Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Ferodo je takav kakav platis... Oni imaju mnogo razlicitih serija kvaliteta, nisu od onih koji skripe ali pocetni kvalitet je na nivou drugih pa raste do kvaliteta plocica za visoke performanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ferodo ds plocice se hvale dosta,a i za ostalo sam cuo da hvale.a za ate je to dosta para bas ja sam pre pola god za peugeot 206 platio oba diska 7 soma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferodo DS jesu dobre ali ove za 257mm Fiatove kocnice koje ja imam na Yugu kostaju ~100e samo plocice :laughing: Ali im je zato koeficijent trenja prakticno dupli od ovih jeftinijih sto ljudi najcesce uzimaju i uopste nemaju pad performansi pri zagrevanju...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neko resenje za plocice i diskove...da bude ok kvalitet,da ne skripe ali i da nisu preskupe kao ove ATE....

Brembo je Brembo... ;)

Edited by Sedla

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio da stavim textar ali video sam ovde neke price da se ljudi zale.....a kako je to pravilno tretiranje od pocetka...

Pa zale se ovi sto ih nikad nisu stavili na auto

ebc je skup i odlican :scooter:

Koja je cena BREMBA....

Pravi brembo je skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I ja sam mislio da stavim textar ali video sam ovde neke price da se ljudi zale.....a kako je to pravilno tretiranje od pocetka...

Pa zale se ovi sto ih nikad nisu stavili na auto

ebc je skup i odlican :scooter:

Koja je cena BREMBA....

Pravi brembo je skup.

 

Textar diskovi na BMW-u, tacnije jedan disk se iskrivio posle ~10.000 km. Obradjen i zasad nema problema. Na njima su plocice Textar i nema skripanja.

 

Za Punta sam uzeo Delphi diskove i plocice, montiracu ih ovih dana. Kad sve legne na svoje mesto, prenecu utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

textar doskovi,drugar kupio popucali posle nekog vremena,ebc isto cuo da ne vredi tih para i da nisu nista spec,brembo uglanom ide u kompletima a kod nas ih nema.ate za sad odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

do pre godinu dana je bilo upola jeftinije u kit komercu,doduse tad su razradjivali posao ili su imali drugog dobavljaca.

Ili su sad nabavili original :whistle:

 

 

Koja je cena BREMBA....

Kao ATE ili skuplje

Kineskih kopija imas za male pare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam slike textara koji je ispucao ne pricam bezveze.a original je bio i pre u kit komercu nego malo dok su razradili posao

 

Gazela komerc ti je ovlasten za texstar i samo da ti kazem texstar ide u gomilu novih vozila kao prva ugradnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kazem drugar je ima posle nedelju dana puknut textar disk.ebc disk probao drugi drugar i nisu se pokazali koliko kostaju.

 

Kako mu je to pukao disk?

Ovo prvi put cujem da pukne novi disk znaci ni mnogo losiji proizvodjaci pa im nikad ne puknu novi diskovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa napukao jednostavno,katastrofa,ko zna sta kod nas prodaju :thumbdown: .

 

A, sto se tice ebc,pa kad covek vozi trke onda zna da prepozna ponasanje plocica i moze da uporedi npr u odnosu na ferodo koji je mnogo puta jeftiniji da nema neke razlike. doduse ferodo je dobar.

moguce da su drugi imali drugacija iskustva, mozda subjektivna.i ja ne volim kad platim diskove 300 eura da kazem da ne valjaju. doduse daleko od toga da ne valjaju nego jednsotavno ne vrede tih para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec spomenu trke mislim da ce kicerica i Dr da kazu nesto na tu temu ;)

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj prvo da razradimo temu.

 

@celicabg, na osnovu misljenja jednog trkaca, koji je zakljucio da na svoje vozilo moze da ugradi ili koristi jeftinije kocnice, ti tvrdis da EBC ne vredi tih para?

 

Ovo za pucanje diska i ja prvi put cujem.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...