Jump to content
FAS Goran
shone sd

Fiat Bravo / Marea 1.6 - palila se lampica za ulje / pritisak ulja

Recommended Posts

Meni sija lampica od ulja 2,3 sekunde nakon prvog paljenja ujutru nakon toga se ugasi i normalizuje se zvuk, i sve radi perfektno, da li je to opasno?

Bravo 2.0 HGT

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je i meni nakon paljenja 3-4 sec i ugasi se lampica a motor postane tisi tako je normalno nije normalno da moras da dodajes gas da ugasi lampicu i da ti se u toku voznje pali lampica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas dobro da svetli lampica 3-4 sekunde jer je to znaci vreme da pumpa "nabije" neki minimalan pritisak koji je opet daleko nizi od normalnog.

Ako ti se to sada desava kako je onda zimi kada je ulje jos gusce?!

I tebi bi,odnosno tvom autu dobro doslo skidanje kartera i ciscenje. :thumbsup::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam primetio da mi je pomesao ulje i vodu.

Uradio sam ravnanje glave, stavio nove zaptivace, novo ulje, novi filter ulja sa nadom da sam resio problem.

Nakon popravke sam ga malo provijao da probam kako ide. Tada sam primetio da je upalio lampicu za ulje, ali to je uradio kada sam stao i dok je bio u leru.

Majstor je ustanovio da je greska u pritisku ulja, mereci ga sa Manometrom. Pri cemu je utvrdjeno da na leru varira pritisak od 0.3 do 0.8, a pri vecim obrtajima cager na manometru oscilira velikom brzinom.

Kod majstora koji je radio sve do sada proemenio je indikator pritiska ulja misleci da je u njemu problem, ali pritisak je i dalje bio los.

Zamenjeni su leteci lezajevi radilice, problem je i dalje isti.

Zatim je skinuo kuciste bregaste ali je utvdjeno da su zazori zadovoljavajuci.

Uljna pumpa je takodje testirana, stavljanjem u benzin i proveravanjem da livuce.

Ako je bilo ko imao slican problem, ili zna sta je problem, molio bih ga da pomogne.

Hvala u napred

Buda

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je menjan i dihtung glave iako to nisi naveo?

Da li je proveravao uljne kanale da nije ostao komad necega pa sprecava protok ulja?

Da nije stavljao neku diht masu na dihtung glave pa preterao pa to pravi cepljenje kanala za ulje...?

Zapade mi za oci sto si napisao da je menjanjem indikatora mislio da ce resiti mali pritisak ulja koji je izmerio manometrom?! :wallbash:

Ili si ti napisao obrnuto ili taj majstor treba da batali taj posao i da ide u obucare mada pre mislim da si ti obrnuo redosled. :thumbdown::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je zamenjen dihtung glave, glava je oprana i ociscena.

Diht masa nije stavljena.

Ja sam pogresio u redosledu poslova koji su obavljeni na autu...

Ako ima neko iskusniji na forumu da mi moze pomoci neka se javi!

Hvala unapred.

To se desava samo kada je motor dostigao radnu temperaturu i kada ga provijam malo zesce.

Edited by Buda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritisak na leru ispod 0.6 Bara pali lampicu . Normalno bi bilo iznad 0.8 ako je sintetika i zagrejana do panja ?

Koje ulje si sipao ? I kazes leteci lezajevi zamenjeni ..a sta je sa lezecim ? Zasto i to nije zamenjeno i premerena radilica kad je skidan karter ?

PS Da je nesto zacepljeno pritisak bi bio povecan...pritisak mu dodje mera otpora ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sija lampica od ulja 2,3 sekunde nakon prvog paljenja ujutru nakon toga se ugasi i normalizuje se zvuk, i sve radi perfektno, da li je to opasno?

Bravo 2.0 HGT

Zamenjeno ulje, umesto selenie sipan motul i lampica se gasi pri verglanju i motor od samog starta kad je hladan ima mnogo mirniji rad. Definitivno postoji velika razlika u kvalitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja koristim motul, mnogo bolji i mirniji rad nego ranije a koristio sam seleniu 20k i total quartz i isto imao slucaj kasnijeg gasenja lampice.

