Jump to content
FAS Goran
Mihailovic

Lybra - koje felne?

Recommended Posts

Dakle, kao i ostali i ja bih da imam dva kompleta felni, zimski i letnji sa odgovarajućim gumama.

Stoga, čitam oglase, i tražim felne. Ali, nisam siguran koje su felne fabričke za Lybru. Ok, znam da je 15 cola, ali ne kapiram one druge oznake. Na prime4 4x98. Šta to znači ? Koje su odgovarajuće za Lybru ?

Felne kojih drugih, rasprostranjenijih modela (FIAT ili neki drugi) odgovaraju Lybri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celicne felne od stila odgovaraju i za Lybru. 4x98 je raspon izmedju srafova po dijagonali.

nwb1r.jpg

A na samoj felni i pise ovo 6jx15H2 ET37 tako da nemoj da brines za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da li postoje čelične felne za Lybru (Stila) u sivoj boji? Pošto bih i ja možda uzimao komplet čeličnih a mislim da bi bile lepše nego crne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crne na srebrnoj karoseriji stoje fantastično! ko "nascar". ja ću malko da prošetam ovih dana do omiljenog otpada da vidim šta kažu Vlada i Marko...Jel su u krvoločnoj ili drugarskoj fazi....thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nabavio 15` i izasle su me 120 Eura, EXIP alu feluge, e sad imam jednu dilemu, oko velicine guma. Znam da su standard za Lybru 195\65 15` e mislio sam staviti za ljeto 205\60, ali to mi je spusta...

Problem je jer ona je vec poniska, pogotovo naprijed...Bio bih zahvalan za kakav savjet, ili da neko podijeli svoje iskustvo...

Cim rijesim gume, pokazacu i kako leze na Lybri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je stigla sa letnjim 205/60-15 a zimske su 195/65-15 i nije neka razlika u visini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cupko

Auto će ti biti 3,5mm "niži". Ako to primetiš - svaka čast :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da me pogresno razumijete, ali kad sam uporedjivao gume 205\55 koje su bile na tim felugama, vjerujte to je vise licilo na 5 cmm razlike, nego na 5 mm... guma kraj gume...E sad i znalo mi se desiti da strugnem prednjim branikom i sucplehom donjim, kad naidjem preko onih kolotraga..... Otad obracam paznju na te detalje...

Pa sam htjeo cisto da cujem iskustva drugih koji imaju Lybru...

Da li im se desava ili ne da zapinju, sa malo nizim profilom guma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Jelta (Nuova Delta, ako na nju mislis) i Lybra imaju isti, klasican fiatovski PCD (4x98) i CB (58.1mm).

Razlika je jedino u tome da je 16'' felna kod Jelte pola incha sira (7'') i ima ET 31.

Dok je fabricka 16'' za Lybru 6.5'' i ima ET 37 mm (uvucenija 6mm).

Sa 205/55/16 gumom teoretski ne bi trebalo da ima problema, jedino je upitno kako ce to vizuelno stajati na Lybri (koje felne su u pitanju), posto je prilicno specifican auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako neke:

lancia-delta-alu-felge-16-slika-88663272.thumb.jpg.88ba2b5fb2af94f2473510d2c0b3fa1c.jpg
Nije jos nista sigurno,ali jedna je od opcija ova felna.

 

 

Edited by Ivan
Ubacena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se nekada da i fabrika omane, ali nekako mi uz sve dizajnerski specificne automobile (kakva je i Lybra) obicno najlepse idu za nju predvidjene felne.

Opet, Lancia je znala da na Ypsilon, Delti, itd. krake felne dizajnira u obliku logoa modela. Tako da svaka od tih felni "nosi" i neku svoju pricu, sto je i ovde slucaj:

maxresdefault.thumb.jpg.0a4ffa05a8f53b1ec55b326c2a289c03.jpg logo_0_800.thumb.jpg.c63c562b376e31181d2b63c4893da5e2.jpg

lancia-delta-alu-felge-16-slika-88663272.thumb.jpg.ee5e8b04e466fd7072715ebc582d926b.jpg brand.thumb.gif.84bfda55d6a7a0e00312d5849149d939.gif

 

Cesto vidjam neke kombinacije felni koje bas i ne idu na auto ili me felne automatski asociraju na neki drugi model za koji su predvidjene. Kao sto dosta ljudi gura Stilo Blade 17'' (koje su jedne od najlepsih Fiatovih felni), iako su totalno u neskladu sa dizajnom i "fazonom" konkretnog vozila, a savrseno leze uz Stilove ostre i ravne linije.

Sto se Lybre tice, uvek mi je pojam felne za taj model bila Intensa varijanta (naravno, samo licni ukus je u pitanju):

LbZMLcd.thumb.jpg.c967539a6bfefd91ac9a65c8f78f0961.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je intesa.Ali na sivu boju ne uklapa se,jos je meni limuzina.Ima Marko iz Mrcajevaxa libru kao moju sve isto i te felne i mogu ti reci da joj ne leze bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislimo na istu stvar :) , siva, doduse karavanka, je u pitanju:

2002-lancia-lybra-intensa_4.thumb.jpg.f1d02b9409224ee618b47b965c7aed33.jpg08042007(001).thumb.jpg.7a6ad9f824352045130d79b999abc423.jpg

 

Meni je recimo za dosta modela felni sve sto vuce na gunmetal mozda i najlepsa boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...