Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Da, ima i takvih, ali vecina uzima sa ucescem u steti... a i ne isplati se izgubiti bonus za 30 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam aktivirao kasko jer nemam ucesce a to sam uradio pre nego sto sam saznao koliko kosta polovan retrovizor, za nov mi je javio Milanche iz Bogunovica da je 35.000 sa popustom 10% bez montaze i farbanja. Plus mi brat radi u osiguranju pa su mi zbog njega da lidosta vecu sumu kroz poravnjanje. Razmisljao sam da li da odustanem od naplate zbog bonusa ali su me odgovorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre slusam na Jutarnjem programu reportazu o prodaji ukradenih automobila koje je carina oduzela (a koji se vode na interpolovim potermnicama). U fazonu kada se kupi takav auto, drzava daje prodavcu potvrdu da sa tim kolima ne sme da predje granicu, dok kada taj isti kupac preproda auto trecem licu on to namerno precuti i kada kupac krene negde preko,l automobil biva oduzet. U istoj reportazi sudija Prvog suda prica da su strana osguravajuca drustva zasticena i da im se automobil vraca, dok nas kupac po privatnoj tuzbi mora da dokazuje sve i svasta i opet ne vidi ni cent onoga sto je dao za auto.

 

Takodje su govorili i o nekom BMW-u koji je 2005. ukraden u Svedskoj i nadjen je posle par meseci, ali ce tek iduce nedelje biti vracen vlasnicima kojima je ukraden.... Sta vise reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo sto je taj BMW ovde vec dve godine a nasi placaju osiguravajucim drustvima iz inostranstva ogromne cifre koje njihovi agenti potrazuju po osnovu istih ... Gubici su ogromni i nikoga nije briga ali zato Pera ima novi BMW, Audi .... Kolektivna pljacka ! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je isto i za neki A4 koji je ukraden u Svajcarskoj, mmoraju da vrate auto i da plate obestecenje koje je 10 puta vece od vrednost auta. Kada nas drzava svesno vara, sta da ocekujemo od ostalih prodavaca i uvoznika....

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da se parkira neki kombi sa vecim brojem nervoznih vlasnika i da se ceka, pa cim ih vidis ugazis go*na, da im ne padne na pamet vise to da rade 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makar su ostavili dizalicu... Tako su mom ocu ostavili kontakt bravu kad su mu ukrali auto... kada su ga nasli samo sam je namontirao nazad! ;)

(...i lavlju kandzu... i lavlju kandzu) :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas vidim u grad coveku na pezo 407 ukrali katalizator  stoji pored auta i cupa kosu pa se pitam kakve su te amze da dodju podignu auto skinu katalizator  sto nije bas jednostavno ni na kanalu uraditi a oni ljudi to rade na ravan put :question:  :realmad: ja kad bi zateko tako nekog na licu mesta bih ga kastrirao za primer :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dejice, da nisi pobrkao pojmove, mozda su mu ukrali akumulator ... za katalizator treba, kanal, eventualno dizalica i mnogo gimnastike ... a i kako bi on primetio iz prve da bas katalizator fali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan sa jedne strane drugi sa druge strane, neka sajla za rezanje metala i ode katalizator pod okriljem noći. Poznaniku tako sa Partnera skinuli.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre par dana na poslu stavim drečavo zelene kapice na ventile i svakog dana pratim kada će da nestanu i jutros primetim da ih je neko već drpio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni Tuborg pokloni metalne sa Fiatovim znakom i neko mi mazne 2 komada ... samo sam na 5 minuta ostavio auto i kad sam se vratio primetio da ih nema ... popizdeo sam, bar da je sve 4 odneo, ono samo 2 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavili su mu lavlju kandzu posle kradje auta? :)

Lavlju kadnzu koja je bila namontirana na yuga? :)

Neee... ukrali su kola, skinuli bravu, isekli kablove, a bravu ostavili na mestu kola. Kasnije sam spojio kablove I iskoristio istu bravu.

A lavlja kandza je kupljena posle kradje... I stavljena da moze mirno da spava... dzaba alarm, ovako niko vise nece ni pomisliti da krade.

(Teoretski moze i lavlja kandza da se skine, ali ne vredi truda za jeftinija kola.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidaju se katalizatori i te kako, mom kumu su sa iveka ukrali katalizator.

 

iveko je kamion ili kombi ... znaci dosta vise mesta od auta, a i verovatno je veci katalizator, ne znam koliko je na pezou, ali toliko mucenja za 20-30e, imaju skuplje i vrednije stvari, koje mogu da odrade za manje vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...ali toliko mucenja za 20-30e, imaju skuplje i vrednije stvari, koje mogu da odrade za manje vremena

Katalizator od HDI motora je daleeeeeko skuplji. Znaju to i lopovi pa su dizeli više na meti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...