Jump to content
FAS Goran
Branko 23

Alfa Romeo 147 1.6/120hp (ex Fiat Uno mondo 1.0ie)

Recommended Posts

Konacno posle duzeg vremena da vidi malo ciste vode! :thumbsup:

DSC00096.jpg

DSC00020.jpg

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je 1991 god.Mislim da je OK! Hvala ti za pohvale mog Tipolnca, a i tvoj autic mi se dopao moram priznati prava mala trkalica. Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim te,MAZI GA I PAZI GA!!! Ako kad odlučiš da ga prodaješ,javi se meni :)

Emotivno sam vezan za ovaj autić. Definitivno,poljska verzija,tako da treba čuvati menjač i limariju,slaba tačka... Prelijep je,pravi mali šmeker. Ide fenomenalno za svoju kubikažu,to znam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Valle,vidim da se razumes,ja sam ih usavrsio,posebno ovaj moj model sa bobinom i palenjem kao sto ima 1.2-16,1.4-12v,znas vec kako izgleda.

i tvoj je bio ekstra,sa onim felnama,interesuje me samo kakav je bio na volanu i udobnosti???

Sto se tice limarije,cekam sada lepo vreme ,pa ako ima nesto na podu,zadnjim kosevima,da je spala zastita itd ,to se odmah sredjuje,sajtne se voskiraju,vrata i pici... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

I tako stalno ako hoces da traje,veruj mi jos nigde nisam imao vara niti secenja lima. :thumbup:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako... Kad sam stavio 15ice,nije da nisam osjetio... Što se potrošnje tiče,MRDNULA NIJE! Držala se na oko 9l i sa jednim i sa drugim točkovima. Prve gume su bile Sava Efecta 145/80r13,a "nove" su bile sportiva z50 195/50r15. Pozadi sam morao staviti distancere od 5mm,jer je guma kačila most. Morao sam i malo "uvrnuti" lim blatobrana,i onda nije bilo kačenja sve dok mi amortizeri nisu (da prostite) propiškili to malo ulja što je bilo u njima. Mnogi su mi govorili NEMOJ,ali nisam se pokajao. Udobnost jeste manja,startost je manja,ali i dalje je UNO impresionirao narod brzinom,bar do 80. Držanje je impresioniralo ljude,a i kako neće sa 195icom. :)

Ako odlučiš da staviš 195,i ne nađeš distancere javi se da ti ih pošaljem nekako. Ponavljam,držanje je bolje,kočenje,i sve ostalo što ima veze sa stabilnošću što je po meni PRIORITET. Tako da ako mene pitaš,savjet je STAVI 15"!!!

Čisto da napomenem,na mom unu je glava bila obrušena,katalizator nije bio maknut i najveća brzina do koje sam ga rastezao je:

18823310_th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu,nisam jos cepao una 160km/h!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Znas kako razmisljam o nekim felnama sa sportinga 15cama,ali pre bih neke 14ce samo da vidim koje gume da stavim,ne znam kako ce da izgleda sa sirokim gumama,da ne bude bass mnogo,a opet se plasim da ne bude visok ko autobus sa 15cama!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Tvoj je bio ekstra samo sto po meni malo siroke gume,nisam ja bas za to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Uno je dobio nove Patike,sportske! :harhar:

Proba i odmah posle montaze,bice jos slika,moram priznati da sam odusevljen,nadam se da ce se jos nekome dopasti.

Felne su dezentove 14ce sa gumama 175/65/r14

DSC00389.jpg

DSC00406.jpg

DSC00407.jpg

DSC00400.jpg

isada ona poznata"uzivo monogo boljr izgleda",ali stvarno je tako! :welcome:

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko eurica,ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci EXTRA!!! :thumbsup:

Sale,covece,pa jel su ono isti model kao i tvoje??? :question: :question: :question:

Koliko eurica,ako nije tajna?

Nije tajna,za mene su bile oko 55,60 eura komad da ih isplatim do kraja godine, a inace su 7600bez poreza,sa srafovima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu... stvarno su dobre. Super su se uklopile! Svidja mi se i sto su za broj vece od fabrickih :)

EXTRA,EXTRA,EXTRA!!!

Nisu iste,moje su lepse :lol:

Moje su AEZ model icon 5

Bane druze sad videh ovaj nastavak auspuha. Trebalo bi da manje strci,malo vise bude unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...