Jump to content
FAS Goran
oktopod

Kako skinuti farbu, mrlje od ulja, katrana, smolu od bora, tragove markera...

Recommended Posts

Za skidanje SMOLE

iz prve ruke.pamucna krpa/gaza i jestivo ulje...skida bez problema sve smole bez tragova...dok je svjezije lakse skida posle par dana malo teze ali i dalje vrlo efikasno skida...mozda nekome bude trebalo

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale je jednom prilikom prosao kroz sveze asfaltiranu ulicu, sa isto tako sveze farbanim autom tj mozda posle 5 dana i obe strane su bile do pola crne, Zvali smo farbara koji je radio auto i on nam je rekao da kupimo petrolej i dosta krpa i da lagano trljamo, u slucaju da nesto ostetimo ofarbace ponovo, ali sve se skinulo bez ijednog ostecenja, nije bilo potrebe ni da se polira, samo smo odma po zavrsetku oprali auto, u pitanju je bila crvena akrilna boja. Treba samo imati dosta strpljenja i dosta cistih krpa, posto se brzo totalno uniste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitumen najbolje skida (proverio letos) onaj sprej za uklanjanje insekata sa šoferke i karoserije. Prsneš malo, prođeš posle sa mokrim sunđerom i sve ko novo, naravno sunđer posle neupotrebljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam lajsnu za prednji branik koja je na prethodnom autu bila ofarbana u boju auta. Ja hocu da skinem tu farbu ali da dobijem opet izgled kao pre farbanja, znaci onaj mat sivi izgled. Probao sam nitro razredjivacem i krpom da brisem po povrsini, bez uspeha. Potopio sam cosak u posudu sa nitro razredjivacem i posle sat vremena nije bilo reakcije. Ne zelim da smirglam. Sta predlazete?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma tesko da dobijes fabricki izgled, probaj sa onim za skidanje farbe valjda skidol ili tako nesto, a ako ne negine ti smirglanje i farbanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam uzeo smirglu 1000 i lepo izbrusio farbu, nije lose ispalo. E sad, hocu malo da osvezim plastiku, da li da probam sa ovim

 

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=33014

 

ili da ofarbam u mat crnu

 

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43514

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i neki body-jev sprej za branike sa texturom i sadrzi prajmer u sebi, video sam da ga farbari koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi za smolu, aceton i vata,extra radi posao i ne ostecuje farbu,isprobano vise puta na svom autu.

Ja to proverio pre 2 dana. Svu ''tudju'' boju i ostale smole aceton je lepo rastvorio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako skinuti trafoge lepka sa stakla fara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sa benzinom ne moze ga ostetiti a radi posao extra ja sa njim skidam lepak od nalepnice sa soferke

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja planiram da skinem obrvice,pa kapiram da ce da ostane od lepka.da uzmem bmb 95 ili 98 oktana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i aceton ili sredstvo za prozore, naprskas i sacekas 30 sekundi, posle isprskas opet, ako ne uspe uradi jos jednom i bice sve kako mora da bude ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceton nikako, ima da mu pobeli far skroz, od acetona ostaju fleke i na laku a kamoli na plastici.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja planiram da skinem obrvice,pa kapiram da ce da ostane od lepka.da uzmem bmb 95 ili 98 oktana :)

ti mene za*ebavas? nebitno je koliko oktana ima, ozbiljno ti kazem ja sa tim skidam i flekice od smole sa puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja planiram da skinem obrvice,pa kapiram da ce da ostane od lepka.da uzmem bmb 95 ili 98 oktana :)

Preporucuje se iskljucivo maxx motion sa OMW :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To igranje sa benzinom na plastičnim farovima ne bi isprobavao.

Mislim da je jedan kolega baš zbog benzina i sjebao farove. Da li je bio 95 ili 98 nemam blage veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...