Jump to content
FAS Goran
Branko 23

Alfa Romeo 147 1.6/120hp (ex Fiat Uno mondo 1.0ie)

Recommended Posts

Nisam brate,nije mi hica toliko,ako mi nadjes neki mf volan po dobroj ceni i da hoce da menja za moj koji je kao nov,javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema mi Ivana da se javi,zna taj lisac dobro da resi sve,nego zaljubljen covek,razumem ga :)

Cajpr, cajpr... :)

Da "skontam" pa ti javljam, pretpostavljam da je kao na Stileru. Sta odmah dramis, imao sam malo frke na poslu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah se uplasim,ti si moj frend to nek svi znaju,e sad sto su one silne zenske ljubomrne sta da radim :)

Ipak bih najpre mf volan za pocetak,onaj bata trazi 110e za navigaciju ne da ispod i nista nema za nju,malo mi mnogo,al ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo sam pretrazio. MF volan za Alfu takodje ima Digital Network Node u volanu (ovaj "U" deo u sredini). To je cvor koji skuplja linije sirene, audio i Selespeed kontrola i kroz spulnu ih salje dalje:

 

gc_B9_V8r.jpg

 

Znaci, ako uzimas MF volan, vodi racuna da ti i DNN u njemu bude isporucen uz volan.

Ono sto ti jos treba je spulna sa prosirenim brojem linija za taj volan. Klasicna spulna kao kod tebe ima konektor za airbag i jos jedan konektor sa 2 linije samo za sirenu, izgleda ovako:

 

Bez_naslova1.jpg

 

Vidis taj beli konektor koji je samo sa 2 linije za sirenu i kopca se u desni deo volana. Dok spulna za MF ima deblji taj konektor, vodi 8 linija i kopca se u Digital Network Node volana. A iz DNN idu linije za sirenu, audio i (opciono) Selespeed komande. Ona izgleda ovako:

 

Bez_naslova2.jpg

 

Pretpostavljam da je ostatak price isti kao i za Stilo - posto nemas fabricki dovucene te linije do volana, potrebno je dovuci CAN A i CAN B magistrale (posto komunikacija ide preko Body Compa, a ja ih dovlacim sa radija) i treba ti 12V sa kontakta za aktivaciju komandi na CAN mrezi vozila. Kod Stila u tom trenutku sve fercera, samo blinka kilometraza na boardu posto si dodao novi cvor, a nema ga u konfiguraciji kompa. Lako se sredjuje peglanjem Proxy-ja.

Pogledacu jos malo kad stignem da li je sve bas identicno. Da nemas nesto tipa eLearn za 147, da razresimo odmah sve dileme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ipak ja osatvim svoj volan :) xaxaxaxa ,ma ima lik lupanu 147 cu,pa cu pa piatati da prepakujem i da mu doplatim,ali ako mi jos malo pojasnis kada stines,tj.uprostis.

Nekada sam imao elarn,ali vise ne,osim epera... :(

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, pa kud ces prostije :) ?

Evo imas ovde moju temu o ugradnji u Stila, pa probistri kad stignes: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46448-stilo-naknadna-ugradnja-mf-sa-dugmicima-volana/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro slike dve 147ce od 105ks i 120 ,jedna je malo lepsa ,jedna malo bolja,molim pojedince da ne budy ljubomorni,okaci i njihov auto i mene pored ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim pojedince da ne budy ljubomorni,okaci njihov auto i mene pored ;)

:laughing: , e jos da je stvarno tako... Pre ce biti da su pojedinci trazili da se slikaju pored tudjeg auta ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhahah,znam,znam :) :) :)


Ček, ček... Stubline?

Da,da frendu sto vozis vagena i zarazio si pola foruma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to ovaj teren kad se sa glavnog puta skrene kod ekonomije, tu mi je plac na 50 metara :w00t:

To je bas teren,a koji ti je plac da znam ? Da nije onaj gde su sljive uz put bile,Mirkovici su tu obradjivali zemlju,izmedju dve kuce ide jedna,pa dva placa tako da kazem,pa opet kuca i gore posle ide krivina ! ?Eto i komsije smo jbte

A sto i nju ne dovedes na forum... Da i ona poluloooodi malo :D

htc evo 3D

Luda je dovoljno :) i ne smem ima opasnih tu prvi jedan od mojih drugara sto vozi stila :):p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim prodješ teren, skreneš prvu desno (ono usko skretanje) i peta, šesta kuća sa desne strane (preko puta Radovana mehaničara) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim prodješ teren, skreneš prvu desno (ono usko skretanje) i peta, šesta kuća sa desne strane (preko puta Radovana mehaničara) :)

 

Zezas,ahahh preko puta Radovana,ahah e on je nekada radio gde  i ja,nisam ti vidjao Golfa tu :) mozda ti i znam sestru :)

Hahahha kocim ispred krivine,jer je uglavnom ispravljaju mnogi koji ne znaju kakva je posebno,kada padne kisica :) ,a to visi prilici vama iz Ar,vi brzo vozite :)

Hahahah znam na kog mislis. Obecao si mu vec nesto, ali kao da te izbegava :D uplasio se? :D

 

Zvao me juce i preskocio je tu temu tokom razgovra,jer ne vozi Fiat ,vec Hyundai i ne odgovara mu :p ,ali javi ce se on :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mi iz Ar vise volim put pored Poljana da malo rastresemo trap. :) Mada kad malo bolje razmislim, rastresem ga do kuce skroz, bukvalno!!!! Vama tu sad banja, nego 'oce policija da pecka, ceka da se neko zaleti. :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...