Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Britanac kažnjen jer je blicanjem upozoravao druge vozače

Recommended Posts

blicanje.jpg

Dok Hrvatski policajci još ne znaju kako će naplaćivati kaznu za blicanje iz solidarnosti njihovi Britanski kolege s time nemaju nikakvih problema iako takav zakon kod njih nije na snazi. To se uvjerio Michael Thompson iz Grimsbyja kojeg je zaustavila prometna policija nakon što je u srpnju prošle godine sedam puta svjetlima upozorio vozače u suprotnom traku kako nailaze na policijski radar…

Prošavši pored policijske kamere dotični je vozač u nekoliko navrata kratkim intervalima dugih svjetala upozorio nadolazeće automobile na ono što ih očekuje dalje na cesti. Ubrzo nakon toga njegovo vozilo zaustavila je prometna ophodnja te mu je policijski službenik pokušao objasniti kako takvim ponašanjem ometa rad policije.

Iako ga je policajac namjeravao pustiti samo s upozorenjem, nakon što je Thompson odbacio mogućnost da blicanjem ometa policijski posao, službenik mu je uručio kaznu na 1.550 kn te poslao sucu za prekršaje.

Na sudu se Thompson branio tezom da je takvim postupkom želio navesti vozače da uspore ranije kako ne bi počeli naglo kočiti kada ugledaju kameru (upravo naglo kočenje uzrok je brojnih naleta na druga vozila). Sudu se ta priča nije činila dovoljno uvjerljivom pa je Thompson proglašen krivim što mu je donijelo dodatnu uplatnicu na 2.300 kn koliko naime stoje sudski troškovi.

Iako je u prijedlogu Hrvatskog zakona stajalo kako će se kažnjavati svaki pokušaj upozoravanja drugih vozača svjetlosnim signaliziranjem u konačnici je odlučeno kako će posljedice snositi samo oni koji to rade na auto cesti. Kako će policija provjeravati tko krši novo doneseni zakon nije nam poznato, no nemojte se čuditi kada vas kobre zaustave nakon što ste pokušali alarmirati druge vozače.

automotoportal.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnivam klub blicaša.

Ja to redovno radim i nadam se da sam spasao mnoge od kerova, kao što su i meni mnogi pomogli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja uvek blicam kad vidim patrolu, da uspore,jer i meni isto blicaju,treba biti drug na putu,pa taman ovi sto im blicam vozili vw :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blicam ljudima kad vidim da nisu upalili svetla ili tako nešto... za radar sam blicao ljudima ali van grada...

Inače kad vidim kojim brzinama se vozi po gradu... jbg ne mogu da blicam onima koji u ulici gde je ograničenje 40 voze 120...

Bahati smo... previše...

U ulici gde živim gdišnje je bilo bar 5-6 udesa dok nisu postavljena dva ležeća policajca i semafor... Dakle, za naš narod što više radara, što više semafora, ležećih policajaca i sl. I što veće kazne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi rekao chika Mirko :smoke: ,iz SAT-a :coffee:

uvek treba biti -drug na drumu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srpsko-hrvatski :rofl:

budi secanja na osnovnu skolu :rolleyes:

evo jedne interesantne slozenice :thumbup:

sladogledja-voajer

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se covek nasmeje..

i ja blicam a i vecinom drugi blicaju, tako da.....

kad smo vec kod novih propisa, mene je posteno nasmejao ovaj nas novi sa provedenim vremenom na autoputu, ja to jos nisam cuo, jel smo i to pokupili od Evrope ili je neki nas dekintirani biser to smislio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da blicam :) zar je to neshto cudno? ;)

Zar se to ne uci u auto-skoli? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek moze reci da je blicao drugim vozacima zgog svoje savesti i u interesu bezbednosti jer mu se ucinilo da voze brze nego sto je propisano. Ovo je samo malo novinarsko naklapanje, jos nam fali da neka budala zabrani blicanje, pa ablend i postoji radi davanja signala ili upozorenja drugim ucesnicima saobracaja.

Edited by Dfast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod blicanja... Drug i ja smo imalo poprilicnih neprijatnosti zbog toga! Idemo iz Lazarevca za Bg, naravno znamo sva mesta (skoro sva) na kojima stoje patrole, re smo svaki dan na magistrali. Naravno prodjemo patrolu i blicamo ljudima koji idu u susret. posle 500 m druga patrola u civilnom dzipu (bela tojota) nas zaustavi i krene maltretiranje zbog toga. Otvoreno nam je receno da ce nam naci razlog da nam napisu kaznu. Drug vozi auto koji je kupio od kuma. Kumova firma ga skinula sa lizinga, pa jos uvek u saobracajnoj stoji da je vlasnik lizing kuca! I onda pandur krece da preti da ce da pise kaznu za NE posedovanje putnog naloga... tralala, blabla bla... Uglavnom posle desetak min zadrzavanja uz opomenu jedva nas je nekako pustio! Ali svakako bio je vrlo, vrlo neprijatan!

