Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

On je morao da uzme 14 felne kako bi stavio te ventilirajuce,a na mom puntu su 14 felne pa ce odgovarati.samo reko da pitam sta mislite o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas namontirao prednje diskove Brembo i plocice Valeo. 

I ranije su plocice bile Valeo i nisu skripale a zavrsavale posao.

 

A sa diskovima videcemo ( na oko deluju ok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore

 

cxca17330.jpg

 

Ko ti garantuje za bilo sta kod nas?

Ja sam danas bas zagledao moje , iz istog razloga, i deluje sve to ok ni bolje ni losije od ostalih. E sad kako ce se pokazati videcemo.

 

Ne verujem da imaju ove rupice po sebi kao na slici. mislim da je taj zadnji klasican disk.

 

Kad je skupo kukamo kad je jeftino kukamo u sebi tj plasimo se.;P :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je skupo kukamo kad je jeftino kukamo u sebi tj plasimo se.;P :)

 

 

Tako nekako  :laughing:

 

Zagledao sam par puta cene koje ima Autoricambi i za sve su jako povoljni. Mene malo zezaju prednje pločice i ne naležu dobro na disk tako da ako ih budem menjao definitivno ću provati ove njihove pa se nadam da če dobro raditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio prednje. Komad je 3800.

 

Za Lybru se krecu od 3000 pa do 6000 i originali dosta vise.

Ne verujem ni ja da je to sad neka top klasa Bremba  (za ovoliko para).

Budzet je bio toliki za to i eto.

Probacemo videcemo.

 

Ako se dvoumis da li da uzmes odmah da ti kazem da mi je sa ovim diskovima manja potrosnja  -:p   jbga ovo je bilo jace od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah ako je zbog potrošnje stavljam i diskove za Lybru :p

 

Šalu na stranu videću da li da menjam prednje pločice jer su mi nove, ali su neke bezvezne i zbog toga kreće da mi lupka abs kada se lagano koči. Brine me samo da to konstatno paljenje nešto ne povkari, što se ostalog tiče jako sam i sada zadovoljan kako koči, pogotovu kada uporedim kočnice sa Astrinim koja pozadi ima doboše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doboši su čudo. Na R21 su toliko dobro kočili, da čovek ne poveruje. Čak u vožnji su imali silu da zablokiraju točkove i to na prvim zupcima.

Ti diskovi ako su pravi (teško da se provali, samo ošta vožna) definitivno best buy.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi moji nisu nešto, čak mi se dešava i da jedva stanem kad pređem iz Stila u Astru. Ali i ne mogu da budu iste kočnice za 1.4 i 1.9 motore..

Diskovi su stvarno džabe. Ako ubedim ćaleta da sam kupuje za Astru diskove definitivno će biti ovi, ionako kad nam majstor nabavlja budu neki no-name po ceni najskupljih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore , ako si EGR mogao da skineš diskovi i pločice su onda dečija igra (ograđujem se za zadnje ako se uvrću / nisam nikad probao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro prijatelj menjao auto i u zamenu dobije g2 1,9td ( vozi vec godinama mb c200 i g4. ).....

kaze, ne mogu da verujem kako ide auto, leti! ali kad je trebalo da prikocim pred krivinu :D

umalo nije izgunuo covek :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore , ako si EGR mogao da skineš diskovi i pločice su onda dečija igra (ograđujem se za zadnje ako se uvrću / nisam nikad probao).

 

Ne bih se više zezao sa podizanjem kola bez prave dizalice. Da imam neki bolji alat verovatno bih se mnogo više zezao sa kolima, ovako radim samo ono što ide odozgo i gde auto ne može da padne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi je neprijatno od kad mi se auto spustio, a ruka bila između diska i karoserije  :laughing:

Verovatno ću skupiti hrabrosti za koji mesec da se opet igram majstora, ali za sad to ne bih čačkao

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš krokodilku i hidrauličnu dizalicu (800 din u Metrou) ili samo hidrauličnu (za početak) par parketa ili daščica, drveni panj i ti si potpuno opremljen za igru oko kola. Naravno točak uvek podmetneš pod auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako izgleda dizalica?
Ako je ova sa točkićima koja je "stabilnija" od obične odmah uzimam.

 

cxca17350.jpg

 

A gumu sad odmah pod auto stavljam, mada opet ostaje neprijatni osećaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...