Jump to content
FAS Goran
Branko 23

Alfa Romeo 147 1.6/120hp (ex Fiat Uno mondo 1.0ie)

Recommended Posts

Da probam da predstavim i ja moj autic! U pitanju je FIAT UNO mondo(sa bilbo opremom) 99god,sa poznatim motorom Fire 999cm3,i bosovim mono point ubrizgavanjem! Auto je presao 175000km,u jako je dobrom stanju,maltene fabrickom!Od opreme ima:alu felne,cb(daljinsku),alarm,kod kljuc,brtomer,el podizace stkala,tonirna stakla,cd-mp3 muziku,svetla za maglu,branike i retrovizore u boji vozila,parking senzore(naravno dodatno ubaceni.Sve u svemu,auto jeste star i proslo je njegovo vreme,ali je poseban!Voleo bih da ima vise ljudi ovakav auto i da mu bar malo posveti paznje,jer je jako isplativ! Na kraju krajeva FI(j)AT je to!!!

P.S.Ne znam da postavim slike ,pa kada naucim,bice i to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ti je lep Uno :thumbsup:

Moj burazer je imao taj auto kad sam bio klinac i bas sam ga obozavao :rolleyes:

Ali se secam kad je trazio zadnju soferku da je to bila muka nevidjena. . .

Ima i kod mene u kraju jedan jako lep uno,ne znam koji je motor,ali je bas lepo sredjen.

Slikacu ga cim stignem :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne podsecaju na ove na mojoj Lybri :thumbup: ,mislim na oblik share :yes

Inace uzevsi sve u obzir,bas ocuven Uno,lepa boja,solidna oprema ,za to vreme :whistle:

a i ti ga ba smazis i pazis,da te lepo sluzi i ubuduce :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se pridruzujem ovome da je Auto star i da je proslo njegovo vreme,ali i da je u neku ruku poseban! Lepo izgleda nema tu sta. Pravi mali Tipo :)

Auto je jeftin za odrzavanje,puno stvari mozes i sam da mu odradis ako se malo razumes,lepo se vozi,malo trosi... Sve u svemu :thumbup:

Ali imam i jednu malu zamerku,a to su dobosi. Ofarbaj ih! Nije neki posao,a puno lepse izgleda.

Reci mi da li ima promena u zvuku kada si zamenio fabricki filter vazduha?Ja se bas mislio da li da kupim,ali sam na kraju ipak stavio obican tako pa cu mozda sledece godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da dobosi su ofarbani u boju auta!sto se tice KN filtera menja zvuk samo tako posebno na oko 3000obrtaja i vise!Ja nisam mogao da nadjem kuciste za usisni kolektor,pa mi je ostalo staro,samo sto sam naravno izbacio original filter i stavio KN!Gledao sam kod lika u Sapcu na tipu 1.1 gde je promenjeno sve(Kuciste filtera vazduha) i stavljen KN i jako dobro i zvucii deluje!Da li ide bolje ne znam,jer mozda vara osecaj posto menja zvuk, deluje kao da je veca masina u njemu.P.S.Unu se posvecuje maks paznja ,jer ipak mu je 11.-ta god!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je sve OK!!! :)

Prvi put nisam mogao da otvorim sve slike tako da sam tek sada video u potpunosti u cemu se radi. Lepo,lepo jos jednom! Neka te isto tako i sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne podsecaju na ove na mojoj Lybri :thumbup: ,mislim na oblik share :yes

Inace uzevsi sve u obzir,bas ocuven Uno,lepa boja,solidna oprema ,za to vreme :whistle:

a i ti ga ba smazis i pazis,da te lepo sluzi i ubuduce :thumbup:

U na libri su ekstra te felne i to je prava zverka od auta,svidja mi se jer nema ih puno,a po meni je lancia malo,malo kvalitetnija u odnosu na fiata,pa bih je bas zato vozio,volim specificna i upadljiva kola ,a ne kopije kopija,da svi budu isti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sredjivanje i lickanje poklopca ventila(farbanje,naravno farbom za velike temperature)!

vWoxr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momce sad da prodajem fore da je nov,kao kad me danas pitala prodavacica kada sam menjao pare"dete jesi li to kupio nova kola",e kamo puste srece! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja davno una sa ovim motorom, i mogu samo da kazem da sam bio prezadovoljan. A auto je prodat samo iz razloga sto nije imao ko da ga vozi i bezveze je stajao u garazi jedan dug vremenski period. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super autic, Da njega nije bilo sa epitetom naj popularnijeg i prodavanijeg automobila, mozda bi sada diskutovali o Fiatovim ves masinama ili necemu slicnom.

