Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

hahahah, mislis da ce next year plin i dalje biti jeftiniji od dizela i benzina? :D

sve se u ovoj drzavi radi planski pa i to ;) povecavaju se cene goriva dok plin ostaje jeftin, svi zivi ugradjuju plinove, pa kad bude zadovoljavajuci procenat plinjara na ulicama, eto novog zakona o akscizi ;)

mislite o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle preterano visoke cene registracije, evo sada i cene goriva koje su među najvišim u svetu. Ne mogu da verujem da niko još ne reaguje! Kada sam pisao o ceni registracije neki su mi čak i podsmešljivo odgovarali da eto ko mi je kriv što imam auto od 2400 cm3 što sam lud itd itd. E sada da vidim ko cene goriva odobrava. Hej Euro diesel 100 din. za litru. Ja već nekoliko meseci točim u Bosni gde je kvalitet mnogo bolji a cena manja. Tako da sa sadašnjom cenom i vama iz Bga se isplati put u Bosnu. Tamo na kružnom toku ko Bjeljine preko puta Fisa litra Euro dizela vam je 1,51 Km (konvertibilna marka) preračunato u našoj valuti oko 76 dinara nešto manje ali radi računa lakšeg to je ta cena. Odem tamo natočim oko 60 l platim oko 4600 din (primaju i dinare) i uštedim 1500 din. Odbijem put 100 km tamo i nazad. 1000 din čiste zarade. Naravno ako ponesete i kanister 25 l mislim da je jedan dozvoljeno preneti ušteda na samom gorivu može biti i do 20€. Da ne spominjem da moja mlada pređe preko puta (u bosanski Maxi), kupi vreću praška (daleko jeftinije), šećer, toalet papir, nešto hemije (sve to trošite kući), i uštedeli ste jedno 25-30 € samo na razlici cene za taj mesec. Ko se intezivno vozi i troši više od 30 l mesčno mislim da nema alternativu. Pa čak da nekom put bude i duži (kao vama iz Bga) ja ovim lopovima više ne dam ni dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja lepo kazem bicikla je spas... zdravije cemo ziveti, nema registracije, nema ekoloskkih taksi i akciza, nema zagadjenja, zdrav zivot, sport i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj da se zanosiš biciklom, recimo biće za koji dan atest za ventile na gumama, akciza za vazuh u gumama porez na luksuz (ako imaš mekani sic), pa onda obavezna dugačka svetla na bickilu, obavezna kaciga sa gps-om itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Švajcarskoj je ranije (ne znam da li je još uvek) i bicikla morala da se registruje... imam jednu tablicu negde u podrumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da ne budu ona srpska posla - pa te pumpe najbliže granici da dignu cene (tipa ono vi nas niste podržali tokom rata pa sad ćemo malo mi vas (pogotovo Bg) da zezamo ???) ili smanje kvalitet goriva ???

a da bi se put isplatio moralo bi da se ide van autoputa jer bi putarina ubila priču ..., koja je km u pitanju do najbliže i koje su najbolje pumpe ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za neverovati ali što dublje idete u RS gorivo je skuplje negde u BL je oko 1,60 KM. Kvalietet goriva je odličan, iz Sremske Mitrovice ima 53 Km do pumpe Nešković preko puta Fisa. e sada od Bg i iz koga dela Bga ne mogu vam reci negde oko 120 km u jednom pravcu rekao bih iz centra Bga. Autoputem idete do Šimanovaca (tu silazite i ne plaćate putarinu), Pećinci, Ruma, SM, Rača. Sve pumpe oko granice imaju slične cene od 1,51 pa do 1,60 KM. Ako niste bili u Stanišiću to je tek doživljaj videti, prema Pavlović ćupriji. Hmmm pa evo i slika.

64716249.th.jpg

U krajnjoj liniji vi malo dalje iz Bga bi bili tu negde na svom što se tiče razlike u ceni samoga goriva e sad šoping i sve ostalo u to ne ulazima ali gorivo je mnogo bolje i malo se provedete. Jedina cra tača nacelom putu je most preko Save na Rači jako je loš ali novi se pravi pa će i to biti za koji mesec. Ali ljudi ne čekajte nego uživajte i ne dajte lopovima ništa. Ne volem kako se ovde kaže ove, ukradoše vozačima i srce i dušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Vukovog spomenika do INTER-EX-a u centru Bijeljine ima okruglo 147km. U suštini ima pumpi 10-15km pre Bijeljine, ali to su neke privatne za koje je pitanje šta sipaju. Nešković kod FIS-a najtoplije preporučujem za preskakanje. PETROL, AVIA koji su na 200-300m od Neškovića kao i OMV i posebna preporuka za Oktan promet na Koridoru.

