Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo 1.6 / 1.9 JTD / 1.4 - zvuk iz menjača

Recommended Posts

nesto mi lupka i danas sam bio kod majstora..kaze menjac.  skidanje 50 evra pa cemo da vidimo dalje....kaze verovatno diferencijal ima luft, ali to se jedva cuje. on kaze da nisam normalan i da tako mogu da vozim jos 100 000 bez problema. jer kaze nije mu prvi takav slucaj,,ali ja bi to da sredim...polovan menjac 150 evra kaze i skidanje 50  a mozda je neka sitnica, ali nista ne moze da vidi dok ne skine.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam auto od servisa, nije do menjaca. nije do masine...sve prekontrolisano,,,ne moze da ustanove sta je..kazu jedva da se i cuje , vozi dok stvarno ne pokaze sta je,  jer kazu moze da bude bilo koja sitnica, kazu ovakvi kvarovi su najtezi, jer u stvari nisu kvar nego najcesce neka glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa menjacem, vozim stilo 1.6, juce na auto putu u petoj brzini od jednom pocne sve da lupa, imao sam osecaj  kao da mi se otkinuo menjac :) ja prebacim u cetvrtu ono nema nista, ponovo pokusam u petu ono opet poce auto da se udara o zemlju, nastavim da vozim  cetvrtom i posle par kilometra mi se desi ista stvar, tad sam pomislio da  je mozda menjac poceo da pusta ulje i da ce tako sve do prve da radi dok ne iscuri svo ulje, ali nije, nastavim trecom ipredjem jos 70 km do kuce,Dok sam vozio trecom svo vreme se cuo neki zvuk, imam osecaj kao da zubci struzu, ali je zvuk isti i dok je menjac u brzini i kad izbacim auto iz brzine, tek kad stanem zvuk prestane, i desi se da kad krecem, auto podje neki metar i od jednom stane kao da naglo pritisnem kocnicu. Da li neko zna mozda o cemu se radi, da nisu mozda lageri otisli, ili ceo menac mora da se menja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Već neko vreme cujem zvuk koji me potseca na zvuk loseg lezaja a dolazi iz pravca motora i menjaca. Elem, bio kod dobrog majstora koji mi na moje odusevljenje saopsti da taj zvuk dolazi iz diferencijala. Izadjemo na auto put i potvrdimo dijagnozu. Kad je diferencijal opterecen, posebno kad koci bas se cuje muljanje i buka. Mene sad zanima sledeće: Sta sad raditi? Da li juriti polovan kod nekog ko ugradjuje ili pokusati srediti stari? Sigurno je neko imao slicnih problema i kakva su iskustva. Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liqui 1040 ako ne da rezultate kupi polovan menjač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da nisu više skupi. I sam sam razmišljao u tom pravcu mada sam više za to da nadjem nekoga ko ih prodaje i ugradjuje. Da li imaš nekog za preporuku? Isto sam razmišljao da taj zvuk ne dolazi eventualno od nekih drugih lezajeva oko menjača. Mada, činjenica je da se to muljanje i buka čuje najviše na 90+kmh i to kad otpustim gas da motor koči.

Ivane, misliš da bi ulje ili aditiv ili šta god da je dalo rezultate? Buka je tolika da ne čujem svoje misli na 90+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je baš velika buka onda nema pomoći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikog za preporuku. Vrti oglase i nadji nabolju ponudu. Sigurno ima negde i sa ugradnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je bučan. A ima i lufta u diferencijalu. Onaj klak klak na napred nazad točkom.

Probaću, makar za Stilo ima otpada ☺ Svakako vam hvala. Ako vam još neka ideja padne na pamet pišite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oko 10000din su najjeftiniji ako nadjes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam. Bilo je i više nego što treba ulja. Ja sam u početku mislio da se ležaj levog točka manifestuje na neki čudan način pa sam čekao da kilometri kažu svoje ali se pokazalo da nije ležaj točka. Ja i dalje imam sumnju da li je menjač. Mada, ovaj majstor je baš klasa i miskum da je u pravu. Džaba se ja nadam da je neka glupost od 30 evra ☺

Deki, znaš šta mi je fora oko polovnih. To da li ću dobiti mačku u džaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas coveka u Sabac koji radi remont menjaca pa mozes da vidis sa njim...ako hoces mogu da ti nadjem broj.

Pa najbolje da se proba pre kupovine.Ako kupujes uzmi od multijet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad izbacim iz brzine ne čuje se ništa. Čim vratim u četvrtu opet počne. Ja sam u Bg pa tražim nešto bliže ali ću svakako probati u u Šabac. Deki pusti mi broj ili link. Zašto od multidžeta? Kvalitet ili je brži

Čuo sam za nekog tipa u Omoljici. Je li vam poznato?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi mislim da taj radi kvacila za menjace ne znam.Javicu ti sutra broj....pa od multijet zbog 6b.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki, nije mu frka da nosi takav menjač? On meni ide ko mećava pu pu pu ali bi mu legla 6. skroz. ☺

Ja znam za ove iz Ostružnice ali koliko znam oni rade kvačila i zamajce a za menjače nisam siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...