Jump to content
FAS Goran
Branko 23

Alfa Romeo 147 1.6/120hp (ex Fiat Uno mondo 1.0ie)

Recommended Posts

Evo danas sam stavio novu diznu komplet sa kucistem iz zezancije,cisto da je nova mozda je neka mala razlika,videcu za dalje kako ce se ponasati.

evo slika,mozda nekom zatreba:

DSC00467.jpg

DSC00468.jpg

Evo na drugoj slici je taj famozni senzor leptira,polozaja klapne,tu se steluje osetnost gasa,predpalenja itd,tu mu je pista-setac po kome klizi i ocitava parametre!

Ovaj crni deo koji drzim je step-motor,sluzi za regulaciju lera!

E sada svi drugari sa novijim Unicima,(monopoint) mogu da pogledaju,sve sam rasturio u delove i sklopio(izucio),imam cak dva step motora,jednu diznu sa kucistem i jedan senzor leptira... :rolleyes:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi i ja trebao to da odradim. Nikad to nije menjano.

Zna nekad da poveca broj obrtaja i ako je radna temperatura postignuta,a boga mi nekad i da spusti,a jos se jos nije zagrejao.

A pocne nekad i da trokira dok se ne zagreje i to na benzinu dok na plinu nema tih problema,ide kao raketa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes nekada da skines diznu da je das na ciscenje,ako mozes da ne vozis auto posalji je meni,uradicemo gratis!!!

Sada sa novom diznom je dostaaa osetniji na gasu!

Jel i malo slican kod tebe monopiont,dobro ovo sada kod mene je razdovjen na dva dela???

E ovo je glanc nov monopiont!!! :mellow::huh::unsure::whistle:

DSC00453.jpg

DSC00454.jpg

DSC00455.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako,ovo je senzor leptir gasa sa potenciometrom,on je glvni krivac za zezanje lera,"kada auto ima knedlu",trza itd,a sve sa strujom oket,svecice bobina,kablovi!

Problem je sto se gravif(pista po kojoj ide citac)"pojede",izlize i onda pravi prekide,salje pogresnu informaciju! :realmad: :realmad: :veryangry: :veryangry: :veryangry: :veryangry: :realmad:

E tako da sada ko ima Una sa monopointom ,moze da vidi kako je to sve rastureno u par slika! Popravke prakticno i da nema(mozda i ima),jedino zamena!

DSC00475.jpg

DSC00476.jpg

E sad ovo s'desna na levo su "tata i sin" :harhar::rolleyes:

DSC00474.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane majstorčino metni mu plin i uživaj, ostalo je sve za čistu desetku.

Hvala,hvala! Najverovatnije i hocu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugar prodao sam ih i sada se kajem,dao sam ih za smesne pare,ali to manje vise nego otisle su na jos smesniji auto,uvek prljave ,ne stavlja one ratkapnice(sto su Njuskici smetale,kao da je poslusao,pa ne stavlja ni on :harhar: ),ma blagi uzas! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo brate lepo . . . tj sa ukusom ;)

P.S samo jos amortizere mu isprobaj , cuo sam da su po Obrenovcu velike rupe :whistle:

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoci,moracu,ali prvenstveno zadnje! B) ,prvo ce biti dodji da ti :secret: nesto,pa onda :ice: ,pa onda :sofa::popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uradjen komplet set kvacila,remontovana isto tako komplet letva volana! Koga nesto zanima da mu se objasni ,rado cu ispricati (uglavnom za vozace Una)! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotografija_0022.jpg DSC00516.jpg DSC00515.jpg

Jutros pred polazak na tehnicki pregled,peh! :wallbash::crybaby:

Da ozracim sistem ,puce sraf(plasticni ) za ozraku. :wallbash:

P.S. Vodite racuna,posebno ko vozi punta klasik ,desava se da pukne u voznji,a da vozac ne primeti!

Fotografija_0021.jpg

ovo je improvizacija,drugog resenja tesko da ima,deo kao deo,nov nema da se kupi,nego dobro je kome ostane gumica za dihtovanje kao meni,desava se da spadne,pa onda juri gumicu po pijacama ili radnjama za vodovodni materijal. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj bre Bane pusti se bar ti ovih kineskih ksenona. Jeste da mu stoji lepo ta plava svetlost, ali stavi neke prave ksenone pa ce da vidis kako tek to izgleda a mozes se bogami i vozit po noci ko covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ovo ksenoni ovo su obicne sijalice za poziciju.! Imas na 2 strani , kako sijaju h4. :rolleyes:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

baneee prodaj mi tvojega una :)))

da, lutam po oglasima, i trazim upravo ovakav 1.0 fire motor, ni jedan mi ne privlaci dovoljno paznje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

baneee prodaj mi tvojega una :)))

da, lutam po oglasima, i trazim upravo ovakav 1.0 fire motor, ni jedan mi ne privlaci dovoljno paznje.....

Nemam kes posle za drugi! :rolleyes:

Idi na polovne automobile i odaberi samo Una,video sam par zanimljivih sa 1.0ie (fire 999) motorom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanjce,treba cesce nesto da me pitas :thumbup: .Evo uskoro ce biti,samo da se nadje slicica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...