Jump to content
FAS Goran
kanjizares

Lancia Lybra - zamena ICS-a

Recommended Posts

Cao svima, ja sam ovde nova :welcome: i trebala bi mi pomoc.

Zanima me da li moze da se zameni tj.da se umesto I.C.S.-a bez navigacije stavi I.C.S.sa navigacijom??? :question:

Kupili smo skoro Lancia Lybru 1.9JTD i ne radi nam ICS u smislu da uopste nece da svetli displej. Skinuli smo ga i videli da neki kablovi fale da bi se u njega utakli npr.sa zutom plastikom tj.mostom,a u donja dva nazovi,slota nema nista (ni crni ni zeleni most), a pored toga ima visak beli most iliti plastika. Gledajuci seme dosli smo do zakljucka da je neko pokusao da uglavi taj ICS sa navigacijom a fabricki je auto bez navigacije :wallbash:

Hvala puno!

Forum je ODLICAN i HVALA svima koji pisu na njemu, puno pomazu!!!

Ocekujem vase odgovore u nadi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ICS koji nema navigaciju

autoradio_lybra_av.jpg

a sa navigacijom izgleda ovako

auto.jpg :rolleyes:

to je moj zakljucak :)

U mojoj stoji sa navigacijom ali je to neko od prethodnih vlasnika pokusao da nabudzi jer fabricki nema ugradjen ICS sa navigacijom :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, mislim da tu ima mnogo posla..

Zuti konektor ti je za Bose woofer.

Beli konektor , taj viska ,je po meni E60(mislim da je to glavni konektor za rad displeja) ali kod verzije sa Navi je drugaciji konektor i nije beo nego zeleni ili crni (postoji na semama E60 A i E60B)

Vezivanje konektora bez navigacije

ics_no_navi.jpg

Konektori sa NAVi

ics_navi.jpg

konektor E60 beli

e60.jpg

Konektor E60B

e60b.jpg

U principu treba ti dooobar elektricar i ove sheme i da se to sve raskopa, nije bas ni jednostavno a i razlikuju se zice na konektorima po modelu lybre i opremi (bose, telefon itd).. :wallbash:

P.S. a jeste li ipak razmisljali o opciji da pokusate kupovinu polovnog (ili zamene za ovaj koji imate)No NAvi polovnog uredjaja na nekom otpadu pa "plug&play" ?

PA i nisam vam mnogo pomogao ali eto razmotrio sam problem ;):whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da u pravu si, iskopala sam te seme i,izmedju ostalog,tako provalila da to nije njen original :crybaby:

pomislila sam da je mozda nekom sa foruma vec palo na pamet da uradi isto to sto je pokusano u ovoj mojoj Lybrici i da je uspelo..bilo bi super da ima takvih :rolleyes: mada,iskreno sumnjam po broju kablova da moze da se nabudzi..ali ko zna sta sve nas covek moze da napravi (i pokvari :)) ;)

Nismo razmisljali o kupovini ili zameni za polovni, ne znam ni gde bi moglo da se nadje a da nije ebay, prvo bih da vidim da li ovo ikako moze da se nabudzi, greota mi da nema tu navigaciju pa i telefon, a ako bas ne moze onda nema druge nego da promenimo :o

Hvala na razmatranju, svaka ideja je dobrodosla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za telefon jos treba i mikrofon,koji se nalazi u plafonjeri svetla,to jest treba ti komlpet ta plafonjera,iznad unutrasnjeg retrovizora.

a uz mikrofon ide i njegova instalacija itd

sve u svemu pokusaj da nadjes polovan uredjaj koji tebi odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljubiteljima Lancie

Zanima me može li se kod vas pronaći polovan ispravni I.C.S. za Lybru sa navigacijom.

Ako ima, bilo bi dobro da se zna i broj šasije s kojeg je skinut ili kodovi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sunny

evo pojavio se obican ICS bez NAVIGACIJE

A koliko vidim imate odmah i kupca za vasu sa NAVI :thumbup:

Pozdrav ljubiteljima Lancie

Zanima me može li se kod vas pronaći polovan ispravni I.C.S. za Lybru sa navigacijom.

Ako ima, bilo bi dobro da se zna i broj šasije s kojeg je skinut ili kodovi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je netko pokuša zamjeniti dva radija, onaj bez navigacije onim s navigacijom kao i sve šta ide u paketu s njim. Radio + cd changer + ono čudo ispod changera za navigaciju + antena ako treba. da lije već sve predviđeno za navedeno ili nije baš jednostavno?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super, malo ću proučiti. Imam priliku uzeti komplet pa me zanima da lije komplikacija sve to pospajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milslim da bi ti najbolje bilo da se odrekneš 100 e i kupiš pošten Prestigio ili neki drugi, koji je nezavistan od radija. Em što ćeš da sačuvaš božanstven radio, koji ti (verovatno) perfekrno radi, a drugo što ćeš uz novi navigacioni monitor (koji će ti stajati bilo gde po želji na instrument tabli), dobiti i bolju rezoluciju slike, i bolju komunikaciju...glasovne informacije, a možeš i da ga skineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam ja navigaciju, nego onako bez veze, da vidim da limože ići ali koliko vidim nije to baš jednostavno. Zanimljivija mi je mogućnost korištenja telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolja ti je opcija neki zaseban handsfree car kit i ne komplikujes sebi zivot. Onako bi morao da imas poseban broj u kolima, komplikacija u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanimljivija mi je mogućnost korištenja telefona.
Jeste to je OK,ali ne zaboravi da to mora da bude posebna kartica tj. poseban broj. Kartica mora da bude cela, veličine kreditne kartice ili lične karte, tako da otpada varijanta da povremeno ubacuješ svoju GSM karticu. Tako, kad te neko traži, nikad ne zna da li da te zove na broj u kolima ili na broj mobilnog. I naravno u 99,999% slučajeva ljudi te zovu na mobilni. Ti možeš da pozoveš naravno. Sve u svemu jeste cool, ali nije baš savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kartice, postoji i varijanta da se ova koja se sad koristi klonira i dobije duplikat. Posto naravno ne mogu biti obe online u isto vreme, taj duplikat bi recimo stajao sve vreme u kolima i kad se ulazi u kola, potrebno je mob ugasiti (ili cekirati airplane mode) i upaliti ICS sa klon karticom.

Kako god okrenes, komplikacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Da li neko od vas ima iskustva sa zamjenom fabrickog plejera na inst. tabli, tacnije da li je neko uklanjao plejer i postavljao npr. Pioneer ili Sony vecih dimenzija sa ekranom na dodir i mogucnoscu ugradnje rikverc kamere? Takvih uredjaja ima u prodaji od 160 - 230 e, izgledali bi mocno a i skratili muke sa chargerima, aux-ima i fm tjunerima...

Naravno, trebala bi se prepraviti spoljna plastika i fiksirati novi plejer. Da li bi bilo vecih poteskoca da se fabricko ozvucenje spoji na novi uredjaj i da li bi bilo problema ukolko se iskljuci "trip" opcija i ostalo sto postoji na fabrickom uredjaju?

Kad budem pri racunaru postavicu link sa par uredjaja koji mi djeluju interesantno za ovu varijantu, ima ih u Tehnomax-u i slicnim radnjama.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lanciu lybru od juce i kada je upalim ICS se ne pali niti bilo sta svijetli? Model je sa navigacijom a lybra 2002 god. Unaprijed zahvalan za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...