Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Poliranje farova

Recommended Posts

Problem sa farovima na puntu mk2a sto mene trenutno interesuje jeste da se desava da zamagle,ali se ista i ne povlači.Interesuje me da li može to nekako da se sredi,da se očiste,ili je jedino rešenje kupovina novih?Ako neko zna koliko koštaju novi farovi za puntišu nek mi rekne,da znam koliko da spuštam cenu kad ga budem pazario.Thanks :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili mozes i sam, tako sto ces skinuti oba pokloca sa fara koji magli, lepo namestiti gumu koja dihtuje far na tu plastiku, ubacis silica gel kesicu u far, zatvoris pazljivo far i vozis dalje stalno sa upaljenim farovima.

Meni je maglio prvih mesec dana dok nisam skapirao foru, posle vise nikad.

I jos jedan savet u vezi farova: nikad ih nemoj prati direktno pod visokim pritiskom, narocito ne onom vrucom vodom iz perionica... Samo rucno, hladnom, ili blago mlakom vodom.

cena novih farova:

kopije - oko 50 e kom

original - oko >200 e kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio kod Errora i resili problem sa farovima.Ismirglano,ispolirano,danas testirano na kisi i ovoj zimoci i sve funkcionise kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismirglano,ispolirano,...

I ja sam tako uradio, ali vrlo brzo ponovo matiraju, posto je skinut zastitni lak. Jeste li ih vi lakirali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismirglano,ispolirano,...

I ja sam tako uradio, ali vrlo brzo ponovo matiraju, posto je skinut zastitni lak. Jeste li ih vi lakirali?

Nije lakirano,ali videcemo sta vreme donosi.Meni kola uglavnom stoje u garazi,valjda nece opet matirati.Danas jprao kola i levi far mi zamaglio iznutra,dodje mi da ih razbijem. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original farovi 16000 oba,a kopije oko 6500 po komadu.Inace svi prodaju ove jeftinije,pa i AP sport.Ja sam njih pazario i zbog ove kise mi je jedan vec dva dana zamagljen.Inace plastika je ocajna na celom faru.Ne mozete da verujete kolika je razlika u kvalitetu izmedju jednih i drugih farova.Zbog toga ti poklopci nece lepo da legnu i unutra se kondenzuje vlaga.

Zato sam ja danas uzeo stare farove i odvezao auto kod ortaka koji ce mi prepakovato farove,To jest staviti stakla od novih na stare farove i napraviti ful nove.Tako ce mi ponovo raditi mehanizam za podizanje farova (koji na novim ne postoji) i bice suvi.

Ako zelite da to uradite,ne radite to sami.Najezio sam se kada sam cuo za one fore "far u rernu",pa odlepljuj...Boze sacuvaj...Postoji par ljudi u BG-u koji to rade.

A najbolja varijanta je da kupite original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je punto 2002god.

Na prednjim farovima plastika koja bi trebalo da bude prozirna kod mene je dosta mutna i na pogled izgleda kao ispucala.

Mislim da su mi ova oštećenja nastala u perionicama koje koriste neke hemikalije(boca-sprej)

za bolje i brže čišćenje farova od insekata i prljavštine.Pretpostavljam da su te hemikalije dosta agresivne pa su nagrizle plastiku na faru.

Ovo nije nastalo odjednom već u zadnjih godinu-dve dana.

Ono što me interesuje da li ima da se kupi negde samo ta plastika(prozirna) pa da se montira ili moram da kupim ceo far?

Jeftinija varijanta bi bila samo plastika.

Ako neko nešto zna o tome neka mi odgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte drug mi reko kao bilo na SAT-u da predjem pastom za zube farove da bi bili sjajniji uzmem sundjer i to uradim rezultat DVA UPROPASCENA FARA farovi su tolko izgrebani da se sijalice nevide a bili su malte ne u ekstra stanju zna li neko koja je cena novih farova a da mogu da rade podizaci farova odnosno mogu li moji motori na nove farove i da li imaju farovi sa i bez podizanja.Meni su farovi kao na zastavi 10 model punta 2004.Zna li neko kako da ogrebotine eliminisem sada su od tolikih ogrebotina zamagljeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi 1200 smirgl i sa vodom ih potpuno matiraj, tako da se nista ne vidi. Onda uzmi neko od sredstava za poliranje (ja radio sa arexons polir pastom za obicnu farbu, jer nisam mogao da nadjem nista za farove) i trljaj sundjerom, pa krpom pa opet tako u krug jedno 2 sata dok ponovo ne izvuces da budu providni. Ako imas negdje da pozajmis masinu za poliranje (kao brusilica samo sa manjim okretajima) posao gotov za 20 min. Ili nadjes nekog da ti odradi to, u svakom slucaju imas jos dosta opcija do kupovine novih farova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ponavljam kolege clanove, ali poliranje ti ne gine, ukoliko hoces da postedis sebe davanja para na kupovinu novih farova.

