Jump to content
FAS Goran
neshac

Stilo - Dead lock

Recommended Posts

Nije da je neki problem, ali mi nije jasno šta se desava.

Podesio sam da mi se zatvore vrata kada sam u brzini. U toku voznje kada pritisnem otvaranje na prekidaču za centralnu bravu otvore se sva vrata. Kada hoću da zatvorim, pritisnem prekidač i ništa se ne dešava. Znači, ne mogu da zatvorim centralnu bravu iznutra na prekidač, a mogu da otvorim.

Da li neko ima ideju?

Edited by neshaoct
ispravljen naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centrala brava nema prekidač. To je samo pojam kojim se označava da je jedna ista (centralna) brava za sve. Od startovanja automobila, otvaranja vrata, do otvaranja rezeorvara.

Ovo o čemu pričaš se zove Dead Lock i sprečava otvaranje vrata iznutra.

To npr. aktiviraš kada zaključaš auto i tako sprečavaš da ti neko razbije prozor i otvori vrata iznutra jer neće moći da ih otvori na taj način.

Deaktivira se automatski svaki put kada otključaš vrata.

Kada otključaš vozačeva vrata.

Kada daš kontakt. Samim tim, dead lock ne može biti aktiviran dok auto radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... "dead lock" kod mene ne radi kako treba. Jos jednom, mogu da otvorim sva vrata, ali ne mogu da ih zatvorim. Sta je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Podesio sam da mi se zatvore vrata kada sam u brzini.

Ovo razumem. Aktivirao si opciju na board kompjuteru da se vrata zaključaju čim pređeš 20 Km/h.

U toku voznje kada pritisnem otvaranje na prekidaču za centralnu bravu otvore se sva vrata.

I ovo razumem. Sve je ok, tako i treba da radi jer opcija koju si aktivirao na board kompjuteru da se vrata sama zaključaju kada pređeš 20 na sat ne znači aktiviranje dead lock opcije koja bi sprečila da se vrata otvore iznutra.

Kada hoću da zatvorim, pritisnem prekidač i ništa se ne dešava.

Ovo baš i ne razumem.

Ako imaš dead lock, obrati pažnju da taj prekidač ima dva polja. Jedan je prekidač, ali sa dve funkcije. Dakle, ne stiskaš na isto mesto kada hoćeš da otključaš i zaključaš. Zato imaju nacrtana vrata sa i bez ključa.

Možda mahinalno nisi obratio pažnju na koji kraj prekidača pritiskaš. :thumbup:

Imaš li dugmiće na ključu, ili je ključ bez dugmića na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritiskam deo tastera koji ima kljucic, a ne onaj drugi deo tastera. Valjda ovaj masinski fakultet koji sam zavrsio nesto nauci coveka.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije pokusao da te uvredi... vec su se samo svi ovde potrudili da dobro skapiraju sta je tacno problem i pomognu ti ako mogu.

Malo si konfuzno postavio pitanje mora se priznati...

A cenim da na ovom forumu ima nekih drugara koji su nesto naucili na Elektronskom fakultetu, pa ce ti to srediti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se pridružim kritici formulacije problema. :) Ni ja nisam baš najbolje skontao u čemu je problem, ali 'će da rešimo, šta god da je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki stilo ima deadlock samo jako malo ljudi to zna. Ja sam bar petoro njih upoznao sa tim, ljudi uglavnom nisu zaluđeni kolima kao mi ovde pa ni neznaju šta sve ima auto koji voze.

Inače se taj CD vadi jako jednostavno sa 4 igle za pletenje, onda otkačiš džekove i ajd ćao (sve to manje od 10s). Dobar način zaštite bi bio da se sa strane iz frižidera CD ušrafi za kućište. Al bi budale onda verovatno izlomile celu masku u pokušajima da ha isčupaju. Opet folije ostaju kao 100% najsigurnija varijanta. Jer šoferka je sigurna a ako su ostala stakl izlepljena folijama onda nema šanse da uđe.

@boki

Ovaj tvoj slučaj mi ne liči na klasično obijanje iz koristi. Nigde se ne vidi da je staklo načeto sa strane u falcu, sve izgleda kao da ga je neko roknuo nečim. To opet nije stil lopova je se napravi buka i aktivira se alarm. Da tebe ipak neko ne voli u kraju pa ti je ovo namerno uradio :question:

kako se aktivira taj deadlock? da kazem drugaru , ako skupi pare za neki kas da mu ne cupaju opet.

Znaci folije ipak pruzaju sigurnost, ja sam mislio kad se rokne staklo sa folijom da se razbije i ostaje na foliji i onda jos jednim udarcem kidas foliju i voila...

Edited by neshaoct
spojeni postovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se aktivira taj deadlock? da kazem drugaru , ako skupi pare za neki kas da mu ne cupaju opet.

Znaci folije ipak pruzaju sigurnost, ja sam mislio kad se rokne staklo sa folijom da se razbije i ostaje na foliji i onda jos jednim udarcem kidas foliju i voila...