Inace ove felne mislim da su marke "Mae" ili nesto tako, a cuce mu savrseno, Imao sam na Tipu identicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja davno una sa ovim motorom, i mogu samo da kazem da sam bio prezadovoljan. A auto je prodat samo iz razloga sto nije imao ko da ga vozi i bezveze je stajao u garazi jedan dug vremenski period. :)

Motor jeste male zapremine,ali nije lenj,cak sta vise ostar je,mogu da se kladim da ide bolje od svake "zastave 1.1"! Necu ga ni ja prodavati bar za sada,jer je stvarno oket.

Hvala na komentaru! :clap::thumbup:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super autic, Da njega nije bilo sa epitetom naj popularnijeg i prodavanijeg automobila, mozda bi sada diskutovali o Fiatovim ves masinama ili necemu slicnom.

Inace ove felne mislim da su marke "Mae" ili nesto tako, a cuce mu savrseno, Imao sam na Tipu identicne.

Pise na njima "MAK",ja ne mogu da nadjem nigde ovakve bar jednu treba mi zbog ratkapnice koja pokriva brezone,ispala mi je jedna,naravno napravio sam posle,ali nije original :wallbash: !Moj cale je imao ovakvog una tj.2 91god,kupio je novog i bio je veroveli ili ne jedini u obrenovcu neko vreme i po prici imao je dobru popularnost! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor jeste male zapremine,ali nije lenj,cak sta vise ostar je.

Zar postoji neki fiat-ov motor koji je lenj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije motor lenj uopste, bas je zivahan. Inace ja nisam imao priliku da vozim taj auto, u vreme kad smo ga mi imali ja sam bio klinac. :) Ali u to vreme smo imali golfa 2 1.6D i una sa tim motorom i secam se da mi se uno mnogo vise svidjao u svakom pogledu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, auto ti je stvarno lepo sređen - ali svakako jednoga dana neki bolji (noviji) FIAT.

Po meni UNO je među FIAT-ima kao II među Golfovima- obeležio je jedan period. Kada se (mislim 1983) pojavio prvi UNO ( ne kao tvoj ) Niki Lauda nije uspeo da ga prevrne. Vozio sam 87-mo fire, crni sa 2 vrata. Početkom 90 Zastava počela licencnu proizvodnju, viđam ponekad takav slučaj-slučaj zbog motora iz Y-45.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste licencirala je i zvao se yugo 45,imali smo i taj uporedno sa originalom i vozili smo ga 16 god ,a samo znam da je jednom pukla radilica i da je jednom mesao vodu i ulje ,toliko o motoru y45,a da ti ne pticam sto se tice opreme i ono standardno nije imao.Istina je da je uno podigao fabriku u torinu,bili su na granici zatvaranja.Najverovatnije cu uzeti nesto,a una cu opet ostaviti(nekog novog eva),mozda mi dune da ga ofarbam celog,ali otom potom!

Hvala na komentarima! :thumbsup:

Motor jeste male zapremine,ali nije lenj,cak sta vise ostar je.

Zar postoji neki fiat-ov motor koji je lenj :)

To Sale!Nisam imao priliku da se vozim ni u jednom Tipu,verovatno idu dobro,posebno taj tvoj.Imao sam ja malo problema sa unom,jer sam ga kupio od prvog vlasnika i stvarno zena,jbga i bio je ulenjen,nisam ni znao sta to znaci dok nisam poceo malo da ga "vozikam",sad je druga prica!Inace uno je kupljen u delti,vlasnik je sadasnji da ga ne imenujem(covek na visokom radnom mestu)!POZZ

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

dT6lJ.jpg

dTdQ9.jpg

Evo novih papucica,tu je i fiatova "aero metlica"koju mogu preporuciti svakome! Pored toga sto lepo izgleda ima i dobru funkciju.P.S.Dosta je bilo "čeprkanja " blata izmedju sara na papucicama,sada samo lepo ocistis i to je to. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...