Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

Bojane, a jel to ne vazi za MapSource? Tamo mi je mnogo lakse da oznacim sta mi sve treba i to jednostavno prebacim ... nisam bas vest u tome, mislim da kad prekopiram te mape u folder da ne dodje do zbrke starih mapa koje vec imam (EX YU) i ovih novih mapa (Euro)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš mapsource otključane mape onda ti je to najelegantnije

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma morate da probate navigon (ili iGo, ali je slabja rezolucija za sada) na iPad-u :D

Boles' kolika navigacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za one koji putuju u Grcku nasao sam ovu mapu,

http://thepiratebay.org/torrent/5144146/Garmin_4_in_1_Set_map_for_Greece_-_%28UNLOCKED%29new

skinuo je prebacio na phone i koliko vidim prilicno je detaljnija od mape Evrope koju sam postavio u prethodnom postu.

Ja sam ovu koristio

ovde

sad vidim da ima i novijih, pa istrazuj. :coffee:

Posto su mape vec otkljucanje dovoljno ih je samo prebaciti u Root Garmin u phonu a prethodno reimenovati u naziv GMAPPROM.img

Ja na svom phonu imam samo mapu SCG a po navedenoj metodi prebacujem i brisem mape kako koja mi zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko raspoložen da mi pošalje instalaciju za Garmin za simbian i mape?

Share this post


Link to post
Share on other sites

postavicu ti link ovde kad se zavrsi upload, za nekih 30 minuta i 16 sekundi :)

mape srbije i par okolnih zemalja, nadam se da ti zavrsava posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nem' na cemu thumbsup.gif

s obzirom da ovi linkovi isteknu, ako neko bude 'teo, a pritom link istekao, neka napise, uploadovacu ponovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko gde mogu da nadjem maupu Grcke ? Imam Garmin u telefonu i ubacene mape SCG Route i Adria Route. Mape sam ubacivao iz MapSource-a bez ikakvog problema. Da li bi na ove, vec postojece mape, mogao da dodam mapu Grcke (iz MapSource-a).

ChobbyNS mi je uploadovao neke mape, ali torrent nece da se pokrene.. :unsure:

Da li je neko radio ovo sto ja hocu da izvedem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikola, hvala, dobar post :thumbsup:

samo da pridodam da oni koji koriste mozilu, nece moci da ga skinu, sad sam probao sa chrome-om i explorer-om, moze preko oba da se skine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko gde mogu da nadjem maupu Grcke ? Imam Garmin u telefonu i ubacene mape SCG Route i Adria Route. Mape sam ubacivao iz MapSource-a bez ikakvog problema. Da li bi na ove, vec postojece mape, mogao da dodam mapu Grcke (iz MapSource-a).

ChobbyNS mi je uploadovao neke mape, ali torrent nece da se pokrene.. :unsure:

Da li je neko radio ovo sto ja hocu da izvedem?

:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne probas ovo, elegantno resenje a i provereno radi. :thumbsup:

Evo za one koji putuju u Grcku nasao sam ovu mapu,

http://thepiratebay.org/torrent/5144146/Garmin_4_in_1_Set_map_for_Greece_-_%28UNLOCKED%29new

Posto su mape vec otkljucanje dovoljno ih je samo prebaciti u Root Garmin u phonu a prethodno reimenovati u naziv GMAPPROM.img

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam pomalo dosadan al nema veze ;)

Da li nece doci do zabune ove mape kad prekopiram u folder Garmin, posto vec na tlefonu imam instalirane AdriaRout i SCG rout iz mapsource-a ?

i vidim da je u pitanju kraj 2009te godine pa ne znam da li to radi kako treba ? Jel neko probao ? Inace stavio sam da se skida...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono na navigaciji je verovatno zaključano pa je mnogo manji posao skinuti sa neta otključanu evropsku mapu i iskopirati je. Probaj nešto kao što je ova: http://thepiratebay.org/torrent/6349416/Garmin_City_Navigator_Europe_NT_2011.40_Unlocked , to je evropa 2011, otključana. Ako nije dobra, googlaj nešto kao "garmin europe unlocked". To kada skineš treba da se vidi kao gmapsupp.img fajl, ako nije taj naziv preimenuj ga u to. Zakačiš telefon kablom u mass storage modu i iskopiraš fajl u folder "garmin" na kartici. Ako tamo već čuči fajl sa istim imenom gmapsupp.img, to je tvoja sadašnja mapa, preimenuj ga u gmapprom.img. Evropske mape garmina su obično od 1.6 do 2.3 gigabajta teške. Ako nemaš prostora traži "autodrive hellas img unlocked" što je samo grčka pa po istom fazonu taj fajl preseli na svoje mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STG - u sustini, pored gmapbmap.img (koja je osnovna mapa evrope) u fonu mozes da imas jos 3 mape (ako me secanje dobro sluzi), gmapsupp.img, gmapsupp2.img, gmapprom.img ... nebi trebalo da dodje do bilo kakve zabune medj' mapama :) dok god se zovu razlicito :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

probacu, trenutno skidam od sinoc ovu mapu sto je boki postavio, pa cu da pratim instrukcije i nadam se da cu se snaci !

