Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija navigacije na telefone koji imaju GPS / mape

Recommended Posts

Pogledaj moje uputstvo ovde na forumu i skini instalacije odavde, provereno radi...

Nazalost linkovi sa Garminom i mapama ne rade. Da li imas vremena sutra ili prekosutra da mi ovo instaliras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A uskoro stizu i nove mape i uputstvo za instalaciju na android...

Terza jel se desava ista po ovom pitanju?

Ja se patim s Ndrive-om,ali slaba vajda. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji tel... Za android ima IGO skroz je dobar i instalacija je mnogo laksa nego za Garmin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htc Magic android 1.5 cupcake.

Znam da ima igo,ali su mi oci danas ispale na netu i nigde ne mogu da nadjem aplikaciju da skinem a ni mape.

Aj ako imas neki link posalji,bicu ti zahvalan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam napamet sada, i ne mogu nista da cackam do sutra popodne. Bitno je da znas rezoluciju svog ekrana i da shodno tome nadjes verziju za tvoj mob.

Opet kazem, ne znam napamet, ali se secam da sam ja svoj IGO skinuo sa www.rapidserbia.com tamo sam nasao i mape. Potrazi, pa ako ne nadjes javi se da postavim na forum ono sto ja imam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo mi je malo vremena da se uhodam,sada vidim da je igo super :thumbup:

Do sada nisam imao kontakt sa navigacijom pa nisam imao sa cime da je uporedjujem,ali sada vidim da bas dobro zavrsava posao i da nije teska za koriscenje. Bio sam jedamput do leskovca i jedamput do beograda. Mape su bas detaljne i postoji upozorenje kada se prekoraci brzina koje vrlo brzo dosadi :) . Svidja mi se sto recimo postoji opcija da odredi najkracu,najlaksu iil najbrzu ili najekonomicnju trasu. Kada sam pre par dana bio do Leskovca izabrao sam trasu koja nije imala autoput. Ona mi je bila par kilometara kraca i izbegao sam putarinu :) Izbegao sam dosadan auto put i jos ustedeo neki dinar. U bg-u sam ranije stajao na 1000 mesta da pitam gde da idem a sada pravo uzivanje. Zivela navigacija!!! Kako li sam samo ranije mogao bez nje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko mape cele Evrope za garmin, posto onaj terzin link sa pocetka ne radi, a mape mi hitno trebaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2942/Samsung/Galaxy-Mini-S5570

razmisljam do septembra da kupim navigaciju ili neki jaci(na vipov paket 325 i da dodam do 10 hiljada) mobilni koji to podrzava,da li navedeni telefon gore podrzava i da li je navigacija na mobilnom realna kao i navigacija navigacija :thumbsup: ili da uzmem telefon za dinar a kupim navigaciju za 100 evra sta se preporucuje.Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija na mobilnom radi kao i svaka druga navigacija.

Prednost smart phone uređaja je da to sve možeš da imaš na jednom uređaju,

a na tebi je da li želiš to da iskoristiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija na mobilnom radi kao i svaka druga navigacija.

Prednost smart phone uređaja je da to sve možeš da imaš na jednom uređaju,

a na tebi je da li želiš to da iskoristiš.

Zahvaljujem sefe nisam u tim vodama pa ne znam...Moze li na ovaj gore telefon cito sam malo oko toga mora da ima android da bi instalirao program za navigaciju :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim i Garmin i Igo, Igo ima bolje mape, bolji softver. Da me neko pogrešno ne svati, dobar je Garmin, ali je Igo bolji.

Što se tiče telefon sa gps (symbianom ili androidom) vs navigacijoni uređaj = navigacioni uređaj. Sad za 100-120e možeš da kupiš dobar navigacioni uređaj sa 5" ekranom koji pušta filmove, mp3, igrice, bluetooth, transmiter pa telefon povežeš sa navigacionim uređajem i možeš da pričaš bežično a da ne msiliš o plaćanju kazni itd.. Meni je bolje kada imam veliki dobar displej 5" nego mali sa telefona, kada mogu da biram koji softver za navigaciju ću staviti u njega (sa telefonom si ograničen na tu platformu, ako je android onda imaš igo, za symbian nema igo već garmin). Softver na telefonima je sirmoašniji sa opcijama.. npr. u navigacionom uređaju imaš da ubaciš spisak kamera u Bg gde snimaju i da podesiš npr. 200m pre toga zvučno da te upozori. Sad je leto, staviš telefon pod šoferku i ceo dan je mučenik na suncu, usija se ko na ringli, neće da može svaki dan da se prži na suncu. Zavisi i koliko ti je bitno brzo da ti se izračuna ruta... ima dosta prednosti zašto navigacioni uređaj a ne telefon (koristim i navigacioni uređaj i telefon pa mogu da kažem iz iskustva).

Ako ti navigacija treba za ponekad onda ti telefon završava posao, ako ćeš je često koristiti ona navigacioni uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da je prakticnija navigacija,ali telefon ne zaostaje ni najmanje.

Sve je vise telefona sa 4.3" ekranima tako da ni to nije problem a win.mobile platforma podrzava i igo i garmin,pa mozes koristiti i obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim vec duze vrijeme nokia symbian i garmin, pa sad koristim SE ali opet symbian :D i opet garmin, e imali neko nekakav koristan link za podesavanje I Go-a, normalno crackovan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima gotove karte Evrope za garmin, trebaju mi Svajcarska, Italija, i Nemacka, ali Svajcarska mi ja najpotrebnija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekome treba igo s mapama SFRJ za android neka se javi na PM.

Igo je za ekrane rezolucije 320x480 cisto da ne bude zabune :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je isto, ja sam mape ubacivao u telefon preko MapSource-a... uz prethodno otkljucavanje istih. Ne znam kako ti ubacujes mape na svoj uredjaj... ako ih ubacujes isto tako onda je to to.

Ako neko zna , neka okaci link za download ili na PM . :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam za navigaciju garmin mape cele evrope,ali nisam siguran da li to moze na telefon :question:

moze 100% rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono na navigaciji je verovatno zaključano pa je mnogo manji posao skinuti sa neta otključanu evropsku mapu i iskopirati je. Probaj nešto kao što je ova: http://thepiratebay.org/torrent/6349416/Garmin_City_Navigator_Europe_NT_2011.40_Unlocked , to je evropa 2011, otključana. Ako nije dobra, googlaj nešto kao "garmin europe unlocked". To kada skineš treba da se vidi kao gmapsupp.img fajl, ako nije taj naziv preimenuj ga u to. Zakačiš telefon kablom u mass storage modu i iskopiraš fajl u folder "garmin" na kartici. Ako tamo već čuči fajl sa istim imenom gmapsupp.img, to je tvoja sadašnja mapa, preimenuj ga u gmapprom.img. Evropske mape garmina su obično od 1.6 do 2.3 gigabajta teške. Ako nemaš prostora traži "autodrive hellas img unlocked" što je samo grčka pa po istom fazonu taj fajl preseli na svoje mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...