Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Ja juče u Bijeljini sipao 45l eurodizela za 60KM iliti ~30eur... iliti ~67,5rsd/lit

Do Bijeljine ima ~140km od Beograda i 500rsd putarine, pa proračunajte da li vam se isplati ići tamo po gorivo. A da ne pričam o šopingu koji je za minimum 20% povoljniji nego u BG-u i o povratu PDV-a itd itd... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nasao eurodizel za 1.33KM? Ja sam danas bio u Bijeljini i sipao za 1.75 :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačnije 1,35KM. Radi se o lož ulju MEĐUTIM... :)

Moj kum i njegov školski drug voze cisterne za pumpe u Bijeljini po porudžbini kako ih ko pozove i tako oni odu i naspu punu cisternu evrodizela i kada dođu na pumpu jedan sipa u otvor za ED, a drugi u otvor za lož ulje sa jednom razlikom što ovom prvom naspu bočicu boje u cisternu. Naravno ne rade oni to radi sebe već što im tako naručuju na pumpama. ;)

Poenta je da je lož ulje zapravo ED bez PDV-a i da je namenjen za grejanje pa je malo ''protivzakonito'' sipati ložu u auto, ali ako se ne bune na pumpi onda i tebe zabole ;) Njih dvojica imaju nova kola sa Euro4 motorima i već godinama sipaju tu ložu i nemaju nikakvih problema. Niti im kola dime, niti se kvare niti bilo šta ;) Ima jedna pumpa na izlazu prema Brčkom koja uzima SAMO od njih dvojice tako da mi je to najsigurnije, ali ima i drugih pumpi koje toče ložu, ali za to ne mogu da garantujem šta je u tankovima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bolan,Vagen ti je cudo.Sad ce i nas Dovla da prasi na lozulje.thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo uzimanje ED :huh: ,kao loz ulja :o ,na Dovlin nacin :thumbup: ,moze samo ako znas lozinku :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da Dovla preko kuma dogovori neki popust za članove kluba, eto evro-loz-dizela za 50 dindži :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bokija

Njih dvojica voze Audi i Citroen, a ovaj sistem se prektikuje (bar što ja znam) na jednoj Marei 2,4JTD i na Pasatu 5.5 ;) A od juče i na Bravi 1,9TD i to ne bilo kakvoj već SOFT :D

@mik

Lozinka je - Maneks :)

@LybraJTD

I da Dovla još odrobija koju godinu da može natenane da sredi forum da šljaka kako treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LybraJTD

I da Dovla još odrobija koju godinu da može natenane da sredi forum da šljaka kako treba :D

Prihvata se. :whistle::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gorivo će poskupeti od ponoći

2. mart 2010. | 14:54 | Izvor: Tanjug

Beograd -- Gorivo u Srbiji poskupeće od ponoći u proseku za 0,91 dinar po litru.

Pri tom će motorni benzini poskupeti u proseku za 0,84 dinara, a dizel goriva za 0,99 dinara po litru, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu energetike.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=02&nav_category=9&nav_id=415081

Koliko li ce biti ako se nafta vrati na nivo pre krize.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije lož ulje isto što i D2? Ono, ED motor će da radi i na D2, samo je pitanje dokle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa loz ulje je uvek bio D2 ofarban u crvenkastu boju :) E sad izgleda da je NSD jeftiniji od D2 pa farbaju njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije lož ulje isto što i D2? Ono, ED motor će da radi i na D2, samo je pitanje dokle.

U BiH se više ne prodaje D2, samo ED pa samim tim je i loža sada zapravo ED ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi seljaci, kao gorivo ide na 115, a pumpadzie smanje za 2-3 dinara i opet je 112-113, tj poskupljenje za 1 ili 2 dinara umesto 4. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"U svakom slučaju, kada bude došlo do poskupljenja, ma koliko ono iznosilo, cene derivata kod nas preći će cenu iz leta 2008. godine kada je benzin koštao 112 dinara, ali i barel nafte rekordnih 147 dolara za barel"

"Sirova nafta se tako proteklih dana na svetskim berzama prodavala za 82 dolara za barel, da bi juče neznatno pojeftinila na 81,95 dolara."

BLIC

U sustini je ovim sve receno...

