Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Dosta ljudi se hvali sa ELP evrodizelom, tako da sam resio da probam da naspem dobar deo rezervoara pa da vidim i sam.

Jedino mi nije jasno sto MOL nije oglsio svoju akciju, da sto pre prodaju te kolicine.

To ce biti uobicajena praksa kad se trziste liberalizuje.

Ja sam natočio više od 50l tj. ceo rezervoar... za koji dan bi trebalo da vidim šta se dešava po pitanju potrošnje, ali je razlika u snazi (bar meni) vrlo osetna... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sipao dosta puta na mbg u bezaniji,i mogu reci da sam zadovoljan :thumbup: dosta auto mirnije radi,nego kad sam zadnja dva puta kupio ed preko ruke po 100 dinara sa omv pumpe,bas lose gorivo,a verujem i da su ga krstili.al zato u ponedeljak idem za bosnu,pa cu tamo natankovati do cepa + jedna kanta.ima dosta razlike izmedju naseg i u bosni eurodizela :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skočile su i tamo cene proteklih mesec - mesec i po... mislim da je ED sad tu negde oko 1€ možda koji cent više... ali razlika u kvalitetu je svakako neminovna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ga gos'n Damjanoviću baš iscedite pre točenja :) Jel' Lybra beše ima 60l rezervoar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA! Ožedneo "sivac", nalokao se da sam mogao i u gepek da mu natočim... Volim kad je nešto jeftinije, makar i 10% bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam najviše nasuo 55l i to kada sam sipao bukvalno do samog čepa, a vozio se nekom vukoj*ebinom i molio Boga da stvori neku pumpu što pre... :) i to je možda jedini put da sam nasuo preko 50l... a inače pokazivač mi padne za svoju debljinu ispod crvene linije i nikad ne stane više od 50l... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom u rezervoar sipao 86 litara, krstili se ljudi na pumpi. Doduse dosao sam kad se upali rezerva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno jel si ti to platio?

Natocen i drugi rezervoar (nekih 38 lit) na MBG Dj.Djakovica po 104,9

Prvo tocenje presao 725km, prosecna brzina 36km, potrosnja 4,2 lit :) (naravno po bordu)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam odakle je to "udruženje gradjana"... vidim imaju 150 uposlenih! Ko zna kakvu vodu adžijazmu nam uvaljuju, ali razlika na 60 litara je bitna: 1200 dinžosa! Malo li je thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da sam platio tih 86 litara, zasto ne bih placao?

E ako neko danas bude tocio po akcijskoj ceni negde, nek mi javi gde, posto meni sutra ide tocenje do cepa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto niko nije hteo da sipa na MBG a sad oce svi da sipaju, :thumbsup: kako sam proveravao dosta puta na njihovim pumpama je najbolje gorivo :thumbup: sa 500 din predjem ravno 100 km bez problema.a juce sam u bijeljini natankovo ed ,48 litara po 1.87km.                                                                      

au pa u koji auto stane 86 litara,il je to neki kamioncic :thumbup:   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije druze, pasat je bio u pitanju, ko ga ima zna o cemu pricam :) Kad je prazan i do cepa stane 95 litara, e stim mi je bio posao da punim po jeftinijoj ceni, to se zove usteda. A sta sa ovim da prckam po Bosni i sl. kad u stila stane 50-ak litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je Pasatu prava mera MBG gorivo, medjutim meni kao staroj cepidlaki se čini kao da mi iz četvrte ne vuće kao pre... U čemu je stvar: prilikom predhodnih punjenja (Atanacković, MOL,...) nije se bunio motor kad ga poteram od 60 u četvrtoj. Sada kao da me moli da ga ubrzam do 65-70, pa je onda onaj stari... Može da bude - a ne mora da znači. Ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema 90 :) vec 70, ali 95 moze stati :) Ja se cudio kad mi lik na pumpi rekao za tu foru, ja odlucim da probam kad stvarno! Skala na cajgeru pokazuje 70 litara, sto je i zvanicno kapacitet rezervoara. E sad, na samom cepu, na pocetku cevi u koju ide pistolj, sa strane ima kao mali pipak koji se moze pritisnuti. Kad sipas na pumpi pistolj izbaci na otprilike 70-ak litara. Onda pritisnes taj pipak i cujes klokotanje i sistanje. Ustvari to sluzi da se izbaci vazduh da mozes da nastavis da sipas. Naravno ne mozes da drzis pistolj da sipa maximalno nego ga naslonis na taj pipak i drzis po malo da gazis dok ne izadje gorivo do kraja. Fazon je sto je rezervoar mnogo nizak i onda dosta stane u onim crevima dok stigne do cepa. Malo smara da cekas i pipkas pistolj nebi li ti stalo toliko!

Ali kad ga nalijes do kraja ima jedan mnogo lep trip :) Vozis bar 300 km sa punim rezervoarom, ne trosi nista :) kazaljka se zakuca na 70, pokazuje pun i imas bar 300km da predjes dok ne istorsi sve to preko 70 litara i tek tada pocinje da ti opada skala za gorivo! Imas utisak kao da se vozis dzabe u pocetku :) A i kad naletis na jeftinije gorivo dosta se zaliha napravi.

Ovo sam proverio vise puta i na pumpama i jednom kantama na prazan rezervoar kad sam nabavio na crno od nekog kamiondzije, uvek isto ispadne oko 95 L. Inace u pitanju je bio pasat IV 97. godiste disel 81kw, afn motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije druze, pasat je bio u pitanju, ko ga ima zna o cemu pricam :) Kad je prazan i do cepa stane 95 litara, e stim mi je bio posao da punim po jeftinijoj ceni, to se zove usteda. A sta sa ovim da prckam po Bosni i sl. kad u stila stane 50-ak litara

Za Pasata ne znam koja mu je zapremina rezervoara, ja mislio da si natankovao u Stila 86 lit pa jos to i platio :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok. To bi bila malo mnogo velika prevara :) Mada sipali mi jednom na jugopetrolu 13 litara vise nego sto moze da stane kad je rezervoar bez grama goriva, a ja vec imao cetvrtinu :) I tom prilikomom odvalili cep...

I onda jos trazili da dokazujem koliko sam goriva imao, koliki mi je kapacitet rezervoara itd. Tako da bi i u tom slucaju pojeo vuk magarca, ali dobro, inace o ovome sam vec pisao na forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim, danas sipao 53 L u Djure Djakovica, tj u stila :) 104.9 din/l Kazu ta cena je kod njih i na jos jednoj njihovoj pumpi na Bezaniju. Kako rekose bice do daljnjeg ta cena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel znate da je cena evro dizela u veleprodaji manja od 100 din.

Ne moze da drzi visu cenu zbog Centra Boban i privatne pumpice u Visokog Stevana :thumbup: Za sad tamo natoceno 2 rezervoara

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i da je loz ulje, to je opet cist evrodizel. Ja sipao vec 4 rezervoara uzastopce kod njih, nemam niti dima, niti problema!

Sada su podigli na 106.5 din/l, inace i na Knez Petrolu na Rusnju cena evrodizela je 109 din/l, a obicnog dizela je 104din/l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...