Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
etibor

Juce u mojoj ulici...

Recommended Posts

Juče poslepodne dok sam radio u kuci oko 17:30h, nestalo mi je struje, kada sam izašao na ulicu jedno 400m dalje imao sam šta da vidim...

Izveštaj TV Pančevo

inače put je dosta loš i ako se vozi brze od 60 auto veoma pliva, i ima dosta ulegnuća...

Momak je iz kraja tako da je poznavao taj put.

Bandera mu je ušla bukvalno oko 0,5m u naslon sedišta...

Momak je položio vožnju pre 20-tak dana...

A jutros oko 11h je preminu...

P.S. Nije bio vezan, pa mu se air-beg nije ni otvorio, a verovarno mu ne bi ni pomogao...

Nisu mi da lida slikam...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba da mi ga bude zao - nije. NHF...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da bi svaki vozac pre sedanja u auto,trebao da pogleda ovakvu jednu vest ili vest iz teme ``Sudar dva Fiata``,ili slike nesreca,povredjenih,pa ce onda sa svim tim u glavi savesnije voziti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stvarno išao oko 150...mada, polomio je i betonsku banderu...ko zna...

Ne mogu da se setim gde pročitah to za 150...mada je verovatno samo procena u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi nesho, bandera je polomljena, a ne prelomljena (jerbo je armirana jelte) tako da tih 150 ima smisla. Evo sad se prisecam kad sam sa drustvom isao u Vojlovicu kod ortakinje. To je ko altina pre asfaltiranja. Pojam pakla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je iskreno zao decka,mada sa tom brzinom da nije udario u banderu uleteo bi u necije dvoriste pa bi bila jos veca tragedija.Da je imao neku manju nesrecu tipa neko cukanje i da je to platio brzo bi se uozbiljio i postao dobar vozac.Covek se na greskama uci al su nekad greske takve da nema druge sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajao al' je ovaj prepolovio banderu,svaka mu chast! ne mogu da poverujem,odakle mu mozak da toliko jurca tom uzanom ulicom???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno strašno.

To za 150km/h je procena, mada da je išao i 100 bilo bi previše.

Momak je imao 18 godina. Još dvoje ljudi je bilo u kolima sa njim, oni su prošli sa lakšim povredama.

Kaže mi drugarica da ga je videla i pre nekoliko dana kako jurca tuda, tako da je to bilo neminovno da se dogodi.

Izgubio je kontrolu 50-tak metara ranije, i postoje neki tragovi kočenja barem po rečima i merenjima pandura na licu mesta, ali samo nešto manje od 10m pre udarca u banderu. Mada je to već proklizavanje, a ne kočenje...

Moja teorija kako sam gledao na ulici, udario je u kantu za đubre koja mu je bila sa desne strane pored puta oko 40m pre bandere. Pošto je išao veoma brzo, verovatno je prejako "udario" kontru na volanu u levo, pa desno, zaneo se i onda je udario levom stranom focus-a u banderu. Kaže mi drugar koji tu stanuje preko puta da je udarac bio strahovit, prestravili su se svi u kući...

Prava sreća je što nikoga nije ubio, pošto tu ima puno dece koja se igraju pored puta na travi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro je sto niko nije stradao a njemu ako je stalo da se ubije nije morao u naseljenom mestu retard da ugrozava druge a ne daj boze decu koja kako kazes se igraju tuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako. James Dean je jos odavno uradio user manual, i ljudi bi trebalo da ga se pridrzavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tek ovi sto voze u kontra smeru ;):nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno je bio na "spisku"...je.en je to period dok je benzin u usima! :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cujem da je MIK jurio banderu kolima po Novom Sadu, ali je ona bila brza :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče poslepodne dok sam radio u kuci oko 17:30h, nestalo mi je struje, kada sam izašao na ulicu jedno 400m dalje imao sam šta da vidim...

Izveštaj TV Pančevo

inače put je dosta loš i ako se vozi brze od 60 auto veoma pliva, i ima dosta ulegnuća...

Momak je iz kraja tako da je poznavao taj put.

Bandera mu je ušla bukvalno oko 0,5m u naslon sedišta...

