Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lancia Lybra 1.9 JTD - zvučni signal kod startovanja auta

Recommended Posts

Desilo mi se pre neki dan da odmah nakon startovanja, tj. paljenja motora čujem karakterističan zvučni signal. Najbliži opis bi bio kao tri otkucaja nekog manjeg zvona: "cin, cin, cin". :rolleyes: Ja u glavi imam taj zvuk, naravno. Karakteristično je da nije onaj elektronski zvuk "biiip". Zvuk ide preko audio sistema. Nakon toga - ništa posebno. Nastavio da svira radio, auto se ponaša normalno.

Čini mi se da mi se to i ranije desilo, jednom ili dva puta, ali to je bilo kad sam tek kupio auto, pa nisam obratio pažnju, tj. nisam skapirao taj zvuk kao nešto posebno.

Dakle, pitam, šta je Lybra 'tela da mi kaže ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podržavam drugara Vudua. Upalio si ga na mestu koje je bilo izloženo hladnom vetru, što je inače vrlo osetljivi termometar na desnom retrovizoru odmah uočio), temperatura ti je na tom mestu, u tom trenutku bila oko 3 stepena, a on jedva čekao da ti skrene pažnju na moguće otežane uslove tokom vožnje u ovom režimu saobraćaja (moguće poledice, dužina zaustavnog puta...) i ništa drugo. Ima još jedan momenat!. Taj signal se javlja i onda kada je vozilo bilo u sredini kada je bilo oko 3 stepena, recimo, preko noći, na nekoj vetrometini, a ti posle nekog vremena, kada se temperatura popela na 6, 7 stepeni-kresnuo auto. ECU pamti taj podatak i obaveštava te da su prestali uslovi vožnje na koje treba da obratiš naročito pažnju.

Ovaj signal će te upozoravati UVEK kada se temperatura vrti oko 3 stepena!. I kada pada i kada raste. 3 stepena mu je alarmantna vrednost, i kada recimo izlaziš iz područja koje je ispod 3 stepena, i ulaziš u neki osunčani prostor, opet će da zvoni, ali ovog puta da te obavesti da su prestale "vanredne okolnosti"thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo na informacijama. :unworthy:

Ma, znao sam ja da će i gospođa Lybra da brine o meni, taman koliko i moja venčana gospođa, Bilja. :thumbsup:

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, Uh, pazi se onda. Mozes da je vozis samo kada to ona hoce i kako ona hoce, inace moze da te ostavi negde :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa imam i ja upozorenje kada je manje od 3 stepena napolju :harhar: doduše ne pišti, ali trepće :D

Čisto da se vi sa Lybrama ne dičite previše :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, ali mi u Lybri imamo upozorenje da ce da nas upozori. :rofl: Ja dam kontakt i on me upozorava da ce opet da pisti kada upalim motor. Znaci to je duplo upozorenje :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa imam i ja upozorenje kada je manje od 3 stepena napolju :harhar: doduše ne pišti, ali trepće :D

Čisto da se vi sa Lybrama ne dičite previše :lol:

Imao i ja takvo,isto,besumno upozorenje :rolleyes: na Marei :thumbup:

A kod Lybre su mi najinteresantnija upozorenja koja izlaze u vidu slicica ili ikonica na velikom displeju muzickog uredjaja odnosno board kompjutera.

Eto na primer,meni posle zamene antifriza,sutradan posto je izasao sav vazduh iz sistema i Lybra bila parkirana na nizbrdici,auto pali CHECK na cajgerima i crvenu ikonicu hladanjaka sa malim ventilatorom unutar njega :blink: ,kako sam izasao na ravno,proverio nivo paraflua i dosuo manju kolicinu-upozorenje je nestalo-bas korisno :p .

Slicene ikonice :yes bi trebalo da se pale i za nivo ulja(motorno i kociono)razne tecnosti,sijalice,stop svetla itd...

