Jump to content
FAS Goran
shone sd

Fiat Bravo / Marea 1.6 - palila se lampica za ulje / pritisak ulja

Recommended Posts

Juce sam presao malo vecu kilometrazu i uglavnom je bila brza voznja, a dogodilo se da se palila lampica za ulje, ali ne konstantno u toku voznje vec samo pri kocenju i pri vecem padu obrtaja. Dok je auto u mirovanju, na leru, isto treperi lampica. Proveravao sam nivo ulja u motoru i sve je ok ( inace zamena je bila pre 3000km). Onda sam primetio da je posuda od ulja za servo umazana i da je iz nje izlazilo ulje u toku voznje, najverovatnije zbog toga sto poklopac nije bio dovoljno stegnut. Ali i nakon stezanja poklopca, lampica se i dalje pali, ali zasto? Da li je nesto ozbiljnije u pitanju ili treba na dijagnostici jednostavno samo ponistiti tu gresku (ako je uopste greska)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,videcu sta i kako. Danas sam ga vozio, ne nesto mnogo, ali nije palio lampicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se pali na 0,3bara a radni pritisci su od 1-3bara....To sto se lampica ne pali ne znaci da je pritisak dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, druze. Ici cu u servis ovih dana, pa javljam sta je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja salio sa tim.

Ako lampica blinka znaci da je pritisak prilicno blizu ove granice od 0.3 bar a to je mnogo manji pritisak nego sto treba da bude pa je i podmazivanje slabije i jos ako ga gazis... :thumbdown:

Kod mene je davno na ladi lampica tako blinkala ponekad i na leru kada su obrtaji mali da bi posle nekog vremena zaribao motor tako da bi ja na tvom mestu odmah otisao kod majstora da se to resi da se ne bi napravio neki veci problem sa motorom ako vec nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi novi indikator ulja,to im je boljka.Meni se to isto desilo posle brze voznje, ne verujem da je pumpa. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nikako da stignem na red u servisu. JOs ne znam sta je. Evo vec tri dana se ne pali lampica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo da mu usrafite manometar na mesto davaca da vidite na kojim pritiscima se krece ulje.Kladim se da je bar prepolovljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je definitivno najbolje resenje i videce se sta je u pitanju i kakav je pritisak u odnosu na normalan i da li davac povremeno baguje ili je pritisak stvarno dosta manji nego sto treba biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ulje istanji od grejanja i uopste ceo motor posteno zagreje ako tinja lampica ili je oslabio davac ili su istroseni lezajevi radilice.

U svakom slucaju se usrafi mehanicki davac prEtiska i proveri isti kad je sve zagrejano . ako je oko minimuma tj 0.6 Bar-a valja sipati neko mineralno gusce ulje kao privremenu meru dok se ne skupe pare za zamenu lezajeva i eventualnu obradu radilice .

Moze biti i uljna pumpa ali ona ne strada tako cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje tipujem na zapuseno sito uljne pumpe.Ima cela tema.ISPIRANJE MOTORA-NE RADI SAM rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije valjda do radilice i lezajeva, inace ce da bude kuku-lele. Danas, kad sam objasnjavao problem u servisu, rekli su mi bas to da ce prvo da provere pritisak. Samo sto su imali guzvu ovih dana, pa cekam slobodan termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen, zamenjen je davac pritiska. Pritisak su merili, kazu da je dobar, 1,3 bara na leru.

Pozdrav i hvala :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji moguci uzrok! :thumbup:

Bolje nije moglo

Provuko si se...thumbup.gif

Za dlaku sinko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poucen tudjim nevoljama....jos dve hiljade kilometara i kad budem menjao ulje,karter ide dole i cistim usis uljne pumpe.Previse ljudi je imalo taj problem da bi cekao da se i meni desi.thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki je to posao, koliko vremena zahteva? Mislim, sto da ne, mozda se odlucim i ja za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedno 2 sata.Resetka mora da ide u kadicu sa kiselinom,obicno je toliko zaprljana da ne moze drugacije.Treba ti silikon za dihtovanje,posto karter nema dihtung.Ostalo je sve sarafanje oko auspuha i kartera...Bas sam se nagledo svacega u TIM servisu,ukljucujuci i Lanciu mog tasta...wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedno 2 sata.Resetka mora da ide u kadicu sa kiselinom,obicno je toliko zaprljana da ne moze drugacije.Treba ti silikon za dihtovanje,posto karter nema dihtung.Ostalo je sve sarafanje oko auspuha i kartera...Bas sam se nagledo svacega u TIM servisu,ukljucujuci i Lanciu mog tasta...wallbash.gif

A ko je rekao da ima dihtung?question.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da je davac,ali kao sto neko rece neka ti neko manometrom proveri pritisak i ako sam dobro primetio spominjao si umazanu posudu od ulja za servo??? To nema nikakave veze sa lampicom od ulja!?

Samo ti izmeri pritisak i ako je dobar kupuj davac pritiska ulja ili ti senzor kako ga ko krsti! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da je davac,ali kao sto neko rece neka ti neko manometrom proveri pritisak i ako sam dobro primetio spominjao si umazanu posudu od ulja za servo??? To nema nikakave veze sa lampicom od ulja!?

Samo ti izmeri pritisak i ako je dobar kupuj davac pritiska ulja ili ti senzor kako ga ko krsti! :rolleyes:

Izgleda da te mrzi citati prvu stranu gde je covek vec resio problem mada si u pravu! :lol:

Problem resen, zamenjen je davac pritiska. Pritisak su merili, kazu da je dobar, 1,3 bara na leru.

Pozdrav i hvala :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...