Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Britanac kažnjen jer je blicanjem upozoravao druge vozače

Recommended Posts

Apelujem na sve da u saobracaju pokazuju kulturu i solidarnost, nastelujte svoje farove, to ce dobro doci i vama i drugima... Kad god vidite policiju blicnite i upozorite vozace koji vam idu u susret. Poenta je postovati propise,a ne platiti kaznu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za stelovanje farova uopste nije potreban alat. ima plasticni tockic koji se okrece rukom da bi se nastelovala visina i drugi za pravac. stane se lepo 20m od zida u sumrak na ravnu podlogu i ukljuce farovi.

sredina snopa srednjeg svetla treba da bude u visini kolena na oba fara.

zatim se ode negde gde ima parce od 50-tak metara praznog puta sa ravnom ivicom i pozeljno centralnom linijom. stanes pola metra od centralne linije ili ako je nema od leve ivice puta i nastelujes po pravcu far tako da najjaci deo snopa bude pravo ispred fara, a ne pomeren ka centralnoj liniji.

desni far stelujes tako da baca vise udesno, racimo na pola metra do metar desno od zamisljene linije pravo koz far. tako ces dobiti farove koji ti lepo osvetljavaju ivicu puta, pa necete nikoga opaliti nocu, koncentracija svetla ce biti bolja, pa ces moci da vozis bez da ckiljis i naprezes oci, necete smetati nikome ko ti ide u susret, jedino po neosvetljenim lokalnim putevima mora cete da koristite dugacka svetla, koja su za to i namenjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za uputstvo :) Nisam uspeo rukom, ali probacu gedorom 8 da malo podignem desni far... I to ce nadam se biti to :) A planiram i uskoro da popravim motorice za stelovanje farova, pa nece biti problem ni kad se natovarim :thumbsup:

Kad vidite patrolu blicnite :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apelujem na sve da u saobracaju pokazuju kulturu i solidarnost, nastelujte svoje farove, to ce dobro doci i vama i drugima... Kad god vidite policiju blicnite i upozorite vozace koji vam idu u susret. Poenta je postovati propise,a ne platiti kaznu :thumbsup:

Damir Okanovic naseg foruma, gospodin Terza :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nemoj me samo s njim porediti i sa Mirkom Alvirkom :) Sve ostalo mogu da budem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blicam uvek kada vidim patrolu iz razloga sto ja eto licno nisam imao ni jedno iskustvo (a bilo ih je oko 15) sa pandurima da je bilo na nekom normalnom nivou, pa ne zelim ni da drugi moraju da trpe takva sranja da izvinete makar i bili krivi za neki prekrisaj... Od toga da nece da pozdravi nego sve sto kaze je "dokumenta" pa nesto cokce (valjda ne zna sta da kazni) pa do toga da mi trazi pare za nepostojeci prestup pa sve do prepravljanja izvestaja sa vanrednog tehnickog pregleda... Takodje na mnogim mestima ogranicenja brzine nemaju veze sa zivotom a da ne pricam o nekim dvosmislenim znacima na koje panduri cesto hvataju vozace... A inace za lose farove nikad ne blicam, jedino uzvratim kada mi upali duga svetla tik ispred mene, onda upalim i ja njemu nazad...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo da kazem, blicam i uvek cu do god sam ziv i vozim auto, zadnji put juce, ali neverovatno samo ja niko drugi zadnjih tri godine sam primetio da to skoro niko ne radi, to je stvarno strasno, ali tako ce biti i onome koji to ne zeli da uradi, zaustavice njega patrola i izmislice kaznu, sve se vraca, sve se placa....

Sto se tice farova, ja nemam problema iako imam xenone na rebraste farove, niko mi ne blica, ali ima nekih kretena koji voze non-stop pod dugim svetlima pa kad im blicnes oni nista, ali kad im upalim i ja duga da vidis kako spustaju odmah i onda vidis zasto voze pod dugim svetlima covece pa kad iskljuce duga to je kao sveca kad gori pa taj je opasniji od onog sto ima lose podesene farove, njega vidis i neces se skucati u njega ali ovi ne vidis ih u mraku a to mi se desava obicno na neosvetljnim delovima puta u Zemunu recimo gde sdam svaki dan, tako da razumem ja te ljude sto su upalili duga ali ja bih to popravljao tj stavio nesto jace sijalice ili video da nije nesto sa farovima kad tako svetla ckilje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...