'fala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam onaj fajl, tezi oko 1.6gb. Snimio sam ga u folder garmin a prethodno sam reimenovao vec postojecu mapu (scg route, adria route) u fajl kao gore sto si mi napisao. Nista se nije desilo, tj u telefonu i dalje imam mape srbije i bivsih republika , ovu mapu ne vidi...

:crybaby:

:help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prethodno sam reimenovao vec postojecu mapu (scg route, adria route)

Zašto?

To kada skineš treba da se vidi kao gmapsupp.img fajl, ako nije taj naziv preimenuj ga u to. Zakačiš telefon kablom u mass storage modu i iskopiraš fajl u folder "garmin" na kartici. Ako tamo već čuči fajl sa istim imenom gmapsupp.img, to je tvoja sadašnja mapa, preimenuj ga u gmapprom.img. Evropske mape garmina su obično od 1.6 do 2.3 gigabajta teške. Ako nemaš prostora traži "autodrive hellas img unlocked" što je samo grčka pa po istom fazonu taj fajl preseli na svoje mesto

Jasno objašnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek' nisam bas najbolje razumeo . Koliko sam ja shvatio text , u folderu garmin na kartici telefona imam vec fajl sa istim imenom koji cuci tamo (GMAPSUPP.img). E sada, ja sam njega reimenovao (taj vec postojeci fajl, a ne onaj sto sam ga skinuo) u GMAPPROM.img i sada u folderu garimn imam dva fajla: GMAPPROM (moje stare mape) i GMAPSUPP (ove nove mape sto sam skinuo). Kada udjem u Garmin program on mi vidi samo one stare mape :(

Probao sam varijantu i da obrnem nazive (da stare mape ostanu pod nazivom GMAPSUPP), a ove nove da reimenujem u GMAPPROM i opet nece.

Kada udjem u Garimn program i odem na alate (settings)>upravljanje mojim podacima>skupovi karata tamo mi samo stoji SCG ROUTE 2.4 NT i ADRIA ROUTE 2.20.

ispostovao sam celu proceduru koju ste mi ovde naveli i nece :(

a mozda sam negde pogresio da ne znam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, juce sam resio problem, pa da podelim to sa forumasima :)

Mozda ce nekome trebati ! Batalaio sam one varijante evropskih mapa koje teze izmedju 1.5-2 gb i pronasao sam mapu Grcke koju sam bez ikakvih problema uspeo da insraliram na svoju NOKIU uz prethodno instalirane mape (AdriaRoute i SCG Route).

Mape se nalaze na sledecem linku : http://www.navitotal.com/forums/showthread.php?6017-Auto-Drive-2.0T-Anavasi-5.18-Custom-Color-Palettes-CN-2012.10-GR-Sets-For-GR-CY

U pitanju je ANAVASI 5.18 mapa koju su dosta nahvalili na forumima koji se bave navigacijama. Samo je potrebno registrovati se na sajt koji sam gore napisao i nikakav problem nije skinuti mape. Ja sam skinuo mapu koju sam u moblni prebacio preko map saurce-a . jedina zackoljica sa ovom mapom (kako sam citao na jednom od foruma), je kad se vozi iz makedonije u grcku, na samoj granici postoji mala praznina (jedno kilometar - dva voznje), dok se ne poklpe mape (MAK I GREE).

Pozdrav i srecno ! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad se telefoni "inate", tj. garmin i prosto neće da vide neku mapu. Meni se učinilo da je najčešće to slučaj sa regularno (skupo!) kupljenim telefonima u paketnoj pretplati nekog operatera. Možda nisi ništa ni pogrešio, treba probati više mapa, eto, jedna ti je proradila. Moguće je da nevidljivost eu mape polazi i od konflikta sa mapsource varijantom koja je generisala onaj prvi gmapsupp.

Ako ubacite recimo scg kao gmapprom, adriu kao gmapsup1 i europa2012.10 kao npr gmapsupp.img desiće se trostruko crtanje jedno preko drugog, što se izvršava jako sporo i može praviti i probleme u navigaciji. Najzdraviji fazon ukoliko imate živaca za minut-dva renejmovanja fajla je da držite samo jednu mapu u igri: držiš u telefonu evropu kao npr gmapsupp-evropa.img fajl u garmin folderu (garmin ga ne vidi) i koristiš lepo svoju adriu dok ne uđeš u grčku. Tada zastaneš na 1 minut, renajmuješ tvoj gmapsupp.img (adriu ili šta već) u npr gmapsupp-adria.img a onu evropu renajmuješ u gmapsupp.img. Dakle, ostane ti samo jedan fajl koji garmin može da čita i ne sme biti greške. Ako opet ne radi, onda mapa ne valja, zaključana je ili je telefon bogalj kupljen na ugovor.

Kraj ovim našim istočnoevropskim mukama je ipak vidljiv. Nova evropa 2012 sadrži i srbiju detaljno i adriu. Ne ponaša se sjajno i nije toliko detaljna kao adria ali je lepo da su nas ubacili u igru pa će valjda sledeća verzija biti ispravna. Neke gradove (i većinu sela) neće da pronalazi u pretraživanju po imenu (npr, Kraljevo ima a Kragujevac nema iako je na mapi vidljiv, ulice su detaljne).

Edited by bojan2703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...