Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Mislim da sam imao kratko VOX 32 i slika onako , nije nešto da kažeš da te osuševljava. Pričaju LG panel a istina da je miljama daleko od LG , bio je neki kineski proizvođač.Druga stvar daleko oskudnija podešavanja, ugrađeni plejer koji nije mogao da pušta MKV itd. Nisam ga platio (već dobio za 1. mesto) tako da mi nije bilo žao kada sam ga udavao. Posle sam uzeo LG (iz Mađarske) i za nuždu završava posao.

Dakle doplati i kupi neki brendiran TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet da gledas samo da je full HD. Nikako HD ready.

Na dijagonalama ispod 40" i udaljenosti 2m ili vise, razlika je neprimetna, bukvalno. Potpuno je besmisleno kupovati full HD od 32" odnosno bacanje para.

@silenci

Stvar je vrlo jednostavna - Ako imas para za bolji, uzmi bolji. Ako nemas, dobar je i vox ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što kaže kolega ni ja ne vidim baš razliku između FullHD i HD Ready televizora koje gledam sa ~3m udaljenosti.
Mnogo više mi smeta razlika od 10" dijagonale u sobi nego HD Ready rezoulucija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 32" kod sestre na VOX se primeti itekako. Tacno mu fali ostrina.

A veci ekran znaci i vece piksele. Pa jos kad ih ima manje...

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će sin da joj namesti lepu sliku ?

haa pa ko ce drugi da namesta nego ja,ma pare nisu problem,kad budemo uzimali nagovoricu je da kupimo LG od madjara,sto je sigurno sigurno,eto moj Tv sam kupio preko madjara i evo vec 4tu godinu radi sjajno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silenci , ima razilke i u kvalitetu samog panela, elektronike i pozadinskog osvetljenja. Puno toga utiče na kvalitet slike i na ugođaj gledanja istog. I cepaj na Full HD. 

Šteta što više nema Plazmi , tu se za malo para dobijala slika kakvu LCD nikad neće imati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ik, to će keva da gleda i koristi. Kakva pozadinska osvetljenja, elektronika, bakrači...

Samo što prostiji daljinac i da se ne kvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 32" kod sestre na VOX se primeti itekako. Tacno mu fali ostrina.

A veci ekran znaci i vece piksele. Pa jos kad ih ima manje...

Sa 2+ metra nema veze ta razlika u velicini piksela na 32" ako poredis panele istog kvaliteta. Testirao sam. Razlika u ostrini se primeti tek kada pridjes na 1m. Na 42" se vec primeti razika, ali licno smatram da nije toliko bitna za uzivanje u filmovima. Cak sam primetio da mi ponekad vise prija "meksa" slika kada su filmovi u pitanju. Do pre neku godinu smo se odusevljavali dvd kvalitetom na 720x576. Marketing je cudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ik, to će keva da gleda i koristi. Kakva pozadinska osvetljenja, elektronika, bakrači...

Samo što prostiji daljinac i da se ne kvari

pa koristicu ga i ja nekad,odnosno gledati,tamo je jedan vec LG 32,ima mu 5 godina al i dalje radi besprekorno,a ako se kupi ovaj LG http://www.kupujemprodajem.com/NOVO-LG-43-LF510V-300Hz-full-HD-9580197-oglas.htm, aovaj stari LG ide u njenu sobu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona moja Toshiba od pre nekoliko strana radi kao zmaj, ja sam bas zadovoljan, jedino je zvuk malo tanji, ali imam Microlab Solo 1c zvucnike koji su odlicni, tako da mi je extra.

A smart funkcije sam pokrenuo dva ili tri puta do sada, beskorisno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad su možda realne cene.

Mada to realno i ne vredi toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mu ne fali za tu namenu, a i sigurnija ti je varijanta zbog garancije.

Garanciju imas i preko madjara kad kupis, a dosta su jeftiniji.. Mislim da 90% ljudi danas kupuje preko njih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da vidim ponudu tih madjara? Prvi put sam sad u poslednjih nekoliko postova cuo za njih pa nisam bas upucen?

Jel to nesto skinuto sa kamiona, dignuto tamo, ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne evo ako hoces dacu ti broj telefona od coveka od kog sam ja kupio,sve je regularno kupljeno,samo sto oni kupuju po 20 komada u radnji,tamo su malo jeftiniji nego kod nas,e sad caka je u tome sto na granici ima povracaj PDVa koji iznosi i do 25 osto,tako da se njima isplati da jeftinije prodaje,eto ja sam,odnosno moja majka platila 335 eura,a u radnji je oko 55k

http://www.kupujemprodajem.com/Lg-led-43lf510v-108cm-ful-hd-300hz-30272184-oglas.htm?filter_id=24458445

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam nista ni protiv ovih sto prodaju kradenu robu, ne znam sme li o tome da se prica ovde :)

U Nisu ima jedan sa robom iz Svajcarske. Ne zna joj se poreklo, ali su cene smesne :) i koga briga :D

Hvala za link, pogledacu sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sa kradjom :) Uglavnom, dobro se ustedi, a garanciju imas najnormalnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ništa mu ne fali za tu namenu, a i sigurnija ti je varijanta zbog garancije.

Garanciju imas i preko madjara kad kupis, a dosta su jeftiniji.. Mislim da 90% ljudi danas kupuje preko njih..

 

Pa pazi... I ja sam kupio preko njih, ali realno mogu boolju da obrišem sa njom  :D

To što oni pišu u oglasu i pričaju, nema veze sa vezom  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, silenci said:

http://www.kupujemprodajem.com/LG-43LF5400-25597287-oglas.htm?filter_id=113694

evo ga jedan,al moram naci broj od ovog lika sa cukarice sto sam od njega uzeo,on je jos jeftiniji

 

E bas takav LG merkam, samo 32" (full hd). Po radnjama je oko 300e (od 36 do 380.000).
Vidim da on ima za 260 (mada ne pise da li je full HD, moracu po broju modela da pogledam) a za 305e ima smart.

 

Jel uzimao neko od ovog? Jel garancija validna, ili za brisanje d**eta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...