Sa motul-om nemam tih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji razlika u kvalitetu ulja i to je jasna stvar.

E sad ,sto se tice lampice i njenog zadrzavanja,dosta zavisi od ulja i od filtera ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno ulje, umesto selenie sipan motul i lampica se gasi pri verglanju i motor od samog starta kad je hladan ima mnogo mirniji rad. Definitivno postoji velika razlika u kvalitetu.

Razliku bi osetio da si sipao bilo koje novo ulje, jer ovako porediš staro ulje Selenia koje je bilo u motoru koliko...jedno 10.000 kilometara i godinu dana, sa novim uljem iz kantice. :thumbup:

Ovo ne znači da nema razlike u kvalitetu raznih ulja, nego samo napominjem da ovakvo poređenje nije baš najobjektivnije, jer...bio bi oduševljen efektom i da si sipao novu Optimu ili bilo koje drugo ulje...prosto, poredio si istrošeno i novo ulje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo istroseno, preslo je 5-6000 km i samo par meseci je bilo u njemu i od samog starta je drzalo lampicu par sek. kad ga upalim...Za sada je bolje ovo, ali videcemo mozda i ono posle par hiljada km izgubi neka svojstva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

citao sam vasa mislenja i iskustva na ovom topic-u, ali nisam mogao da nadjem resenje za moj problem.

 

 

Imam bravu iz '97, 1.6, 16 v, sa ugradjenim plinom.

 

Pre par meseci sam prvi put sipao Motul umesto dosadasnje Selenie 10w40. Vozio sam 50ak kilometra  kombinovano/ gradsku. Kad sam stajao na semafore (u ler), motor odjednom promeni zvuk i zasveti lampica za ulje. Nisam znao sta je to...Elektricar mi rekao da kupim aditiv, mehanicar kaze da to vidi elektricar... a ja im ne verujem. Ja sam sumjao da je to zbog ulja ali vidim da svi hvalite bas taj Motul.

Taj mi se problem ponavlja uvek kad je auto u soobracaju vise od 40ak minuta. Zasad jedino resenje je da kada zasveti ta lampica u leru, ja dodam gas i je ugasim, ali pa tako nepotrebno zagrevam i optereceujem motor.

 

Hvala svima, pozdrav i Kumanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo ovu temu:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45362-ispiranje-motora-ne-radi-sam/?hl=%2Bispiranje+%2Bmotora

 

Ne mora da znaci da je taj Motul los (btw,i ja sam ga kupio,samo cekam prolece za zamenu),mozda je jednostavno negde poluzacepljen kanal za protok ulja pa se to desava.

U svako slucaju bi bilo najpametnije da sto pre odes do majstora da se ne bi desilo da motor ostane bez podmazivanja jer ces onda imati veliki trosak.

U temi na linku znad ima dosta slicnih iskustava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem javlja mi se lapica za ulje ali samo kada postigne radnu tepaturu auto i to bas slabo sija lampica za ulje ,pa me zanima da lineko mozda zna sta moze da bude problem?? Upitanju je fiat marea 1.6 16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja imam fiat bravu 1.2 16v i isto mi je tako palio.Prvo proveri automat ulja a posle skidanje kartera i ciscenje sita uljne pumpe sto je bilo kod mene problem.Posle ciscenja vise ne pali lampicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sustini slab pritisak ulja, upozorava na neki problem u motoru ili s motorom. najmanje sto mozes da ucinis je da skines karter i pogledas sito uljne pumpe i ima li prljavstine na njemu i samu pumpu dal je ispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam automat ulja kupio sam novi ,ali dzaba opet posle kada se postigdne radna teparatura zmiga slabo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazem ti sta prvo da uradis, ispusti ulje i skini karter i pogledaj sito uljne pumpe i samu uljnu pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora i fazon svi razicito pricaju u fazonu dzaba da ti skidamo karter da cistimo mozda nije to ,moram da nadjem nekog da mi skine i da ocisti.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mozda je bas to... skoro je neki od kolega s foruma imao problem s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...