Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Bar su bili dobri sa cenama,ljudi su davali garanciju na te televizore bez problema.žao mi ih je,ali mora nama neko da dere kožu sa leđa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja starom uzeo pre dve nedelje LG42lb5610 106 cm nije smart i 3D,ali za njega svemirski brod za 330€,kod nas isti takav 52500 din,a sebi sam gledao samsung 40h6400,3D i sva čuda 440€,kod nas 78000,pa ko je tu lud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računao bi ti i 3500e ako bih došao da menjam za onaj A5 :harhar:

 

Ja znam da gomila ljudi uvozi pune automobile tehnike iz Mađarske, neću valja ni ja zapeti sa jednim tv-om. mada ,kakva smo zemlja ima lično Supermen da me 'apsi za primer ostalima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je ovaj prvi 330€?

u Subotici,uzet pre dve nedelje,lik daje garanciju na njega,ustvari na sve tv što prodaje.nešto mu se desi,dobiješ drugi dok se tvoj ne popravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računao bi ti i 3500e ako bih došao da menjam za onaj A5 :harhar:

 

Ja znam da gomila ljudi uvozi pune automobile tehnike iz Mađarske, neću valja ni ja zapeti sa jednim tv-om. mada ,kakva smo zemlja ima lično Supermen da me 'apsi za primer ostalima :D

neće da te hapsi,ali hoće da ti naplati carinu:) neko mora da plati što drugi prevoze po 20 komada,jedino da se zabodeš iza nekoga ko ima pun auto tehnike pa da sereš cariniku da te pusti kad su već oni prošli,mada je šema uhodana do tančina

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

neće da te hapsi,ali hoće da ti naplati carinu:) neko mora da plati što drugi prevoze po 20 komada,jedino da se zabodeš iza nekoga ko ima pun auto tehnike pa da sereš cariniku da te pusti kad su već oni prošli,mada je šema uhodana do tančina

 

 

prošli put kada sam išao kuckali su mi i branik na ulazu u Mađarsku, a na izlazu ih je bolelo uvo. Još je počeo sneg pa su nas i naši brzo pustili.

 

Ali treba imati sreće pa opet tako proći..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To im je uobičajeno,za Mađare pričam,znaju da naprave gužvu lako,sve kao nešto gledaju,a pojma nemaju,samo se malo kur...,na izlazu ako radiš AFU,onda se zna desiti da duuuuugo čekaš,ali 5€ rešava stvar:)veoma su potkupljivi,isto i na našoj strani na izlazu ih zabole tačno i da atomsku nosiš u gepeku,jedino ako imaju dojavu pa pregledaju određen tip kola,al na ulazu u srbistan znaju da zagledaju u svaku rupicu i za razliku od Mađara namazani su svim bojama,al znaju biti dobre volje pa da prođeš :)

 

zato je bolje da uzmeš od preprodavaca iz Subotice,dobiješ ga po toj ceni koju bi platio tamo,stim da oni uzimaju povrat poreza,a ti nemaš brige oko caarine i nemoraš da se vraćaš drugi put u Mađarsku po povrat

Edited by mikvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, može skuplje da košta tv nego u prodavnici ako sam uvoziš.

 

Ja od kad gledam tv-ove kod nas samo im skače cena. Npr onaj Tesla je koštao 59 000 kada sam ga gledao, a sada je oko 65 000 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gde je ovaj prvi 330€?

u Subotici,uzet pre dve nedelje,lik daje garanciju na njega,ustvari na sve tv što prodaje.nešto mu se desi,dobiješ drugi dok se tvoj ne popravi

 

Aha... Pa dobro, kad na to dodaš 20% za PDV, dobije se mnogo manja razlika od cene u radnji  ;)

Plus što se ja nešto ne uzdam previše u ovu garanciju koju sam dobio, al' ajd' sad... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ne dodaješ ništa,platiš manje u svakom slučaju,a znam bar za 20 televizora što je uzeto tako pa sve ok,no doduše ni jedan se nije pokvario :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se ja slažem, platim manje... Ali nije onda za čuđenje zašto je u radnji skuplje.

Radio sam dugo u toj branši i ne bi mi verovao šta sve od troškova moraš da uračunaš i ugradiš u cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se,ali dan nam deru kožu,deru brate.blizu sam Mađarske,pa se snabdevam tamo,ono,za kuću,i sve mi je puno,puno jeftinije čak i kad ne radim afu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svuda je skoro sve jeftinije nego li kod nas, čak i u puno bogatijim državama.  :thumbdown:

Što se tiče TV-a malo je falilo da se sa ortakom zaletim u Poljsku i tamo uzmem Panasonic Plazmu. Da nisam ovde napravio odličnu kombinaciju bez PDV-a išao bi gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provali Metro, ja sam u julu 2010. Plazmu TX-P42S20 platio bez PDV-a 70500 din a sa PDV-om je bila 83 200 da bi u Metrou 08.01.2011. na akciji bila 69970 din.

Isto sa skoro nahvato ortaka koji je generalni uvoznik za neke blendere i kod njega u maloprodaji je 13 000 din ja ga dobijam za 9800 (bez ičega)  dok je u Metro skoro na akciji bio za 9580 din.

Ne kapiram logiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metro (a ranije i Tempo) ucenjuje dobavljače i nameće svoja pravila.

Da ne zaboravim i Mercator.

Kad im nešto stoji i ne proda se, uslove te da ili vrate proizvod, ili da im daš knjižno odobrenje za damping cenu.

O valuti plaćanja da i ne govorim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...