Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

pozdrav,

Doslo vreme za zamenu diskova...

 Jel neko stavljao LPR set na Stila JTD\MJTD, ima ga povoljno u gazeli komerc u NS.

Druga opcija su meteli sa fiat ricambi plocicama, ima komplet u AP sportu....

 Treba mi kombinacija koja ne skripi i cvili.%29.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ate komplet na Stilu, pokazao se super. Evo posle 3g diskovi kao ogledalo, nema tačkice rđe. Na Alfu sam stavio Textar Pro diskove i Ate pločice. Nisu lepi diskovi kao Ate, vide se malo risovi, brže se troše, ali mnogo lepo koče. Mogu da ti preporučim obe kombinacije.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ne rekoh da sam ate izbacio zbog skoro duple cene. Za njih znam da su najbolji ali mi ipak ne treba ultra- performance komb. Treba mi neka pristojna radna kombinacija. Textara nema u NS bar za sada... :D

Thanks Nidzo u svakom slucaju...

Receno mi je da je LPR dobar, a video sam i da dosta ljudi vozi Meteli diskove, neki zadovoljni , neki mozda ne...Ove Fiat ricambi plocice koje prodaje AP sport , da li je neko uzimao?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi set bio napred meteli disk, ate plocice, pozadi valeo disk i plocice.. Prezadovoljan sam bio nekih 35-40kkm i mogle su jos da guraju, ali mi je uletela super ponuda iz originala.. Obrati se clanu boleabarth, ima super cene za org

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, Boletovi original fabricki diskovi & plocice su mi do sada najbolja kombinacija na Stilu za ovih 6 godina. I cena je bila extra.

Ovo jeftino im nije ni prici (takodje probao par kombinacija), da ne ponavljam kao papagaj. U stvari, kad preracunas, maltene izadje na isto, uz bolje performanse.

Ni sa ATE na Xsari nema greske, ali su mi u kombinaciji za Stila bile skuplje, a i hteo sam da probam original. Moja iskrena preporuka.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moj auto sam stavio Metelli sva 4 diska i ICER plocice svih 8. Zamenio polovinom juna sve komplet, presao od tada oko 3500-4000km i nemam ama bas ni jedan problem.

Šta više pre 20dana sam bio na tehnickom i kaze lile - ''ja jos nikada nisam video ovako dobre kocnice!!!''

evo jos malo godina prosla, presao 10+ hiljada kilometara, sve po propisu, lepo koci, ne skripi, ne pravi probleme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko montirao Meyle diskove i plocice na Stila?

Ovde u NS-u ne moze se naci ni jedna pristojna kombinacija Disk+plocica ako nije ATE....

Kolega Boleabarth nema trenutno diskova ima samo plocice....Mogu samo da mesam nesto tipa Meteli -ferodo napred, Lpr napred- Meyle pozadi, Komplet Mayle napred-pozadi, Uf vec sam pobrljavio..... :crazy:   U ap sportu sada ima samo neki Wolf komplet-ne uliva mi bas poverenje...

Covek koji inace radi u Gazeli prometu stavio je na svog Nuova Brava Meyle komplet godinu i po dana  kaze da su ok, gledao sam i sam lepo izgledaju .Nema nikakvih riseva.... Pomagajte.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da iznesem svoje zapzanje iz ove teme, ali odakle to da je ATE visokih performansi? To o cemu tu vecina prica je samo kvalitetna plocica, nije visokih performansi... Skoro sve fabrike imaju nekoliko tipova kvaliteta, od prosecnih, kvalitetnih pa do visokih performansi... Plocice visokih performansi bilo da su ATE ili Ferodo su duplo vece od tih sto vi kazete da za ATE, 100e je minimum za plocice visokih performansi i to za jeftinije modele automobila...

 

ATE jedino nema (barem ja nisam nasao) plocice iz prosecnog kvaliteta, nego krece od kvalitetnih pa je zato duplo skuplji od vecine tih sto ljudi kupuju... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original fiat pločice i koji diskovi napred meteli ili lukas za punta 1.9jtd? Neki drugi predlog za diskove? Ate mnogo skup..duplo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine stavljeno na Punta sve Delphi. Odlično koči, nema cviljenja od prvog dana. Cena je negde u sredini, kao i kvalitet. Kupljeno je u Euroautu.

Potpuno zadovoljan, preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam napred stavio Textar a nazad Metelli (trebalo je i pozadi Textar ali da ne duzim), a plocice su Textar na autu vec bile skoro nove pa nisam menjao nego ostavio te.

Auto koci veoma dobro, nista ne skripi, jedino se na metelli vidi malo rdja, ali ne na kocionom delu diska.

 

Takodje, u NS se mogu kupiti Textar, ima u Temerinskoj ulici, kada ides od Ap Sporta prema Fiatino prodavnici pa posle, negde blizu Monroe amortizera, u vuceno je u dvoriste, ne znam kako se zovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazela promet - nemaju vise...  %29.gif

Samo LPR i Meyle, cak ni to nema u kompletu

Vidim ja da cu morati za BG....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao juce Textar pro komplet, i to kod mene u komsiluku....

Zahvaljujem se ovom prilikom clanu SrdjanNS koji me je uputio, imaju i Ate komplet mislim da je samo malo skuplji.... :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto moram da mjenjam diskove ATE koji su mi se posle 5 mjeseci pokrivili. Imam u ponudi LPR 56e VALEO 44e DELPHI 44e I BREMBO 72e i imam jos neke preko druga sa popustom35e ali ne znam koja su marka. Pa sad koji od pomenutih su se dobro pokazali da mi se ne iskrive kao sto su ovi prvi. Ravnao sam ih 2x ali opet tako da ih moram mjenjati pa trazim savjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocim jace to je istina ali nisam ih polivao...isplati se dati duplo vise za brembo? Valjda su original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvijek sam perem auto i uvijek ga perem hladnog kad odstoji par sati i podjem 1 km do usluzne tako da se ne mogu ugrijati diskovi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam malo iskusnije.drugar mi kaze da je stavio filtrirajuce diskove na svoj punto od mareje karavana.stavio je komplet sa plocicama koje su malo vece i naravno bolje koce.pa me interesuje kakvo imate misljenje o tome.dvoumim se da lida stavim te ili originalne koje idu uz moj 1.2 16v za marku koju je stavio cu videti sutra ali kaze da ga je izaslo oko 4000 - 5000 hiljada i sam je stavio na svoj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze-ventilirajuci diskovi!

jesu bolji, ali putnisa je mali, tesko ces primetiti razliku. stavi sto ti je volja. probaj kod kolege pa ako ti je bas ludilo a ti stavi isto, samo vidi da nisu njemu vece felne tj da li u tvojima ima dovoljno mesta za ventilirajuce...

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

On bi trebao da ima 257mm koliko ja znam a vece su verovatno 284mm i za obe mora 15" felna ;) Ja na Yugu imam 257mm (ventilirajuci disk) i to je odprilike ok za tu kilazu, tako da za Punto koji je tezi, moja preporuka za prelazak na vece ali i neke kvalitetne diskove i plocice da bi to imalo efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...