Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - Dead lock

Recommended Posts

Pominjem ti podizace za prozore zato sto su zajedno sa kontrolom retrovizora i tim tasterom za centralnu koji te zeza integrisani na istu plocu.

 

i pomocu njega sam ranije otkljucavao suvozaceva vrata kada neko treba da udje

Pretpostavljam da si podesio si da ti automatski zakljucava vrata u voznji?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha to, kontam, pa veruj mi nista nisam podesavao, ali sam gledao u meniju da je podeseno da se automatski zakljucavaju posle izvesnog vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da rasturis ceo taj panel i da ocistis bakarne kontakte, sigurno su oksidirali pa ne rade kako treba. Imao sam isti problem i kada sam ocistio sve radi kao sat :) Pazi samo kako skidas jer je sve u zabicama pa da ih ne polomis, ja sam se dobro namucio dok sam prisao kontaktima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a garant je procureo smak, pa videcu dal cu sam ili kod majstora, ne bih sam da cackam da ne pokvarim nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes da pokvaris ako si pazljiv, ja se nikada nisam petljao oko tih stvari pa sam uspeo bez problema, samo strpljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagano rasturi sve , nije ništa strašno. Radi kada je toplo, plastika kada je hladno postane krta i pucaju žabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje je da ja to ne cackam sam, nego da ga oteram kod majstora, ipak nisam toliko strucan za takve stvari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si nekad vadio bateriju iz mobilnog telefone, znači osposobljen si. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxa, to jesam naravno, dosta znaci to dugmence prilikom otkljucavanja vrata iznutra , bas je cool, moracu nekako da regulisem to, jos ako je samo do tih kontakata to nije strasno uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvuci prvo prekidač, otkači kabl. Onda lepo unesi u kuću i kreni lagano da odvajaš. Ima onih žabica, pa možda ti neko malo i pomogne. Taman ćeš i ostatke hrane da isteraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji mogucnost da se negde u kompjuteru ukljuci opcija dead lock ako je trenutno nema na autu.

Zna neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead lock je bio dostupan od Actual (najnize) opreme pa navise. Ne postoji podesavanje za nju na boardu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime , Miloš vozi N Bravo. 

Miloše čitaj uputstvo, ako ima opcija probaj. Ako ne , štednja fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputstvu pise, samo za odredjene verzije i trzista. Oprema mi je dynamic i nema mogucnosti u onom meniju da se ukljuci, kao npr. da zakljuca sva vrata preko 20km/h. Jedino mi palo na pamet da moze u kompjuteru da se negde ukljuci ali izgleda mrka kapa. Steta, na proslom autu sam stalno koristio tu opciju pa i sad po navici pritiskam dva puta za zakljucavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime , Miloš vozi N Bravo. 

Izvinjavam se, nisam gledao u garazu. A i ime teme je "Stilo - Dead lock" :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to manje vise isto(stilo-bravo), pa bolje da ne otvaram novu temu kad se vec ovde pise o tome :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da javim da je onaj prekidac za otkljucavanje vrata iznutra proradio sam odmsebe, neko vreme nije radio, pa je naprasno proradio i sad radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki kontakt te zeza... Ne bih da ti baksuziram, ali smem da se kladim da ce poceti opet cim krene hladnije vreme.

Otvori prekidac sad dok je toplo (zbog zabica), prekontrolisi ga i po potrebi ocisti. Valja na kolima sto vise stvari preventivno odraditi, a ne samo cekati da se desi kvar. Kosta manje, a i zna mnogo manje da boli glava, pricam generalno.

Za ne daj Boze, ceo prekidac za Stilo Nazionale ti je citavih 10 EUR, da imas i taj info.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa u pravu si, a ta cena za ceo prekidac je smesna stvarno, mada ja ipak ne bih preventivno nista cackao unapred 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je poznat potencijalni problemcic na Stilu za taj prekidac kad zahladi (nekoga zezaju podizaci prozora), a otklanja se smesno. Ako te je zezalo ranije po onom hladnijem vremenu pa prestalo po otopljenju, pretpostavljam da ce se ponoviti...

Lepo sad po ovom suncu uz pivce i muzikicu to rasturis, na tenane ocistis... Ili ostavis i sacekas 'ladno vreme, prekidac zaje*ava bas kad ti zatreba pa popizdis, krenes da ga rasturas po mrazu, popucaju zabice... Cisto moje vidjenje odrzavanja auta i kad su ovako banalne stvari u pitanju ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze malo pojasnjenje

Stilo mi je 2005 dinamic oprema nema dead lock jer se moze otvoriti iznutra nakon duplog stskanja daljinca( odradio sam sve kako treba).

E sad me interesuje posto mi je alarm pobrljavio, vratio na fabricka podesavanja da  li je moguce da je i duplo zakljucavanja pobrljavilo?

Pitanje glasi gde i kako se moze proveriti da li imam duplo zakljucavanje( komp ili gde vec, da li ima na vratima poseban mehanizam ili sta vec)? Kako da se uverim da li nema fabricki Dead lock?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako posle dva zakljucavanja ne aktivira dead lock onda ga nema, mislim da nemoze on da pobrljavi, drugar ima isto 2005god i nema, to je bio prvi stilo na kom sam video da nema i evo sada tvoj drugi.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato mi je to malo i cudno, odradi migavce i sve cak se cuje kao da skljocne odnosno,   pokusava da ponovo brava zakljuca vrata al nema Dead Lock.  Iznutra otvaram vrata kako hoces.

Nisam pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...