Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

pozzz svima,
mozda je suludo pitanje al eto da vas priupitam .

sta vi mislite o ugradnji diskova umesto dobosa na marei 1.9JTD, sta je potrebno da se zamene dobosi za diskove :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas promenio prednje pločice. Metnuo sam Textar, javljam utiske dok se malo razgaze.

Na službenoj Pandi stavili Ate pločice i Valeo diskove, posle 2.000 km i dalje škripe kao nenormalni.

Namažite leđa pločica specijalnom mašću protiv škripanja. Nekad su sama klešta problem ako ima malo lufta, pa pločica vibrira i "muzicira" po disku.

Na dva auta već imam Ate i nikad nisu škripale, meke su, a vrlo trajne.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel normalno da su novi paknovi različitih debljina? U paru su jedna sa tanjom, jedna sa debljom kočionom površinom... Znači dve tanje i dve deblje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam butno Brembo prednje diskove i ATe plocice napred... Dunes u pedalu i to je to :D

Samo jos zadnje da se stave, mada moram da nabavim onaj alat budjavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel normalno da su novi paknovi različitih debljina? U paru su jedna sa tanjom, jedna sa debljom kočionom površinom... Znači dve tanje i dve deblje...

Nisam to nikad video. Uvek su iste. Za koji auto?

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ya 1.3MJT trazio Brembo - nema. Trazio Ferodo - nema....

Onda se iznervirao i stavio Valeo diskove i Valeo plocice. I posle par stotina kilometara - zadovoljan. Koci dobro, nista ne skripi, nista me struze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pogodio temu. Ako nisam, izvinjavam se.

Koja je dimenzija plocica za Fiat Palia 1.7TD '97 god.?

Nigde ne mogu da nadjem tacnu informaciju.

Da dodam, kljesta su ATE, klip je 54mm.

Edited by MilosBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,imam jedan problem...Doneo sam iz Austrije prednje diskove i plocice i zadnje plocice i odem danas do majstora da mi stavi i kad smo skinuli disk koji je bio na njemu i ovaj sto sam ja kupio nisu isti.Zapravo ovaj sto sam kupio je manjeg obima kao i plocice.

Diskovi su uzimani po modelu auta ovde  

 

cxcb1803.jpg

http://www.kfzteile24.de/index.cgi?rm=showArticles&ktypnr=17134&kba2=&kba3=&lastRunmode=chooseType&search=Bremsscheibe&s=&searchType=&notTypeSearch=&nodeToCheck=100032&dlnr=&node=100032&lastNodeID=0,1,100006,100626  

 

ovi drugi sto kostaju 32.95 e.

Sta da radim dalje.Da li da stavljam ove iako su manji ili ne ?

A da auto je Stilo 1.6 16v karavan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam sta je u pitanju,zapravo posto su za benzince manji diskovi tj ovi od 257 mm te su mi te i da liu Austriji ali po broju sasije proverio sam kod Bogunovica na mom autu idu veci od 284 mm ( kao kod JTD ) zato sto je auto karavan pa je samim tim auto tezi i potreban je veci disk za bolje kocenje.Znaci moram da stavim diskove kao od JTD...posto ove vracam za Austriju i vracaju mi novac koje mi vi preporucujete da kupim kod nas a da ne skripe i da su ok.Uzeo sam namerno diskove i plocice iz AUstrije zasto sto se kod nas prodaje sve i svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li da stavljam ove iako su manji ili ne ?

 

Kočnice, tj. njihova veličina se dimenzioniše na osnovu težine automobila, njegovih performansi i ostalih parametara.

Ne stavljaš manje jer nećeš moći da kočiš kako treba, grejaće se mnogo više, tj. imaćeš jednom kočnicu i nakon toga diskovi će biti pregrejani, itd, itd...

 

Oko iskustava sa diskovima, čitaj temu na kojoj smo, imaš napisanih skoro 500 odgovora za čitanje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 3 godine, cim sam kupio stila, zamenio mu sve plocice (ne znam koje su stavljene) i stavljeni novi valeo diskovi. Nije proslo nekoliko meseci a rdja pocela da se hvata najstrasnije. Kod zeta na ATE diskovima posle dve godine sve se sija kao prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ATE i kod mog (bivšeg) Stila i dalje sijaju kao novi. Nije to bitno za funkciju, ali ko vozi alu-felne, njemu znači.

Dobro se drže i Textar Pro na Alfi, slično kao ATE. Pločice ATE. Od mene i za ovo preporuka.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne uzimaj textar.stavi ate plocice i diskove i sve ce biti u redu.i nemoj da lezes na kocnicu prvih 200km!asto se tice rdje javice se i na ate ako stoji auto,a brzina kojom ce se javiti zavisi od mesta gde stoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci vasa preporuka je ate...pa auto stoji parkiran na ulici,ali se vozi svakog dana.....gde ima da se uzmu najpovoljnije plocice i diskovi ATE u Beogradu...

Edited by djsami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci vasa preporuka je ate...pa auto stoji parkiran na ulici,ali se vozi svakog dana.....gde ima da se uzmu najpovoljnije plocice i diskovi ATE u Beogradu...

Mass kompani 

Share this post


Link to post
Share on other sites

do pre godinu dana je bilo upola jeftinije u kit komercu,doduse tad su razradjivali posao ili su imali drugog dobavljaca.vidi raspitaj se jos malo mzoda je negde jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...