Kad zaključaš vrata okreneš još jednom brzo i kratko ključ na zaključavanje. Čuje se karakterističan zvuk nije isti kao kad centralna zaključa i lampica na vratima zablinka kratko. Najbolje za probu otvori prozor i onda isprobaj jer kad je aktivan deadlock vrata ne mogu da se otvore ni iznutra. Tako ćeš prepoznati taj zvuk aktivacije.

Isti je postupak sa daljinskim zaključavanjem. Zaključaj pa još jedan kratak pritisak i čućeš zvuk kad se akivira deadlock.

Što se tiče folija nije da ne mogu da se savladaju ali je to dosta teže i pravi se mnogo buke. Neće folija da se pokida tako lako. Ako si video onaj snimak gore video si da su za 3-4s razbili staklo i uzeli šta su hteli. Da je auto imao alarm ne bi se ni aktivirao. Da su naišli na staklo sa folijom ono bi se razbilo ali da izvade iz okvira morali bi da ga udaraju 5 min. kako bi ga isterali iz okvira. Sve bi to napravilo toliko buke i od udaraca bi se sigurno aktivirao alarm. I onda to već nije to.

Mada mislim da ni oni nisu blesavi, kad vide alarm i folije na staklima produže dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada aktiviras deadlock samo u tom slucaju ce migavci tri puta da zasvetle,pored tog zvuka(tak-tak) koji ces dobiti ovo je jos jedan siguran znak da je aktiviran... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacemo bas, nije losa caka, eto Boki tebi je sacuvala fabricki player (nisi mi odgovorio ali pretpostavljam da ga imas) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se aktivira taj deadlock? da kazem drugaru , ako skupi pare za neki kas da mu ne cupaju opet.

Znaci folije ipak pruzaju sigurnost, ja sam mislio kad se rokne staklo sa folijom da se razbije i ostaje na foliji i onda jos jednim udarcem kidas foliju i voila...

Kad zaključaš vrata okreneš još jednom brzo i kratko ključ na zaključavanje. Čuje se karakterističan zvuk nije isti kao kad centralna zaključa i lampica na vratima zablinka kratko. Najbolje za probu otvori prozor i onda isprobaj jer kad je aktivan deadlock vrata ne mogu da se otvore ni iznutra. Tako ćeš prepoznati taj zvuk aktivacije.

Isti je postupak sa daljinskim zaključavanjem. Zaključaj pa još jedan kratak pritisak i čućeš zvuk kad se akivira deadlock.

Mora li uvek da se radi ova procedura kad rucno zakljucavas,ili to jednom kad aktiviras ostaje tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora pri svakom zaključavanju. Boki je dodao, ko ima alarm vidi po blinkanju migavaca da je aktivirao deadlock a ko nema vidi po blinkanju lampice na vratima i po karakterističnom zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, hoćeš da kažeš da ko nema alarm neće mu blinkati 3 puta migavci?

Ja koliko znam nemam alarm, ali mi migavci blinkaju i kad otključavam i kad zaključavam. Nisam brojao koliko puta kad blinkaju, ali mislim da je 3 puta kad zaključavam dead lock-om (što inače uvek radim). Kako uopšte da proverim da li imam alarm? :)

Imam onu lampicu u vratima koja blinka periodično kad je auto zaključan, centralno zaključavanje i daljinski na skakavac ključu, ako to išta znači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako uopšte da proverim da li imam alarm? :)

Ostavi prozor otvoren pa zaključaj bez dead-a a onda otvori vrata kroz prozor. Pa javi šta imaš :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se otvore vrata normalno :)

Tako da nemam alarm, kao što sam i mislio. Jedino me zbunilo što si napisao da migavci blinkaju 3 puta ako se ima alarm, a ja ga nemam i meni blinkaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam ja pogrešno razumeo, ali ja sam razumeo da je rečeno da 3 puta blinkaju kad se aktivira deadlock samo ako se ima alarm, a ako ne postoji alarm da treba obratiti pažnju na karakterističan zvuk u vratima (odvajanje unutrašnje brave) jer ne blinkaju migavci. Meni blinkaju 3 puta, a nemam alarm, pa je tu nastao nesporazum (bar u mojoj glavi :) ). Ali dobro, bitno da smo razjasnili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno sam ja kriv za nesporazum jer ja nisam video stila sa daljinskim a bez alarma al očigledno postoji. Svakako deadlock se isto aktivira na Stilu sa alarmom, sa daljinskim i bez oboje (samo na ključ). Ako ne blinkaju žmigavci onda blnka lampica na vratima a karakterističan zvuk je uvek prisutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Stilo bi trebalo da ima daljinski, samo sto nisu svi daljinski stigli u Srbiju izgleda. Daleko manji broj ih ima alarm, sto je normalno, jer je u pitanju opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nema svaki Stilo daljinski... Kad sam kupovao auto, naisao sam na bar 2 koja nisu imali daljinsko zakljucavanje, a imali su uredno 2 kljuca...

Sto se tice alarma, nemam ga ni ja, a imam daljinsko zakljucavanje.

Kada se aktivira deadlock cuje se zvuk , a i zmigavci blinkaju 3 puta.

Moze se aktivirati i preko daljinskog, i kljucem okretanjem 2 puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...