Inace, ja uvek blicam i blicacu... To mi je ok, solidarnost. Ali moram reci da mi se milion puta desilo da na magistali, na pravcu mimoidjem celu kolonu i onda se od jednom upali radar detektor. Policajci na kraju pravca, cela kolona prodje mi u susret a niko da blicne... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja uvek blicam kad vidim patrolu, da uspore,jer i meni isto blicaju,treba biti drug na putu,pa taman ovi sto im blicam vozili vw :thumbsup:

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim svima nesolidarnima da ih durpan uhvati na 65 na mestu gde je dozvoljeno 50 i naravno da ih niko ne upozori. Možda će promeniti mišljenje :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim ovim što divljaju po gradu da uključe mozak... Mrzi me sad da tražim tačan procenat ali brzina je ubedljivo najčešći uzrok nezgoda/nesreća...

Da ne idem u detalje, valjda je svima poznato koliko nas gine u saobraćajkama tu smo svetski prvaci...

Ja prvi volim brzu vožnju ali normalni ljudi znaju gde se to radi i kada. Ali ima ih podosta koji misle da je grad dušu dao za auto-moto trke... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja blicam svima kad vidim cike u plavom kako se skembavaju u nekom zbunju :) a da je sve manje tih koji blicnu za uzvrat, slazem se sa Terzom.

S druge strane, somove koji jurcaju kao muve bez glave ne znam ni kako da upozorim a btw nisam ni sigurna da zasluzuju da ih upozorim a jednom mi se neki mamlaz zahvalio dignutim srednjim prstom , pa se ozbiljno razmisljam da gledam svoja posla i da vozim svojim putem , manje vise znam gde cuce po nekom nepisanom pravilu i kad ih ne vidim , tu gde ocekujem da budu usporim.

A kad smo vec kod upozoravanja i ostale gestikulacije dok vozimo, sve je manje onih koji recimo dignu ruku u znak izvinjenja kad se ubace naglo ispred ili zahvalnosti sto ih pustis i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je covek i napisao da ih uhvate s 65 gde je ogranicenje 50 i onda ti dusu uzmu za nesto styo po meni ne ugrozava toliko saobracaj kao razne druge bahatosti. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želim svima nesolidarnima da ih durpan uhvati na 65 na mestu gde je dozvoljeno 50 i naravno da ih niko ne upozori. Možda će promeniti mišljenje :whistle: .

Želim ovim što divljaju po gradu da uključe mozak... Mrzi me sad da tražim tačan procenat ali brzina je ubedljivo najčešći uzrok nezgoda/nesreća...

.. ako izuzmemo divljake, gradske trkače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S druge strane, somove koji jurcaju kao muve bez glave ne znam ni kako da upozorim a btw nisam ni sigurna da zasluzuju da ih upozorim

Takve nemas sta da upozoravas...Dzaba...Sto puta mi se desilo da po magistralama nalecem na likove koji negde "zure" pa preskacu automobile...Dzaba da mu blicas...Jedan skoro je preskakao kolonu na punoj koja je isla sporo zbog udesa a on se nasao pametan da ne ceka i kao pun gas i udri...A mi mentoli idemo sporo...I naravno zaustavi ga milicija malo dalje koja je bila na uvidjaju...I ja prolazim i gledam a baja se drzi za glavu dok policajac pise u blokce...Sta to bese mozak... :rolleyes:

Jbg, takvom dzaba da blicas..Drzace se propisa kad bude imao 15-16 poena u vozackoj :D

Ali moram reci da mi se milion puta desilo da na magistali, na pravcu mimoidjem celu kolonu i onda se od jednom upali radar detektor.

Da, ljudi valjda racunaju da ce prvi u koloni da blicne...Ako on zakaze onda jbg...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba upozoriti vozaca na patrolu i ne smemo se pokolebati u tom humanom gestu. Da, da ... Ja eto pripadam i malo starijoj ,mozda ne tako ozbiljnoj,

grupi vozaca gde je dzentlmenstvo bila vrlina za razliku od danasnjih shvatanja ucestvovanja u saobracaju. Naravno , sve se to odnosilo na umereno prekoracenje brzine. Za sve one koji smatraju da je saobracaj mesto za divljanje i ugrozavanje ljudskih zivota nemam milosti. Dakle , od mene ne treba da

ocekuju solidarnost. Takvi su operisani od osecaja , zato kazna moze bar privremeno da ih umiri pa za to vreme da se spasi neciji zivot.

Sto se tice "ubacivanja, secenja i sl. " vidim da je Bg. postao ludnica, skoro kao Delhi. Znaci , zakon jaceg. Kada se nadjete u neprijatnoj situaciji

trebalo bi hladne glave resiti nesporazum ali naprotiv, sve je gore , sem postaviti se bezobrazno. Sve je vise nervoznih i "bolesnih" za volanom.

Svi negde zure. Ako ne , oni bi da su prvi ne osvrcuci se za sobom... <_<

Dzentlmeni izumiru a oni sto su jos ostali vaze za idiote i budale.

Znam da i pored svega ima dobrih ljudi koji su bistre glave seli za volan u zelji da stignu na odrediste a ne da nose nekoga na dusi.

Pozdravljam svaku solidarnost , bila ona na drumu ili drugde.Pozdravljam sve savesne vozace,jer razmisljaju o sebi i o drugima.

Blicam , blicam, blicacu... Ko me mrzi , opet cu ! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...