Jump to content
FAS Goran
janko

Fiat Marea/Bravo - lampica ABS-a / lampica ručne / zamena senzora ABS-a

Recommended Posts

Cekaj bas ti se palila ta crvena sa uzvicnikom zbog istrosenih plocica ? A ulje ti je bilo na min ili na max. ?

Mene buni sledece ,ne znam ali ja mislim da za plocice treba da bude posebna lampica  sa dve zagrade  (  )  zute boje

-Ako je do  istrosenosti plocica.... trebalo bi raskaciti konektor sa jedne plocice da ne spaja preko nje  masu auta i tada nebi trebao da svetli crveni uzvicnik ,ako je on ujedno i za plocice,zar ne ,ili gresim.

 

Edited by sashko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je falilo ali ne secam se dokle je bio nivo. Da, za plocice je ona zuta lampica ili ti BRAKE PAD MONITORING e sad zasto se ona ne pali to ne znam, ne znam ni koliko treba da budu potrosene plocice da bi se ono upalilo. Ta crvena lampica nije direktan indikator istrosenosti plocica ona se pali zato sto fali ulja iz gore pomenutih razloga, i da raskacis  tu masu koju pominjes  poprilicno sam siguran da nista neces dobiti jer je crvena lampica vezana za rucnu. Nadam se da razumes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz interesuje me da li neko zna na  bravo 1.6 16v 99 godina citac abs-a da li je na kinetickom ili je na lezaju? senzori imaju ali citaca na kinetickom nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na lezaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.8.2016. at 2:35 PM, kaskabgd said:

Ulje je falilo ali ne secam se dokle je bio nivo. Da, za plocice je ona zuta lampica ili ti BRAKE PAD MONITORING e sad zasto se ona ne pali to ne znam, ne znam ni koliko treba da budu potrosene plocice da bi se ono upalilo. Ta crvena lampica nije direktan indikator istrosenosti plocica ona se pali zato sto fali ulja iz gore pomenutih razloga, i da raskacis  tu masu koju pominjes  poprilicno sam siguran da nista neces dobiti jer je crvena lampica vezana za rucnu. Nadam se da razumes.

 

Razumem potpuno ali je kod mene nelogicno, predpostavljo sam  da nema uticaja za ovaj moj problem  i raskacio konektor  plocice  da vidim da li ce se nesto desti ,problem ostaje isti koji je i bio.Mada danas mi je auto  duze stajao  na suncu nekih 3 sata i kada sam krenuo sa njim  posle 2 km voznje nije se palila lampica rucne  (taman sam se poradovo) kad ono cvrc .....  :)

 

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe neki kontakt ili onaj senzor  za ulje zeza  ako ti ne fali ulja u onoj posudi. Nema trece, mislim. Iskreno je se ne bih preterano brinuo oko toga dokle god sve funkcionise kako treba, jes da malo nervira. Uzmi otvori posudu pa malo onaj plovak od cepa pomeraj a neko da gleda dal ce da se mozda ugasi lampica na ins. tabli. I tu  je odma onaj konektor sa 2 pina koji ide na cep mozes i njega da proveris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to sam prvo odradio :) Cak sam i rasturio poklopac posude od  kocionog ulja sve lepo ocistio podmazao i isprobao.

Plovak radi

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao jos problema sa lampicom rucne kada je oslabila masa nazad na svetlima. Proveri konektore nazad na svetlima da li su poceli da se tope.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se u isto vreme pali lampica od rucne i ABS 99% ti je problem u ABS jedinici tj hladnom lemu u njoj standardna boljka za taj tip ABS jedinice procitaj malo na forumima ista jedinica je inace i u Vektri B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne pali u isto vreme.......

 crvena lampica (rucna) se upali tek posle predjenih  20,30 metara nekad i posle 1km nema pravila...

ako je uopste do toga da li mogu imati problema ako tako budem vozio

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@sashko mislim da to ima veze kad se ugreje auto ili kad se naleti na neku rupu. Meni se leti stalno palila lampica za ABS i ručnu, neki put samo ABS a neki put zajedno. Zimi se nije palila lampica skoro nikad, osim kad ga vozim duže vreme po gužvi i ABS je radio kao što treba. 

