Jump to content
FAS Goran
nebriga

Fiat Stilo 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / ne prima gas

Recommended Posts

p0130 o2 circuit mailfunction (bank 1 sensor 1)

Prva greska koju je izbacio od kako ga kacim. Jer vam poznato da ne google-am. 

Radio je lepo ali je izbacio ovu gresku. Dal je to to ili je nesto novo uvenulo :))))

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je moguce? Pa nove dve stavljene nema im ni 1k kma. 

nlet manifold pressure                       341 milibara

IAT-intake air temperature                  23 stepena

Throtle angle                                      3,4 stepena

Spark advance                                   3 stepena

Injection time                                      3376 µs

Target idle speed                               697 rpm

Reduce spark advance cylinder 1      0 stepeni

Knock sensor cylinder 1                     1971,52mV

Voltage lambda sensor upstream      87 mV

Voltage lambda sensor downstream  786 mV

Evap control valve                              0%

Power latch duration                           12000 µs

Coil charge time  cylinder 1                 1550 µs

Throttle possition,track 2                     3,4 stepena

Front lambda sensor                           Closed loop

Rear lambda sensor                            open loop

 

Evo sa ocitavanja vrednosti. Ovo je valjda ok. Jel moguce da je nesto drugo? Lakse bi mi palo da je ecu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su parametri kad radi dobro,treba traziti los kontakt u instalaciji lambda sonde,koroziju na dzeku,a ako je sve to dobro probaj sa drugim ECU-om. Cinjenica je da se uzrok a i simptomi javljaju povremeno,a to treba uhvatiti kad se javi.

Tebi treba dobar majstor voljan da se posveti otkrivanju kvara, a to je retkost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ovde u kgu ne postoji. Moj majstor je kucni prijatelj a savetovao me da kupim ovaj auto, koji je i tad imao isti problem. Samo sto mi je on rekao ma neka sitnica sredicemo. I klinac. Meni su rekli u servisu da je trokirao i gasio se kod njih , da su uhvatili taj momenat i da samo treba zameniti letri gasa,sto naravno nije pomoglo. Ne znam , probacu jos jedan servis za koji sam cuo, pa kako bude. Uglavnom vise ne menjam nista dok ne budem siguran da je to uzorak. bezveze bacam pare. Hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto nije u voznom stanju. treba da krenem da mi stane na pola puta, sta cu posle. :)

a svecice su dobre nasao sam na vise mesta na internetu pise da su te za fiat stilo i 1.6 i 1.8

evo primer

 

http://azap.by/avtozapchasti-dlja-inomarok/zagiganie/svechi-zajiganija/svecha_zazhiganiya_bosch_fr_8_dc_6_fiat_stilo_1_6-1_8i_01-_nissan_almera_1_4-1_6i_95-_super_plus/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam 2 nove lambda sonde i od tad nisam presao ni 1000 km. Merio sam pritsak pumpe sve je ok. Mislim da su sonde da bi prijavljivao na dijagnostici ali opet ponavljam fakticki su nove. I da , ovde u kragujevcu ima dobrih majstora samo za zastavine automobile, nazalost. 

 

Nisam rekao da nisu ispravne, nego da ih otkacis da ne bi pravile smetnju u ispitivanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja. Rasklopili danas malo autic , posvetili malo vremena i tako. Sta smo zapazili kolega i ja....

 

1.Prilikom davanja gasa umesto da uvlaci vazduh on ga vraca
2.Priliko variranja inlet manifold pressure varira od recimo 350+ do 1000+
3. Skinut map senzor, masan, auto varira na leru i nemorino radi ali se ne gasi, kako vratimo varira i ugasi se.
4. Primetili smo na motoru da ima neki cuculjak za neko crevo ali crevo nema. (izbacio bih sliku ali ne vidim opciju) :)
 

cxcb495057.jpg
 
Ovo crno zvrljotinom obelezeno

To fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAP senzor meri protok i temperaturu vazduha u usisu po kojima ECU zna kakvu smešu da komponuje.
Deluje logično, iako već objašnjeno.

 

MAP - dijagnostikom se prate parametri i na osnovu njih se postupa. 
Koliko je normalno da se tako ponaša, kao što kažeš, zavisi od slučaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KK, probacu to sutra. 

 

pa pazi meni varira kad je prikacen od 250 do 1000 milibara i gasi se, trese se auto. a kad je iskljucen 121 po defaultu
 
Isto tako se trese ( sad nisam neki ekspert ali probacu da objasnim) , kad je paramter za smesu goriva u minusu ili plusu. Cim roknem obrtaje on pridje koliko sam video na 1.00 i tad auto radi normalno.
 
Sto je blizi kecu radi normalnije.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav

danas se vozao sa stilom ostavio ga ispred kuce  par sati nakin toga upalim ga on mi izbaci gresku motora i nece da primi gas ugasim auto i opet upalim sve normalno radi sem dto mi ostala greska odem na dijagnostiku kaze klapna gasa i danas posle brisanja greske sve ok klapna je cista skidao sam je imam  li potrebe za brigom da me ne ostavi negde  na putu unapred hvala 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima potrebe za brigom jer će najverovatnije opet da se dogodi, naročito sad kada su dani sve topliji.

Pročitaj, sada nakon spajanja tema, sve ranije napisane postove u temi na kojoj smo, plus i ovo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48755-fiat-stilo-16-16v-preme%C5%A1tanje-ecu-a-nov-ili-reparacija/

 

Sve liči na tipičan simptom kada ECU krene da brljavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knock sensor cylinder 1  1971,52mV   meni ovo deluje poviseno.Uglavnom ide od 400 pa do 900mV.

Mereno je na hladnom motoru ili je nesto drugo.Vlado probaj da ocitas za sva cetiri cilindra na radnoj temperaturi.

Uradi reset MAP-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Imam fiat stila, 1.6, benzinac sa plinom, 2002. godiste.

 Desava mi se da auto, kada radi na benzinu, slabo vuce do 2000 obrtaja, a preko 2000 vuce extra. Na plinu vuce isto na svim rezimima. Sta moze biti u pitanju?

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...