Ima gomila supermarketa sa extremno niskim cenama, pa još kada se napravi povrat PDV-a... milina... Posebna preporuka za etno selo Stanišići. Fenomenalan ambijent, usluga sjajna, kvalitet odličan... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala i na savetima za gorivo i turističku ponudu, kad odlučim i dođem pred kraj sa ovim nedavno natočenim rezervoarom verovatno ću se uputiti u RS ... :welcome::thumbup::cool:

ali nešto mi te pumpe tipa pera-žika neulivaju mnogo poverenja- gde je prva krštena pumpa MOL; OMV,LUK;INA; SHELL ???

a i za taj šoping zar nas neće očepiti naša carina prilikom povratka nazad + 25lit evrodiesela ( kolko je dozvoljeno) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Stanišić je OK, spemenuo sam ga samo zbog toga da taj put ne mora biti samo zbog goriva. Ako tamo odete nešto će te i potrošiti i ode vaša ušteda. :question: Mada izbegavajte šoping i sipanje Nedeljom bude ludnica. Radnim danom je idealno mirno i bez prevelike gužve. Što se tiče kanistera niko ne može da vas sa tom jednom kantom nazove švercerom, e sada ako kupite plazma televizor i vrate vam pdv u bosni ne očekujte neku milost na našoj granici. Mislim da je do 100€ robe dozvoljeno preneti a to je dosta potrošne robe. E sada tehniku i nešto drugo kada prenosite to je druga priča totalno nevezana za ovaj forum. Ako moderatori dozvole otvorićemo novi topic i o pdv-u i robi iz BiH.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Ako moderatori dozvole otvorićemo novi topic i o pdv-u i robi iz BiH.

Ne morate pitati prethodno admine ili moderatore. Taman posla kada bi svako od članova Foruma prethodno pitao kada želi da otvori temu.

Dakle, temu otvarajte ako mislite da treba...i to je dovoljno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posle preterano visoke cene registracije, evo sada i cene goriva koje su među najvišim u svetu. Ne mogu da verujem da niko još ne reaguje! Kada sam pisao o ceni registracije neki su mi čak i podsmešljivo odgovarali da eto ko mi je kriv što imam auto od 2400 cm3 što sam lud itd itd. E sada da vidim ko cene goriva odobrava. Hej Euro diesel 100 din. za litru. Ja već nekoliko meseci točim u Bosni gde je kvalitet mnogo bolji a cena manja. Tako da sa sadašnjom cenom i vama iz Bga se isplati put u Bosnu. Tamo na kružnom toku ko Bjeljine preko puta Fisa litra Euro dizela vam je 1,51 Km (konvertibilna marka) preračunato u našoj valuti oko 76 dinara nešto manje ali radi računa lakšeg to je ta cena. Odem tamo natočim oko 60 l platim oko 4600 din (primaju i dinare) i uštedim 1500 din. Odbijem put 100 km tamo i nazad. 1000 din čiste zarade. Naravno ako ponesete i kanister 25 l mislim da je jedan dozvoljeno preneti ušteda na samom gorivu može biti i do 20€. Da ne spominjem da moja mlada pređe preko puta (u bosanski Maxi), kupi vreću praška (daleko jeftinije), šećer, toalet papir, nešto hemije (sve to trošite kući), i uštedeli ste jedno 25-30 € samo na razlici cene za taj mesec. Ko se intezivno vozi i troši više od 30 l mesčno mislim da nema alternativu. Pa čak da nekom put bude i duži (kao vama iz Bga) ja ovim lopovima više ne dam ni dinar.