 

Rešio sam problem tako što sam odvezao auto kod električara (inače dobar drug) koji je otvorio centralu ABS-a, našao hladan lem i prelemio sve. Danas, nakon 2 god nemam nikakvih problema, lampice ne sijaju, ABS radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci onda da skidam abs centralu ,da li treba da se ispusta kociono ulje,sta je sve potrebno poskidati da bi se stiglo do ABS centrale.Pitam ovako ,dok ne bacim pogled ispod haube ?

:)

hvala momci ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš ispuštati kočiono ulje. Kod mene je abs centrala kod levog koša, između akumulatora i šoferšajbne, a ispod  kutije sa osiguračima i ispod nje se nalazi centrala. Centrala kao centrala je zalepljena ili je iz jednog komada zatvorena skroz. Moraš pažljivo iseći plastiku u krug da bi skinuo poklopac i posle sve lepo zalepiti i silikonirati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

non stop konstantno mi svetli rikverc svetlo morao sam da skinem sijalicu gde mu se nalazi taster da ga proverim/popravim/zamenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nemanja1 jesi proverio kontakte i masu u stop svetlu kad si skidao sijalicu? Imaš manuale pa možeš da pregledaš sve. Detaljni su, uvek ih koristim kada čačkam nešto oko struje na kolima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalepio ti je automat za rikverc svetlo, nalazi se na menjacu. Ili ga zameni ili odkaci dzek sa automata

Share this post


Link to post
Share on other sites

na menjacu negde bas na menjacu ili u kabini kod rucice? mozda majstor nesto nije vratio dobro kad sam menjo set kvacila od tad me to zeza ako je negde na menjacu bas 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.8.2016. at 3:03 PM, andreja.micovic said:

 

@sashko mislim da to ima veze kad se ugreje auto ili kad se naleti na neku rupu. Meni se leti stalno palila lampica za ABS i ručnu, neki put samo ABS a neki put zajedno. Zimi se nije palila lampica skoro nikad, osim kad ga vozim duže vreme po gužvi i ABS je radio kao što treba. 

 

Rešio sam problem tako što sam odvezao auto kod električara (inače dobar drug) koji je otvorio centralu ABS-a, našao hladan lem i prelemio sve. Danas, nakon 2 god nemam nikakvih problema, lampice ne sijaju, ABS radi :)

Možeš da mi pošalješ broj tog majstora, pošto imam sličan problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.8.2016. at 3:03 PM, andreja.micovic said:

 

@sashko mislim da to ima veze kad se ugreje auto ili kad se naleti na neku rupu. Meni se leti stalno palila lampica za ABS i ručnu, neki put samo ABS a neki put zajedno. Zimi se nije palila lampica skoro nikad, osim kad ga vozim duže vreme po gužvi i ABS je radio kao što treba. 

 

Rešio sam problem tako što sam odvezao auto kod električara (inače dobar drug) koji je otvorio centralu ABS-a, našao hladan lem i prelemio sve. Danas, nakon 2 god nemam nikakvih problema, lampice ne sijaju, ABS radi :)

Možeš da mi pošalješ broj tog majstora, pošto imam sličan problem

 

On 30.9.2016. at 9:11 AM, pedjavw said:

Možeš da mi pošalješ broj tog majstora, pošto imam sličan problem

Rešen juče problem kod majstor Darka, i ko ima takve probleme paljenje lampice ABS i ručne kočnice sigurno su "hladni lemovi", :)  Hvala još jedanput kolegi za broj telefona majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

2500 dinara. 500 dijagnoza, 2000 opravka. Majstor je ekstra, za opravku daje garanciju, dozivotnu ☺

Edited by pedjavw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...