U Bosni 90 dinara.Blagodeti pogranicne zone :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jedini problem je što je u leto 2008 evro koštao oko 82 dinara a sada je 100 i to je prvo za šta će se svako iz nisa ili vlade uhvatiti kao opravdanje za cenu. skoro je bio neki tamo na tv-u i pitaju ga da li ste svesni da imamo najskuplje gorivo u okruženju. on znači mrtav ladan odgovara "pa ako gledate ove zemlje oko nas onda da ali ne može to tako morate gledati i malo dalje" i onda je debil počeo da nabraja neke zemlje koje su par svetlosnih godina ispred nas i gde je gorivo skuplje desetak centi. znači nisam mogao da verujem. ubedio je voditeljku da mi imamo jeftinije gorivo od ostalih

u svakom slučaju ko god od njih vam objašnjava zašto je cena tolika zaludeće vas pričom i računicom da ćete i vi na kraju poverovati.

mene niko ne moze da ubedi da su tu čista posla, da država ne uzima 50% od cene samo na akcizu, da vozimo najlošije gorivo i da nis opet posluje sa gubitkom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nisu cista posla i naravno da mi argumenti vlasti prosto vredjaju ono malo inteligencije sto imam :smoke:

Ali dobro, to su sve argumenti u maniru Ministra Milosavljevica koji mrtav 'ladan ustvrdi da Miskovic nije monopolista, da cene goriva ne uticu na inflaciju i da su kod nas sve cene nize nego u okruzenju.

Taj nivo podcenjivanja gradjana nije imao ni Milosevic. On se bar trudio da pruzi uverljivo objasnjenje ili da izmisli neku pricu.

Dakle, gorivo je preskupo samo, jedino, iskljucivo i only zato sto Vlada to smatra najbrzim i najlaksim nacinom punjenja predimenzioniranih budzeda. I sto zahvatanja prelaze 50 % cene. I sto nemaju nameru da se odreknu ni par od toga.

Naravno da je to em bezobrazno, em kratkovido, jer je prodaja goriva po podacima od maloprodavaca opala skoro 40 procenata i zbog toga sto ce se benzin shvercovati iz Bosne.

Ne postoji taj ekonomista koji mene kao kolegu moze da ubedi u argumente zasto Bosna moze da ima nizu cenu goriva od Srbije.

Prosto zato jer takvi argumenti ne postoje.

Trenutno bi realna cena goriva po meni licno, bila nesto ispod 90 dinara.

Naravno, na to se nadovezuje i cinjenica da su upropastili domacu valutu, najpre tako sto su je precenili u periodu kad je novac od prodaje firmi priticao, a sada su ga upropastili.

Sve u svemu, gorivo je bezocno i bezobrazno skupo, a pad prodaje najbolji je dokaz vlastima da je njihova stategija idiotska.

Bolje je da gorivo ima realnu cenu, a onda ce obrt, tj prodaja doneti te dodatne prihode za budzet.

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo cu off-ovati jer je tema vezana za nase trziste, ali danas sam sipao u Bosni. I tamo je otilo malo gore. Na vecini privatnih pumpi je evro dizel 1,81KM sto je 93 dinara, benzin je 1,85KM ili 95 dinara. Na pumpi gde sam ja tocio evro dizel je 1,70KM a benzin 1,73.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bosni je ovek jeftiniji 15-20 dinara bezolovni.Nekada je ta razlika padala do 10-12 dinara.Zadnjih godinu koliko vise obracam paznju je 20 dinara +- 5%.

Juce. 1.83*51(dinara za 1 km)=93 dinara.

ALI...

Svi kazu da je benzin loseg kvaliteta,bas zbog velikog prometa u pogranicnoj zoni.

Sve ima svoje...

Ja malo mesam.Malo ovaj od 90,malo na MOLU po 111.... :realmad:

Problem je sto cena benzina koja stalno skace,tera ostale cene gore.Iako to izgledalo neznatno,oseti se...

Prvo osetim ja,svaki put kada stigne roba u radnju,skuplji je prevoz,a onda oseti kupac na sebi...

U sustini nista se nece promeniti,dok se ne dopusti slobodan uvoz naftnih derivata ili preradjene nafte(ne racunam ovaj evrodizel koji se sada uvozi).A pitanje je i onda -da li ce cene u odnosu na vrednost evra i barela na svetskom trzistu biti manje.Ne mogu PERA I ZIKA sa 3 pumpe napraviti pametni i prodavati jeftinije od DZOMBE i ROKIJA.Ili nekog udruzenja uvoznika.Ima da ih mrak pojede.Sto se tice Rusa,tu nece biti jeftinog benzina.Muzi Srbe dok moze....I tako....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...