Jump to content
FAS Goran
MarkoJTD

Šta predstavlja oznaka 4x98 kad su u pitanju felne? / Koja je ovo felna? / Obeležavanje felni

Recommended Posts

video sam kao obelezje za fabricke Fiat Stilo felne 4x98, a ja sam nasao na netu neke druge felne koje mi se svidjaju za koje pise 5x112

da li to znaci da ja tu felnu od 5x112 uopste ne mogu da stavim na Stilo, i sta uopste znace ti brojevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 6794

To je raspon rupa, ne moze 5x112 na 4x98

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a, jel zna neko dal mogu da se nabave neki adapteri, gledao sam sinoc na chop shop-u na discovery-u imali su kola s 4 rupe te a felne sa 5 pa su kupili neki adapter, jel ima to negde kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

4x98 je raspon rupa, odnosno imash 4 rupe za 4 shrafa, a od centra rupe do centra dijagonalne ima 98 milimetara...

4x100 je 4 rupe djagonala 100 mm

na 4x98 mozes da stavis 4x100 sa brezonima ili sa shrafovima sa konusnom, odnosno plivajucom glavom. brezone mozes da kupis na bubnju, a shrafove u centru boban u dunavskoj (chini mi se)

Postoji i mogucnost pravljenja adaptera, ali to nije bash isplativ, a ni praktichan primer u sluchaju menjanja tochka na putu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 6794

Uvek mozes da napravis adaptere, al u svakom slucaju trazi 4x98 i 4x100 felne, mogu i one da se namontiraju ako koristis srafove sa plivajucom glavom. Imas i ovde na forumu u oglasim i 16" 4x100 i 17" 4x100, pa pogledaj dal ti se svidjaju ;)

edit: prestig'o me Manfred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam na objasnjenju i informacijama...

veceras sam se toliko razocarao da je to neverovatno... :( tolko sam hteo da mu stavim jedne felne, i sasvim slucajno sam obratio paznju na tu oznaku i zapito se sta li je ovo...kad ono.. :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima, naime imam malu dilemu...

listao sam net vezano za felne i vidim da dosta ljudi prodaje razne modele felni sa naznakom za FIATA ali sa promerom rupa 4x100... vozim punta mk2b gde je promer 4x98...

jest da je 2mm ali nije za igranje...

moze/ne moze?

koje promere rupa nose fijatovi modeli?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako 4X98.

Kao sto rece Ticma, stavljaju i 4X100. Koliko sam ja procitao nikom nije pravilo neki problem.

Ako bas zelis da budes 100% siguran, stavis plivajuce srafove i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako 4X98.

Kao sto rece Ticma, stavljaju i 4X100. Koliko sam ja procitao nikom nije pravilo neki problem.

Ako bas zelis da budes 100% siguran, stavis plivajuce srafove i to je to.

uputi me malo ...plivajuci srafovi?

4114b06db7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ da, to su plivajuci

Pa nije 2mm nego po 1mm sa svake strane :lol: salim se malo, kod mene su 4x100 sa obicnim konusnim srafovma. Tebe bi vise trebalo da interesuje da li te felne odgovaraju glavcini na Puntu (58mm) Ako je veca centralna rupa onda ces moci da oradis adaptere/prstenove i da je smanjis na odgovarajucu, ali ako je rupa manja bezi od njih. Et bi trebao da bude 33-37 recimo

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurim felne da kupim za fiat bravo 1997 god, al veoma je mali izbor 4x98, pa sam pomislio na 4x100.

mnogi voze sa takvim felnama, al me brine da limi trebaju plivajuci srafovi u tom slucaju?

I zanima me koji et moze, od koliko do koliko na fiat bravo i koji je precnik srednje rupe potreban ?

Hvala vam unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma je pozeljno staviti plivajuce srafove, centralna je 58.1 kod mene je et 35 na 195/50/15 i nigde nista ne kaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me da li je raspon rupa 4x98 i 4x100 isto tj da li felna sa rasponom 4x100 leze na 4x98 i obrnuto....i da li neko prodaje felne 13 5 ili 6J do 120e

hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam video na renou kliu felne od fiata tj 4 x 98, a i na fiatu felne 4 x 100 sto znaci da moze, ali ne znam sta je tvoj cilj sa tim, sta zelis da dobijes, oglasi su puni felni, mozes da biras i raspon rupa i velicinu felni, jedino mozda neki specijalni dizajn ne moze da se nadje, ali ako se potrudis moze i to

ima ovde par strucnih ljudi koji mogu sve da nadju :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da 4x98 i 4x100 nije isto ;) . Ima ljudi koji voze 4x100 na 4x98 tek tako, ali ja sam uvek za plivajuce srafove u takvim situacijama.

Pored raspona rupa, obrati paznju i na precnik centralne rupe (Central Bore). Ako felna nije originalna za taj auto i ta dimenzija se razlikuje, morace da se prosiruje (ako je manje) ili da se montiraju prstenovi (ako je veca).

Pored toga, obratiti paznju na offset (ET). Imas ovde lepu temu gde je sve detaljno objasnjeno: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37137

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci nije da ne moze, moze samo treba da se drnda malo ... mislim da je najbezbolnije resenje za druga rokiTA da kupi odgovarajuce felne, kad ih vec nema, da ima felne recimo od starog auta pa da ga razumem da cacka i da prepravlja, ali ako kupuje samo neka kupi sta mu odgovara i eto resenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo npr. ja sam na starom puntu imao problema sa 4x100, morao sam da urezujem navoj, i tada resio da nikada vise necu eksperimentisati sa time...a s druge strane Vule tera na Bravi 4x100 i nema nikakvih problema i to sa obicnim srafovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam lanciu y10 gt 92 godiste...i pretpostavljam da je raspon rupa 98...a cisto me je zanimalo jer ima mnogo manje oglasa sa 98 nego sa 100 pa mi se cinilo da nije velika razlika...inace hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starog Punta keca vozio 10 godina sa alu felnama 4x100mm. OBICNI srafovi i prsten napravljen od lima.

Taj Punto se i danas kotrlja sa istim felnama, prema tome nije istina da ne moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...