...vracam se majci u Bosnuuuu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć mi vrišti auto kaže 'oće goriva i ja svratim na prvu pumpu kad ono gužva... ja reko' šta je sad koji moj na toj pumpi nikad nije bilo toliko gužve... setim se ja da je poskupljenje od noćas i reko' navalili ljudi... sačekam ja tako, uspem gorivo i krenem da platim kad na kasi mi lik kaže - konačno neko normalan! Reko' zašto? Kaže, svi navalili da sipaju pre poskupljenja i NIKO ne sipa više od 500rsd ti si prvi večeras preko 1000... Kaže tek poneko naspe 1000 i to je to i pokazuje mi kutiju sa računima koje ljudi nisu uzimali... PUNA računa za 500 din... poneki od 1000 i to je to... e onda je i meni puk'o film jer sam čekao sigurno 15-20min i to zbog nečije uštede od cirka 20-30din... ako je i toliko :wallbash: :wallbash: :wallbash: i onda sam bio u fazonu da izađem napolje i da platim 20rsd svima koji sipaju za 500 da dođu sutra :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi kažem vam ovo će se ponovo pretvoriti u kantice-street petrol i opšte nesipanje i nemaštinu goriva. Sva mesta pri granici ovde u Vojvodinu (šid, ruma, SM) već ne sipaju gorivo u Srbiji na pumpama nego Bosna. Pustinja na istim u Srbiji, pa eto im ga sad u buđet i njihova nezasitost. Bosnaaaaaa hehehe.

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta ti kukaš... voziš dizlo koje troši dve šoljice nafte na 100km po gradu "žešće" vožnje :lol:

He pa znao sam da će neko da kaže da je sve ovo sa gorivom OK, ma šalim se naravno samo sam sit ovih zloupotreba pučanstva :realmad::wallbash::realmad:

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sam nasuo i sipam gorivo i RS. ali šta je sa onima koji to ne mogu jer su predaleko ili nemaju para. Sutra ujutru će trebati da odveze dete kod lekara, trudnu ženu na pregled, starog roditelja itd. Dajmo nekako neke solidarnosti i ljudskosti prema našim kolegama vozačima. Pa dokle više sa ovim, pljačka vozača se nastavlja iz dana u dan, akcize, neralne putarine, porezi, loši putevi, bedni zakoni i ne mogu svega sada da se setim, pa ljut sam. Molio bih da FLC napiše barem neko protesno pismo ministarstvima (u naše ime) koja su zaslužna za ovaj haos na putevima i haos sa cenama, MUPu, Miniostarstvu Energetike Finansija itd. Barem mi vaši saradnici i članovi da se osetimo da nešto radimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sinoć mi vrišti auto kaže 'oće goriva i ja svratim na prvu pumpu kad ono gužva... ja reko' šta je sad koji moj na toj pumpi nikad nije bilo toliko gužve... setim se ja da je poskupljenje od noćas i reko' navalili ljudi... sačekam ja tako, uspem gorivo i krenem da platim kad na kasi mi lik kaže - konačno neko normalan! Reko' zašto? Kaže, svi navalili da sipaju pre poskupljenja i NIKO ne sipa više od 500rsd ti si prvi večeras preko 1000... Kaže tek poneko naspe 1000 i to je to i pokazuje mi kutiju sa računima koje ljudi nisu uzimali... PUNA računa za 500 din... poneki od 1000 i to je to... e onda je i meni puk'o film jer sam čekao sigurno 15-20min i to zbog nečije uštede od cirka 20-30din... ako je i toliko :wallbash: :wallbash: :wallbash: i onda sam bio u fazonu da izađem napolje i da platim 20rsd svima koji sipaju za 500 da dođu sutra :wacko:

Eno malopre mrtve duše nema na pumpi... ljudi stvarno nisu normalni :S

Ljudi ja sam nasuo i sipam gorivo i RS. ali šta je sa onima koji to ne mogu jer su predaleko ili nemaju para. Sutra ujutru će trebati da odveze dete kod lekara, trudnu ženu na pregled, starog roditelja itd. Dajmo nekako neke solidarnosti i ljudskosti prema našim kolegama vozačima. Pa dokle više sa ovim, pljačka vozača se nastavlja iz dana u dan, akcize, neralne putarine, porezi, loši putevi, bedni zakoni i ne mogu svega sada da se setim, pa ljut sam. Molio bih da FLC napiše barem neko protesno pismo ministarstvima (u naše ime) koja su zaslužna za ovaj haos na putevima i haos sa cenama, MUPu, Miniostarstvu Energetike Finansija itd. Barem mi vaši saradnici i članovi da se osetimo da nešto radimo.

SLažem se s ovim... mada... to je mač sa dve oštrice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi u zeitgeist movement, pa ce sve biti dzabe. Mozda odma, a mozda i malo pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema tu više nikakvih mačeva a ni obzira već su nam ga zabili do balčaka. Već sam u njemu (mislim na duh vremena) :)

Edited by Zoran SM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci... revolucija.... zbacimo gamad , proglasimo slobodnu talijansku republiku Srbiju , ko vozi talijana dzabe gorivo, ko vozi na plin...smrtna kazna i proterivanje porodice u gulag... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...