Momak je položio vožnju pre 20-tak dana...

A jutros oko 11h je preminu...

P.S. Nije bio vezan, pa mu se air-beg nije ni otvorio, a verovarno mu ne bi ni pomogao...

Nisu mi da lida slikam...

Ne bi mu pomogla 4 air baga jedan do drugog...

RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je imao samo 18god,

Pocivaj u miru mladi decace, nisi imao srece.

Tesko je reci bilo sta o ovome, ali na zalost najveci propust ovde je obrazovanje koje nam je danas srozano na najnizi nivo. Pocev kroz osnovne skole pa do auto skola koje bi morale da uvedu obaveznu teorijsku nastavu. Ne o ucenju pravila i propisa nego programom koji bi mladim vozacima prikazao najvece potencijalne opasnosti i posledice neodgovornog ponasanja za volanom. Toliko se materijala danas moze naci na netu i sastaviti tematski nekoliko dokumentaraca uz prateca predavanja i interactivnu diskusiju. Pocev od alkohola, uticaja stanja kolovoza i vremenskih prilika, opasnosti duz puta kao bankine, kanali, drvoredi, bandere, pesaci, motociklisti ...Svaki spasen zivot bi bio plus a efekta bi sigurno bilo, samo kad bi svako u ovoj drzavi radio svoj posao kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako klinac kod mene u ulici dobio od tate alfu jos dok je bio poslednji onaj uvoz iz italije. Pegla klinac kroz ulicu koja vijuga i nista se ne vidi od ograda koje su po dva metra i mesec dana on pun gas pa rucna. Ja u dvoristu i eto ga opet i naravno alfica mu se otkaci i pravo kod mene u dvoriste i zaustavi se na 20cm od burazerovog klinca i na metar od mene (trag kocenja preko 20m). Govno mi se smrzlo dok nije stao. Kazem mu da mu se vise nije ponovilo, a on smeker puna mu kola , najede me kurcem. U stotinki sam mu se nasao na krovu pa skaci, isutirao,usrao se klinac i zapali. Posalje tatu posle dva minuta, pa sam provukao i taticu kroz sake. Nikad vise ni jedan ni drugi nisu prosli kroz naselje brze od 40km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze roditelj sedeti 24h sata pored deteta, i u svemu ga kontrolisati. Rezon roditelja, ukoliko su u mogucnosti je otprilike, daj da mu kupimo nesto novije i sigurnije makar se malo nategli a ne neki trulez od 20god i po meni sasvim ispravan stav. Zapitajte se sami koliko ste vremena provodili/provodite sa roditeljima a koliko u skoli i u drustvu. Ali na zalost kod nas se sve gleda naopako. Skoro mi je jedna komsinica polozila voznju i posle silne pretrage po auto placevima, odlucila se da kupi nov auto. Komentar njene najbolje drugarice je bio "ma ima se".

Malo nam je pogresan pristup, a kompletna sredina nam malo oblajznula u moralnim nacelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozemo nikoga osudjivati u ovoj bedi u kojoj zivimo. Ni decu ni roditelje. Najbolje bi bilo da svi gledamo sopstvene zivote i da se trudmo da svoje probleme resavamo na najbolji nacin. Dfast, moras priznati, da danas malo ko zaista ima da kupi nova kola. Otud verovatno taj komentar "ima se". Neka se ima, ja svima zelim po nova kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da ne mogu roditelji da budu 24h uz decu zato swe sa vaspitanjem krece od malih nogu....

Kad sam ja polozio voznju cale mi je rekao : Ti si polozio voznju za njih a sad polazes za mene..

I tako sam ja jos jedno vreme vozio sa njim i hvala mu za to.. A opet vozio sam i ficu, juga, keca, audi, punta.. Kad ne divljas manja je verovatnoca da ce ti se nesto desiti (ne iskljucujem sa nece)..

Al dosta filozofije PAMET U GLAVU :whistle:

Edited by igors

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, istina je, sve se slazem. I treba ljudi da shvate koliko je u stvari tanka ta linija izmedju zivota i smrti. Jedan sekund i sve se menja. UVEK OPREZ, UVEK!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...