Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Poliranje farova

Recommended Posts

Ja malopre na mom GP,(pade mi na pamet),resih da probam.Jedan far bio bas matirao ,drugi -dobar.Namazem silikonsko mleko na pamucnu krpu i za BUKVALNO 30 sekundi,far je bio isti kao ovaj drugi sto je dobar.Sta se desilo i kolko ce ovo da traje...ne znam!
Sad mi zao sto nisam slikao pre i posle,ali jednostavno nisam ocekivao ovako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Kako je došlo ovo lepo vreme ja se bacio u radove. Danas sam planirao šta ću da radim i padnu mi na pamet farovi koji na mom autu i nisu u nekom lošem stanju. Ali zato u kući imamo još jedan auto i na njemu desni far užas blagi. Levi je ok jer je stavljen nov  zbog nekog ranijeg čukanja.

I tako odem ja uzmem jednu desetkicu, skinem far čas posla i dam se na posao :D

Slikao sam pre:20160405_180507.jpg20160405_180511.jpg20160405_180513.jpg

i posle:20160405_191324.jpg20160405_191331.jpg20160405_191342.jpg20160405_191345.jpg20160405_191424.jpg

Brat je mislio da ga trolujem, da sam mu podmetnuo nov far i nije mogao da poveruje dok mu nisam pokazao pukotinu na kućištu fara od pozadi. :) 

Šta vi mislite jel bi se dalo ovo unovčiti? Realno mogao bih da se bavim ovim u slobodno vreme, a ekstra kinta uvek dobro dođe.

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Skorpion said:

Evo moje farovi od Stila su za poliranje :) moze neki deal da padne.

Može, jesi voljan da skidaš farove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@draganc

Nema potrebe otvarati novu temu, spojena je sa postojecom temom o poliranju farova pa mozes da pogledas i dosadasnja iskustva.

Za sve dogovore koje se ne ticu ostatka foruma pozeljno je koristiti privatne poruke.

Ako krenes u biznis sa poliranjem, imamo odgovarajuci podforum sa besplatnim oglasima, posto je ovde u pitanju opsta tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre montaze ksenona uzeo da ispoliram farove ali mi ne ide nesto od ruke, mada mislim da sam do smirgle zeznuo i to sto sam napolju radio jer nemam garazu...
Koliko se okvirno krece poliranje farova?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, za oba fara, obicno poliranje bez nekih specijalnih zastita. E sad ne znam cene bas za bg, verujem da je malo skuplje, mozda 1500. Valjda ce napisati neko :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na youtube kako se polira far, veoma je lako.Posla ima 10-15min.  A oko 10e uzimaju za oba fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam to sa youtube upustvo ali mi ne ide, a i teže je napolju jer ja očistim sve i isprlja se ponovo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam neke video klipove kako polirati farove i to zelim da uradim jer volim sam da uradim nesto(10e poliranje kod majstora, a ja da nabavim pribor isto tako izadje al opet...), osjecam se da je onda moje to, sebe sam aplicirao :) elem...

 

Kaze u video klipu da kad ispoliras farove treba da koristis "CLEAR COAT" , kako se to kod nas zove ? Isto ili ?
To je neki sprej koji se posprica i on ostavi zastitni sloj koji je naravno providan i stiti  od daljnjeg ostecenja i prljanja...

I jos me zanima, kaze u drugom klipu, lak auta treba zastiti isto, valjda se koristi "Wax" , nije mi jasno na sta se ovde misli, da li imate preporuku za neki taj "wax" i da li mi to neko moze objasniti ili da me molim vas mozete usmjeriti na neku temu ?

Postavio sam ovo ovde jer ne znam gdje drugo da pitam, nadam se da je ok, hvala unapred 

Edited by bratpuntisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clear coat je naziv za lak koji se koristi za lakiranje metalik baze,wax je vosak,jedno sa drugim ne ide.Inače farovi mogu da se izlakiraju što je dugotrajnije od poliranja.

Edited by petarcirjanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro za Wax sam skontao, tj vosak.
Koristi se za zastitu boje na autu.To sam pitao jer hocu da kupim neki vosak i da premazem auto da ima zastitu

A "Clear coat" sprej znam za sta je ali ne znam kako se zove kod nas tako da nisam siguran sta da pitam prodavaca ali mozda ce znati o cemu se radi, mozda je to bezbojni sprej ?
Evo nasao sam kako izgleda, mislim da kod nas ima ovaj brend pa cu potraziti 
 

7140479_dpl_dal1695_pri_larg.jpg

 

Posto hocu da poliram farove, treba mi neki koji nece pozutiti i koji ima UV zastitu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, svaki bezbojni lak u spreju je clear coat. Razlika je u finisu, odnosno da li je mat ili sjajan (gloss).

Sto se tice farova, proces sredjivanja je jednostavan. Maskiras krep trakom limariju oko fara pa udri smirglom. Ides vodenom uz puno kvasenja. Prodjes jednu ruku sa vodenom 800 potezima levo-desno. Sledeca ruka potezima gore-dole. Kad zavrsis, ponovis sve to sa vodenom 1500. Ponovo levo-desno, zatim gore dole. Posle ovoga mozes da ponovis jos jednom sa 2500 ali nije obavezno. Nakon toga poliranje ili clear i to je to.

Ako ides na clear coat kupi clear sa gloss finisem koji u specifikaciji ima uv protection. Ne moze niko da ti kaze koji tacno sprej da kupis jer to zavisi od tvoje lokalne farbare i toga sta konkretno imaju na stanju.

Ako ides na poliranje, uzmi klasicnu pastu (ne previse abrazivnu) u trljaj dok ne zasija, s time sto poliranje nema uv zastitu pa je manje trajno te ces nakon pola godine-godinu morati ponovo da poliras.

Imas jos jednu varijantu nakon smirglanja i poliranja a to je da zalepis providnu foliju sa uv zastitom ali tu treba malo iskustva sa lepljenjem folija. Nije tesko ali nije bas ni jednostavno, najvise zavisi od oblika fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja sve to kako se radi, nije mi prvi ptu, samo ne mogu da nadjem tj nisam siguran koji sprej da uzmem (do sad sam uvjek nalazio gdje bas pise "clear coat") sad sam skontao, hvala.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ti sprej uopste. Niko ne radi zastitu lakom. Kad zavrsis poliranje predji ih zim voskom sto ces i limariju i to je to. Izdrzace i tako dugo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2018 at 1:41 PM, MS PK said:

Sta ce ti sprej uopste. Niko ne radi zastitu lakom. Kad zavrsis poliranje predji ih zim voskom sto ces i limariju i to je to. Izdrzace i tako dugo.

Taj sprej je da napravi zastitni sloj, posto sprej ima uv zastitu on automatski stiti far da ne zuti i zamuti se opet.
Jednom kad uradis da to drzi duze vrjeme.
Sta ti je to "zim voskom sto ces i limariju" ? 
Zim vosak ? Sa njim i limariju premazati ? Prvi put cujem pa me interesuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...