Jump to content
FAS Goran
Jim9

Stilo i nepozvani gost

Recommended Posts

Verovatno svi na osnovu naslova znate u cemu je problem a pretpostavljam da ste i vi imali taj problem ako ne sad onda sigurno nekada.

Podjem na faks pre nekih nedelju dana kad ispod auta eto ga "Jerry od pola kile" prolete kao "Brzi Gonzales" ispred mene. :)

'Ajde rekoh to je sad izasao od negde ko zna gde je sad otiso,nece taj da se vraca.

Danas otvorim haubu da proverim ulje i imam sta da vidim.Gospodin se odomacio pored akumulatora,dok sam ja stigao da ga mlatnem necim on utece.

Na delu kod ventilatora i kod akumulatora nije ni pocistio za sobom. :)

E sad jeste smesno ali uhvati me panika,jedan prijatelj je zbog istog razloga "puko" 850€ za komp.

Kako ste vi resavali problem?

Ja postavih danas dve kljuse pored auta pa cemo da vidimo,imam neke "ratluke" za tu svrhu stavio bih ispod haube ali strah me da ne crkne negde oko

kaiseva pa napravi festu.

Ne zivim u dzungli ali eto,..

P.S.Ne znam da li je primerena tema ali eto malo i da se nasmejemo,..a i video sam na jednoj slici na forumu da je neko imao mumiju koju je tek pri servisu otkrio :)

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji uredjaj protiv glodara koji emituje viskofrekventni zvuk, ali mislim da ces to retko naci kod nas. U Austriji ima da se kupi na svakom cosku. Drugar je trovao i uginuo mu je u prostoru motora brisaca. Bio je na putu i kad se vratio... 15 dana nije mogao smrad da nestane. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Higjena automobila ti nije na potrebnom nivou :D aaaaahahahaha

šalim se naravno, stavi sikiricu u kasetu za svaki slučaj :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti pričam ... Meni se manji primerak zavukao malo dublje u motor, i bio je efikasno ubijen senzorom faze na bregatoj. Senzor faze se naravno polomio, a momak koji je radio morao je da čisti ostatke mipije iznutrice sa kaiša i španera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepak za insekte i male glodare. Bez boje bez mirisa. Trajno lepljiv nekih 6 meseci.

Namaži neki karton ili plastiku, zatim stavi to tamo gde se ovaj odomaćio ili gde prolazi, može i malo šunkice da ga privuče i sledeći put ako bude sreće naći ćeš ga ulepljenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se macka uvlacila pored akumulatora,dok je matori jednom nije dobro pojurio,nije htela da odustane... :D A lako je ulazila odozdo jer nemam suspleh... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li razmisljao da nabavis macku? :devil:

Pre oko mesec dana, kod mene su se pas i mačka jurili oko kola i u jednom trenutku mačka se zavukla ispod haube od Suzane. Pas je nastavio da kidiše i uspeo da otkine prednju tablicu, a mačka je unutra izgrizla komplet kablove od svećica, žice od oba fara, ventilatora hladnjaka, davača pritiska ulja i temperature. Naravno, kompletan motorski prostor bio je pun mačijih dlaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,drugari na savetima.

Ne smem da ga trujem da mi ne crkne unutra.

Postavicu danas dve-tri kljuse oko auta pa ce na jednu da naleti valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa lepkom što je kole rekao je sasvim korektna varijanta. Koliko znam, taj lepak ima i neki otrov pa onda on i brzo crkne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš naprotiv, lepak je neotrovan, jer sve što je otrovno za miševe i pacove i za čoveka je.

Miš na kraju ugine zato što se skroz ulepi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepak definitivno! Imali smo mi slucaj u servisu da je dosao,tj.doslepan punto na kojem je komplet instalacija od plina,kablova svecica,creva itd izgrizena,uvuklo se kuce i sve iskidalo da ne veruje covek da moze tako nesto da se desi! :wallbash:

E sad za sekirce i pistolje i druge karakondzule ne bih ti preporucio,mozes da ozledis i sebe i auto! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mogu lepak,imam psa koji se seta po dvorisu pa ne bih da slucajno dodje do tog lepka.Inace par puta mu je pacov za dlaku pobegao ali u pitanju je nemacki ovcar i spor je ko puz,tako

da ga ovaj samo iznervira da mi cvili pod prozorom ceo dan sto ga nije uhvatio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš papirni tanjir (onaj za dečije rođendane za tortu :D ) i na njega naneseš lepak, i ubaciš tanjir u haubu negde kod akumulatora ili gde ti se već zavlači pacov ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, to namestiš tako da ne može pas da domaši.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poenta je u tome da sam tad bio parkirao neposredno pored magacina hipermarketa. Mišonja je dedfinitivno odatle istrčao ! Inače u svojoj garaži imam i lepak (zakon za manje glodare !) a prvi komšija ima čopor od oko 5-6 večito gladnih mačaka. Tako da definitivno nemam glodare u kući i garaži / šupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti komsija hrani dobro macke onda imas sigurno po kojeg a da ni ne znas.

a ako ih drzi samo na hlebu i vodi onda si siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan glas za postavljanje lepka na neki karton i postavis ispod haube.

Mozda ce te ova slika malo utesiti ima i gorih stvari ispod haube :whistle:

516image004127ey.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan glas za postavljanje lepka na neki karton i postavis ispod haube.

Mozda ce te ova slika malo utesiti ima i gorih stvari ispod haube :whistle:

516image004127ey.jpg

hehehee.prezubio piton!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imala tu mumiju :))) mada , dok nije otkrivena , radila kao anti-nesa maler, dok ne izvadismo jednom na okupljanju , jaoj bljak kad se samo setim , fuj fuj :)

od tada nemam nikakvih kostura :) al zato nesa izmalerise svaki put na servisu :) pa sad ti biraj sta ti je manja steta :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...