da ću imati koga da uhvatim da mi pomogne, mada ako bude moralo da znam kako to da odradim :thumbsup: U utorak idem kući za Trstenik konačno, ostajem samo jedan dan i vraćam se u Kragujevac, ali sam rešio da se posvetim ovim folijama po svaku cenu...

Krajem meseca mi je registracija, pa ću morati još jednom da odem tamo na dan, a početkom aprila idem na 3 nedelje i planiram da za to vreme poradim na dosta sitnih, ali bitnih detalja što se tiče stajlinga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se konačno poigrao sa folijama

DSCF1266.jpg DSCF1268.jpg

pa malo B stub

DSCF1271.jpg

Prelepio donji deo držača tablice, da ne reklamiram više ovog što mi je registrovao auto :rolleyes:

DSCF1284.jpg

...a onda pokušao da zamaglim folijom štopove, ali sam odustao od ideje i skinuo jer mi se pod 1 nije svidela nijansa folije, izgledalo je kao da sam zalepio dimljeni najlon

DSCF1288.jpg

a pod 2 jer sam loše uradio, imalo je puno vazduha, i ako sam grejao fenom

DSCF1289.jpgDSCF1290.jpg

I za kraj uslikao ćaletovog Mirafiorija tako rastavljenog, ima sve delove, ali tako stoji već 4-5 godina

mirafiori_131.jpg mirafiori.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si me podsetio, nisam se pohvalio da sam felne odneo kod vulkanizera da mi stavi gume na njih, pokupiću ih u ponedeljak, pošto tek tad idem ponovo u Trstenik da registrujem auto, tako da možda tada legnu na auto, samo moram da proverim prvo da li su mi ovi šrafovi koje imam dovoljno dugački za njih :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter zaboravih da ti napomenem, ovi mehurici se jednostavno izgube posle 10-ak dana na suncu :sofa:

mada ta folija mi nesto deluje matirano..?..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se cimas sa folijom, kupi sprej odradi stopove,posle uzmi malo bezbojnog laka i sijace ko sunce. Ja sam moje tamnio sprejem, samo kad farbam auto da ih izlakiram i gotovo. Felne su super ispale u kombinaciji sa karbonom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikter zaboravih da ti napomenem, ovi mehurici se jednostavno izgube posle 10-ak dana na suncu :sofa:

mada ta folija mi nesto deluje matirano..?..

Ne mogu da nadjem nikako sliku tvog auta sa nekog drugog foruma, na koju sam naleteo još kada sam došao na ideju da tamnim štopke kako je to izgledalo kod tebe... Ono što sam video je odlično izgledalo, a ova folija nema veze sa vezom, izgleda bukvalno kao najlon, tog kvaliteta je, ni nalik onome kako je kod tebe to ispalo, nema sjaj uopšte, tako da kada budem dolazio u Bg, svratiću u Difol da pogledam šta uzimam i odneću auto kod nekoga ko se bavi folijama da mi to lepo i kvalitetno uradi...

Što se tiče spreja, od te ideje sam odustao u startu, jer mi se ne dopada kako se presijava i kako svetle svetla sa njima... U neku ruku mi i ok izgleda kada su svetla ugašena, ali kada se upale bude neravnomerno i vidi se kako je farbano, a folija je svuda jednaka, pa mi nekako više odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prelistaj moju temu malo :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41941&view=findpost&p=692913

Da kazem da postoji i svetlija nijansa, ona bi mozda izgledala bolje. Difol slabo stoji sa ovim folijama jer se slabo i prodaju. Nazovi telefonom pre kupovine. Ja sam moju uzeo direkt od uvoznika

www.oracalpolikarbonati.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to :unworthy: ovo je već odlično, što kažeš možda bi malo svetlija bila bolja, mada je meni i ovo prihvatljivo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad će biti slike kompletnog puntiše sa felnama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nadam u ponedeljak ako ne bude problema sa šrafovima, samo što ću da stavim prazne čepove dok se ne organizujem za graviranje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je ljuta zverka registrovana, malo su ga zakomplikovali, prvo su mi pogrešni datum stavili na polisu, pa sam se vratio da mi isprave, pa su mi posle da linalepnicu na kojoj piše da je auto registrovan do 2012 umesto do 2013, pa sam se još jednom vratio po novu...

E sad nešto što čekam godinama :rolleyes: FELNEEEEEE :rambo:

DSCF1336.jpg

DSCF1335.jpg DSCF1337.jpg DSCF1339.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad nešto što čekam godinama :rolleyes: FELNEEEEEE :rambo:

E pa kad je tako, nek su sa srecom i slatko da se navozas sa njima koliko ti mislis da treba :thumbsup: (posto moj dobar drugar ima obicaj u zezanju da kaze kada neko uzme novi auto: "Nek je sa srecom i da te sluzi 30 godina!").

Interesantno je ispalo ovo sa karbonom na felnama, cepovi ce biti sa Abarth znakom kao na onim ranijim slikama? Baci i neku sliku sa strane za kompletan utisak auta sa felnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad imam samo ovu jednu, ali je loša zbog svetla

DSCF1333.jpg

U ponedeljak ću da počnem aktivnije da radim na njemu, imam u planu da ofarbam čeljusti i doboše u žuto, da napravim konačno čepove, da ugradim amortizere na haubu, a sinuće mi verovatno i još nešto na pamet(npr koska o kojoj već neko vreme razmišljam), u planu mi je zamena osvetljenja instrument table i centralne konzole, ali to otom potom... Što se čepova tiče, u nedoumici sam da li da naručim abarth stikere ili da ih graviram, nekako mi je bolja opcija graviranje jer stikeri mogu lako da dobiju noge i nestanu.. :rolleyes:

Što se tiče mog utiska u vožnji u prelasku sa 175/65 R14 na 195/50 R15...

Imam utisak kao da je auto zalepljen za put, malo je tromiji i sporije povlači, na neasfaltiranom putu se oseća da je dosta tvrd, ali je zato u krivinama daleko stabilniji nego ranije... Moj stil vožnje je dosta agresivan i volim da svaku krivinu iskoristim maksimalno, ali ne do granice da gume zapište, jer se tada ja osećam nesigurno(mada dešava se), tako da sam u povratku iz Trstenika u Kragujevac u neke krivine uleteo i +10km/h nego inače i imam utisak da to može i brže, samo dok se malo naviknem :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče mog utiska u vožnji u prelasku sa 175/65 R14 na 195/50 R15...

Imam utisak kao da je auto zalepljen za put, malo je tromiji i sporije povlači

to je cena koju placaju mali motori kada se stave sire gume sa nizim profilom, logicno dobije se na stabilnosti, ali da znas da se povecava i potrosnja, veci otpor gazne povrsine... malo dok se naviknes. Inace auto sada izgleda bas mocno, nisam ljubitelj karbon folije ali lepo izgleda ova fora na felnama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra su mu cucnule ove felne, moj glas ide za graviranje. a nemoj u zuto farbati, odskace od svega ili u sivo da uvek izgleda lepo i cisto ili crveno, ali to je samo moje misljenje, ti odlucujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ovako sa strane mi jos bolje izgleda nego na onim prethodnim slikama (doduse zbog sunca se ne vidi efekat karbona). Svidja mi se i model felni, po mom skromnom misljenju, super mu stoji.

Postedi ih rupa i ivicnjaka koliko je to moguce kod nas... I neka te lepo sluze :welcome: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...