Paste za zube, pogotovo poneke, su prilicno abrazivne. Zato si i ogrebao farove. Zbog malih cestica/grumuljica koje su u pasti (nesto nalik grumuljicama u prasku za ves) ti je ogreban far i ispalo je jos gore.

Popravi to tako sto ces da uzmes smirgl papir, vodeni, i da "vodeno" smigrlas far. Prvo sa recimo 1500 granulacijom, pa 2000, pa 3000 i predji onda na neku polir pastu.

Ali nemoj da se zeznes pa i polir pastu da uzmes neku mnogo abrazivnu, da ne bude dzabe radjen toliki posao.

Mozes da probas sa 3M Ultrafina SE (plavi cep), ona inace kod poliranja ide kao zavrsna, a neko je spominjao negde da ima te 3M paste na merenje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi 1200 smirgl i sa vodom ih potpuno matiraj, tako da se nista ne vidi. Onda uzmi neko od sredstava za poliranje (ja radio sa arexons polir pastom za obicnu farbu, jer nisam mogao da nadjem nista za farove) i trljaj sundjerom, pa krpom pa opet tako u krug jedno 2 sata dok ponovo ne izvuces da budu providni. Ako imas negdje da pozajmis masinu za poliranje (kao brusilica samo sa manjim okretajima) posao gotov za 20 min. Ili nadjes nekog da ti odradi to, u svakom slucaju imas jos dosta opcija do kupovine novih farova

jel to pasta sa plavim plasticnim poklopcem a na njoj nacrtan auto zute boje to je kao neki vosak to imam samo ako je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispoliro sam dosta je bolje nestala je mutnina al se sitne parke kad se pridje primecuju al ekstra je kako je bilo.

Da li far drze samo dva safa ima li ko da je skido i ako se resim da kupim far jel imaju dve vrste sa podizacem ili bez ili mogu moj podizac da stavim il kako se to vec radi il je far komplet zalepljen sa podizacem i tako se kupuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas 3 srafa i moras malo i branik da otpustis da bi izvukao farove. Ne trebaju ti novi farovi, samo lepo ispoliraj. Ako mislis da neces moci ima o oglasima (polovni automobili) okreni i pitaj koliko parica za uslugu (mislim da je 15-20eur). Far kupujes bez motorica za nivelisanje visine snopa i prebacujes ga sa tvog fara na novi, njemu prilazis tako sto skidas onaj gumeni poklopac, kao kad menjas sijalicu.

Postoji i pasta za poliranje bas namenjena plastici na farovima, izguglaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja imam problem da zamenim sijalicu na faru koji se nalazi ispred

kutije za osigurače..

Uspem da otvorim plastiku ali ne mogu da je pomerim jel smeta kutija za osigurače..

Da li ima neka caka ili moram da skodam celi far?

Neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poliranjem farova skida se tanak tvrd zaštitni sloj. Tako da će nakon nekog vremena izgledati gore nego pre poliranja.

Dobro razmislite pre ove operacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja nadovezam,na te cudesne farove od punta,danas sam jedan far skinuo ,i to levi, skroz da ga ocistim i spolja i iz unutra,sto je bio i cilj operacije.skroz sam ga rastavio izvadio sijalice i xenon sijalicu,odsrafio sve srafove sto postoje u faru da bi prisao unutra zbog ciscenja .

nekako sam uspeo  :clap:  da operam citavu povrsinu plastike iznutra tako sto sam izvadio koliko moze,citav nosac gde stoji sijalica za oboreno,i sa metalnom sinom od metloce brisaca,gde sam na vrh stavio i zalepio jedno parce sundjera i kroz taj otvor gde stoji nosao,progurao i tako ribao pomalo iznutra far.moze se raci da ima razultata,nije nesto ali kad se pogledaju oba fara vidi se razlika.,sundjer sam natopio malo sa ferijem za sudove,malo sa sprejem za stakla.a takodje  sam skinuo onu plastikicu sto stoji gde je pozicija,jel je nagorela,gurana neka verovatko veca sijalica,a nju sam izbacio kroz otvor gde je predvidjena maglenka,kod mene je sam ta plastika kao umetak,skinuo iznutra ,izvadio nagorelu plastiku od pozicije i ponovo vratio na mesto.

cele ta operacija od vadjenja fara,pa do montiranja je bila oko2 sata,a jedan drugi dan skidam drugi far  :thumbup:

BIkSS.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poliranjem farova skida se tanak tvrd zaštitni sloj. Tako da će nakon nekog vremena izgledati gore nego pre poliranja.

Dobro razmislite pre ove operacije.

posle prvog poliranja preporucuje se poliranje na 6 meseci (ili cak i manji vremenski period), inace...kao sto Kole kaze^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena orginal fara je oko 20000 dok cena ap sport 6900

Necu da pipam vise do farova :rofl::welcome: xeeexxeex bacam se na jos neko poliranje posto nisam iz bg lako je vama ovaj iz oglasa iz Beograda.Kakav li je kvalitet ovih 6900 neko rece da ne osvetljavaju dobro :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...