Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo JTD 115 - prijavljuje vodu u filteru goriva

Recommended Posts

Mozes da odvrnes senzor na kratko i proveris da li stvarno ima vode u filteru.

Voda je teza od nafte i pada na dno, vodi samo racuna da ne pretegnes senzor pri vracanju (zna da pukne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod prvih stila senzor brljavi obicno bezveze, mada ne tako nego ono, prijavi nekad-nekad. Moguce je da je naisla neka kondezacija i sl. Ispusti sadrzaj iz filtera, zavij senzor, daj kontakt nekoliko puta za redom i pali pa ce da vidis sta se desava posle :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gori mi lampica da u filteru za gorivo ima vode a zamenjen filter sta raditi?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fejs

 

Zavrnut (na dnu filtera) stari senzor za vodu u njemu?

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, i sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fejs

 

Kao što ćeš videti čitajući temu, postoji problem sa starim senzorom koji ima metalni šraf na vrhu i zna da javi falš. Postoje noviji senzori koji su komplet od plastike i sa njima nema tih problema lažnog prijavljivanja vode u filteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitah temu, u nedelju mi je majstor zamenio separator vode ili kako se vec zove, jer je curkalo gorivo po malo ispod filtera goriva, ne curi vise ali je pocela greska da se javlja za water in diesel fuel filter. Greska se javila jednom u nedelju, i onda tek danas opet ali 3-4 puta (vise kracih relacija pa i vise paljenja). Ne znam da li mi je ugradio ovaj stari tip pa zbog toga brlja ili moze biti nesto drugo.

Screenshot_7.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dzimbo said:

u nedelju mi je majstor zamenio separator vode ili kako se vec zove, jer je curkalo gorivo po malo ispod filtera goriva

Svaki filter ima separator vode, a ti mozes da imas (ili ne) senzor prisustva vode u gorivu - i to su ti stari/novi tip, neki ga cak i otkace i voze samo sa plasticnim cepom sa donje strane filtera goriva.

Ono sto bih svakako licno uradio je da proverim ima li stvarno vode u filteru. Odsrafis taj cep/senzor sa donje strane, istocis bar deo sadrzaja i proveris (voda pada na dno). Vratis, das kontakt par puta da povuce gorivo, palis i gledas sta se dalje desava. Moguce da samo brljavi stari tip senzora, ali 'leba ne jede da se ipak proveri.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Može biti i od toga i lošeg goriva. Promeni pumpu, pa probaj.

Stalno sipam gdrive na NISu, i to uglavnom na iste 3-4 pumpe (kv,preljina,banovo,nbg). Nekako mi prevelika slucajnost da bas kad smo zamenili ovo da je pocelo da zeza.

 

23 minutes ago, Ivan said:

Svaki filter ima separator vode, a ti mozes da imas (ili ne) senzor prisustva vode u gorivu - i to su ti stari/novi tip, neki ga cak i otkace i voze samo sa plasticnim cepom sa donje strane filtera goriva.

Ono sto bih svakako licno uradio je da proverim ima li stvarno vode u filteru. Odsrafis taj cep/senzor sa donje strane, istocis bar deo sadrzaja i proveris (voda pada na dno). Vratis, das kontakt par puta da povuce gorivo, palis i gledas sta se dalje desava. Moguce da samo brljavi stari tip senzora, ali 'leba ne jede da se ipak proveri.

 

Poprilicno sam nesposoban za DIY stvari oko auta, plasim se da sjebem nesto, mozda najbolje da vidim da li Goran ima vremena u subotu pa da oni to pogledaju tamo.

Manje od mesec dana do odlaska na more, a umesto resenog fantomskog problema oko povremenog nestabilnog rada u leru dobih jos jedan. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dzimbo said:

Poprilicno sam nesposoban za DIY stvari

Pa onda samo sve pootkacinjes :D Salu na stranu, ako vec ides kod Gorana, neka ga komplet pretrese. Ides na duzi put, nemoj se zezas, u inostranstvu nist nije jeftino :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace sto  zena kad ide na posao kolima, kaze da joj greska ne izlazi uopste, da nije do mene majku mu. :question:
Zvao sam juce, rekose mi da zovem u subotu ujutru da vidim kolika je guzva.

17 hours ago, ISV_01 said:

Salu na stranu, ako vec ides kod Gorana, neka ga komplet pretrese. Ides na duzi put, nemoj se zezas, u inostranstvu nist nije jeftino :)

Da, planirao sam to, cak sam i pricao nesto sa Goranom kad sam sredjivao klimu, taman i da vidim kakav im je raspored.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam jutros kod Gorana, odradjen pregled, nije prisutna voda u filteru, senzor je izgleda crkao, receno mi da samo otkacim senzor ako se bude ponovo pojavljivala greska.

Inace imao sam tu srecu da se fantomski kvar broj 1. opisan u 

pojavi bas kad sam bio kod Gorana, posto se retko javlja, i ustanovljeno je da ima problema sa pritiskom goriva, zakazao sam za 13. Jul (prvi slobodan termin) taman pred more da pretresem auto, posto putujem 15. uvece.

Sta reci o servisu, u 7 i 25 jutros je vec bilo oko 10 ljudi koji su cekali na pregled, pohvale na racun servisa je vec suvisno pisati, ljudi su stvarno odlicni.

P.S. upoznao sam kolegu sa Fiat Stilom 1.9  i koleginicu isto Fiat Stilo 1.2 (mat crni),  rekose da su pre bili clanovi kluba i dolazili na okupljanja a kontam da su bili aktivni i na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...