Jump to content
FAS Goran
luka78

Naknadna ugradnja klime?

Recommended Posts

Ma nije mi problem za ugradnju drugar je mehanicar u fiatovom servisu tako da zna taj poso i moze da ugradi,al kako vidim najbolje je da ja odem na neki odpad i kako skidam sa jednog delove tako da odma u drugi ugradjujem.Pitao sam na vise mesta koliko kosta i traze mi za komplet klimu oko 120 eura ta je cena skoro svuda gde sam pitao,da li je to skupo ili moze i jeftinije od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje,
Vozim Punta 1 1.1, auto je 1999g.p. Nasao sam povoljno klimu skinutu sa Punta 1 za 80eura. Pa me zanima da li je moguce na ovog mog ugraditi klimu? Da li bi bilo efikasno? Jer cuo sam svakakve price, da klime nisu za manje motore i svasta nesto. Pa ako neko ima iskustva oko klime neka objasni malo.
Lijep pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Hyundai Atos 1.0 sa klimom, i to radi sasvim ok. Na uzbrdicama se oseti naravno ali kod mene je 3god i svako leto je ukljuacena bila jer ne podnosim vrucinu.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj Punto radi sasvim lepo pod klimom. Naravno, oseti se na gasu da je uključena, tromiji je, ali itekako upotrebljivo i koristim je stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Da li je moguće automatsku klimu zameniti manuelnom? Gde god da sam čitao, svi su pitali obratno i uglavnom su dobijali odgovor da je složen postupak. Da li je i ovo isto tako zajebancija žešća ili je manje komplikovan poduhvat od menjanja manuelne u automatsku? Auto je Fiat Bravo 1.4 90KS, 2007g.

Edited by mlnmnc

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mlnmnc said:

Pozdrav,

Da li je moguće automatsku klimu zameniti manuelnom? Gde god da sam čitao, svi su pitali obratno i uglavnom su dobijali odgovor da je složen postupak. Da li je i ovo isto tako zajebancija žešća ili je manje komplikovan poduhvat od menjanja manuelne u automatsku? Auto je Fiat Bravo 1.4 90KS, 2007g.

Da, jer manuelna klima ima podesavanje duvanja putem sajle a digitalna putem elektromotorcica a verovatno jos nesto.

Imajuci u vidu sta sve moras da skidas samo da dodjes do motorica klime i sta bi se sve menjalo..bolje batali i sredi tu digitalnu klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Tadej said:

Verovatno svi koji su ovo pročitali, pitaju se zašto bi to neko radio?
Manuelna ne može da radi kao automatska dok obrnuto može

Da si možda pročitao negde, znao bi da većina nas koji imamo Brava, mučimo muku sa automatskom klimom, tj. tim motorićima. Posle čitanja raznoraznih postova o rešavanju tih problema i sugestije majstora koji se tim bave, presela mi je automatska klima.. Na mom prošlom autu, Puntiću, sam imao manuelnu klimu i radila je odlično a i nisam neki ljubitelj digitalnih klima, bitno mi je samo da to radi kako treba.

51 minutes ago, ISV_01 said:

Da, jer manuelna klima ima podesavanje duvanja putem sajle a digitalna putem elektromotorcica a verovatno jos nesto.

Imajuci u vidu sta sve moras da skidas samo da dodjes do motorica klime i sta bi se sve menjalo..bolje batali i sredi tu digitalnu klimu.

Koliko bi me koštao remont kompletne klime? I da li može preporuka za nekog ko to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica oko remonta motorica/klapni digitalne klime prebacena je u odgovarajucu temu. Vec deceniju i po do detalja pisemo u vezi te problematike - sta najcesce odlazi, koje su cene i opcije popravke... Tako da samo treba procitati vec napisano i nema potrebe da pricu pokrecemo na vise mesta, kako se nekome pojavi problem.

Inace, ne da su slicni problemi - nego je maltene kompletna jedinica klime Brava/Delte identicna kao na Stilu i vuce svu zaje*anciju jos sa tog modela. Tako da se dobrim delom mogu koristiti komponente i sa tog modela koji je donedavno bio dosta prisutniji. Evo pomenutog topic-a, pa na tu temu slobodno nastavite tamo ;) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41104-fiat-stilo-fiat-nuova-bravo-automatska-digitalna-klima/&do=findComment&comment=1685813

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...