Laznih uzbuna za ovih godinu dana nisam imao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ja laznu uzbunu za vetrobransku tecnost. Javila se ta ikonica i ja reko treba ga dosuti. Nakon dosipanja ona i dalje svetli. Posle sam nesto drndao tamo oko suda i senzora i sada je izgleda sve opet ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je prethodni vlasnik :veryangry: ,ispao nesto manje kvalitetno :thumbdown: u posudu za pranje stakala

pa talog na dnu i kamenac zaglavili plovak :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo već da se hvalimo...imamo mi na Stilu 28.657 upozorenja...prosečno po danu, pa šta? :harhar::D

Kao ponosni vlasnik relativno ispravne Lancie, da kazem da mozda ne bi bilo lose da odes u servis i proveris ta upozorenja... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto ide u servis samo kad treba da se promeni ulje...ili bobina. :thumbup:

Sve ostalo su ''fantomske'' prijave...koje Stilo obožava. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace da nije toga morao bi da proveri da nisu promenili znak na kolima,da nije druge marke :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cuti, makar nije dosadno. Ja se smorih, ova Lybra nista. Ni lampicu da upali, ni da pisne. Smor zivi. Silno se obradujem kad mi po nekad prijavi neki grejac. Ali i to je po nekad i traje kratko. Bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nema ovih naših zezanja, podforum Lybra - tehnički problemi bi ostao bez novih postova. Onda bi admin mogao ceo forum da lockuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kad smo mi kod te prijave hladnoce, da li taj signal moze da se iskljuci nekako? Bas me nervira sada. Glasan je sacuvaj Boze, par puta mi isprepadao bebu.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da imas u podesavanjima opciju da utisas taj zvuk,kod mene pise "Buzzer volume".

Trebalo bi da je isto, 'talijani smo i ti i ja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nesto se ne secam da sam to video, ali hajde, provericu danas opet. Ako nema, ne preostaje mi nista drugo nego da skinem buksnu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nesto se ne secam da sam to video, ali hajde, provericu danas opet. Ako nema, ne preostaje mi nista drugo nego da skinem buksnu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

nema ta zvrčka kod Libre. Stilo je savremeniji auto, pojavio se dve ipo godine posle Libre. Medjutim, muka je što ne znam odakle zvuk dolazi...nije sa zvučnika, ima neko svoje zvono elektronsko...mislim da je u centralnom stubu instrument table

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam :huh: i ja na temu tog zvucnog signala :veryangry: i dosao do sledeceg zakljucka :thumbup:

u sustini on uopste nije los :rolleyes: ,a evo i zbog cega :yes

kada se ujutru onako sanjivi :sleeping: na debelom minusu :wallbash: jedva uvucete u auto :( a on krene prvo da pisti kad stavite na kontakt :X pa onda opet kad ga upalite <_< prodje vas volja i za spavanjem i dremanjem u isto vreme :w00t: razbudi vas za par sekundi ko da je podne :rofl:

jos pogotovu sto je taj zvuk na Lybri, onako bas jak, visok i gadja tacno u mozak :vava: sve u svemu :whistle: ,mozda nervira :rant: i iritira :rant: ,ali sluzi svrsi :thumbup: ko je cuo kako pisti :( (pa jos kad ste pospani) zna o cemu pricam :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je što redovno ujutro taj zvuk slušam DVAPUT: prvi put kad krenem hoću da upalim auto, a drugi put kad provalim da nisam otkljucao Zeder pa moram opet sve ponovo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala Mice, bas si to lepo rekao, bas gadja u mozak, ito u onaj deo mozga koji je zaduzen za kontrolu bola u usima i nivoa stresa :) Ne iritira on mene bas toliko, ali dete mi se sokira svaki put. Bas cu probati da provalim gde mu je taj zvucnik. Plasim se samo da preko tog zvucnika ne idu jos neke informacije koje ja nisam jos cuo, a koje bi u nekim situacijama bilo korisno cuti. Koje sve zvucne signale salje Lyba osim hladnoce i prekoracenja postavljene max. brzine? Zna li ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da isti signal obaveštava, zajedno s lampicom, kad si sa gorivom na rezervi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...