Jump to content
FAS Goran
oktopod

Zvučnici za Punta

Recommended Posts

Nema veze sto nije predvidjen. Skines taj trougao i na njega montiras kuciste koje se dobija uz visokotonac i onda ga samo bapnes unutra i izgleda lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak

 

ubij me ako sam te razume sad :D

 

gde da stavim te visokotonce? Joj, ja bih ako moze sto prostije, milion stvari sad radim, ne znam imam li zivaca za dodatno ceprkanje :) plug and play, that is ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je cilj da uradis na brzaka, sto prostije i sto jeftinije, onda idi na ovu coax varijantu, tj izaberi neki od ona dva ponudjena. Ja samo kazem da u mojoj varijanti imas malko vise muke i mozda vise love da das al dosta bolji zvuk dobijas ... Na tebi je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je cilj da uradis na brzaka, sto prostije i sto jeftinije, onda idi na ovu coax varijantu, tj izaberi neki od ona dva ponudjena. Ja samo kazem da u mojoj varijanti imas malko vise muke i mozda vise love da das al dosta bolji zvuk dobijas ... Na tebi je :)

ma druze, fora je sto ne kapiram kako u one moje trouglove retrovizora da natakarim tvitere, nema mesta, trougao je od jednog dela izlivene plastike, ne kapiram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz tviter dobijes njegovu casicu za montazu, koja se usrafi u trougao od retrovizora. Onda u tu casicu ubacis twiter i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz tviter dobijes njegovu casicu za montazu, koja se usrafi u trougao od retrovizora. Onda u tu casicu ubacis twiter i to je to.

E tako reci! :D

Imas neku preporuku mozda sad za mene, neki jbl, mangat, pioneer, za manje love, znaci necu astronomiju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prati oglase redovno, umeju da iskoce dobri zvucnici za malo love. Kad naidjes na nesto sto ti odgovara finansijski, baci link ovde da vidimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malih novosti! :)

moji zvucnici ladno rade, nakupilo se kilo prasine i krcali su zbog toga, otvorio plastike, ocistio zvucnike i super :)

Elem, jel neko cuo za njih? Evo okacio sam dve slike.

Unicars cube, 120w, 4oma, nista vise ne pise. Ja nisam cuo za njih, lepo sviraju ali ako neko ima predstavu bar priblizno da mi ih uporedi sa onim jbl 6c? Nemam nikakvih iskustava, ne mogu na netu nista da nadjem o njima :/

 

IMG_20130421_221824.jpg

IMG_20130421_221851.jpg



Nadjoh nesto ali nisam siguran da su oni:

http://www.unicars.it/schedaprodotto.php?idProdotto=F04106

 

75hz idu nisko, izgleda nista preterano posebno, u skladu sa onim sto su svirali, ali pitanje je koliko mogu dobro da sviraju i najbolji zvucnici u onim plasticnom lezistu na vratima punta, plus, izolacija u vratima losa. mozda idu na oglas pa uzimam da uparim jbl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj posto niko ne odgovara? Jel moze u vitezu da se proba zvucnik pre koupovine, tj da uporedimo kako zvuce moji i ti koje bih uzeo, pa da vidim da li mi se isplati doplata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zelim  da uglradim zadnje zvucnike  nazad na one fabricke rupe pa me interesuje koji zvucnici idu nazad ja Mislim 10cm ali nisam siguran . I interesujeme  da li moram da vucem  instalaciju od onog prikljucka  kod desnih vrata  ili ima slican takav  prikljucak ostavljen negde u gepeku ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo da zamenim postojece xwave zvucnike(na prednjim vratima) sa nekim malo kvalitetnijim .

Posto nisam upucen u auto zvucnike otvoren sam za predloge.

17cm do 3000 din ja sam nasao ove Pioneer TS-1701 e sad nije mi jasno sta tacno znaci  duak cone ako ima jos neko predlog bio bi zahvalan   .....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,zeleo bih da postavim par pitanja vezano za ugradnju/sredjivanje muzike u mom autu - Fiat Punto 1.2 ELX 2002 god.

Cisto da kazem za pocetak...pocetnik sam (sad ce 6ti mesec kako vozim-imam dozvolu)..nemam mnogo iskustva vezano za elektroniku na vozilu.

 

Pa da krenem :)

Odlucio sam da sredim muziku tj. da sredim komplet muzicki set. Imam 2 velika zvucnika (16ce mislim) koji se nalaze u vratima,2 mesta (trenutno nema unutra zvucnika) za veoma male isto na vratima (trouglastog oblika je plastika i nalazi se odmah pored prozora - na spicu prozora..tacnije stoji naspram retrovizora samo sa unutrasnje strane) i imam 2 mesta pozadi za zvucnike (10ke koliko sam ja upoznat).

 

Takodje imam i fabricki radio/kasetofon koji bi zamenio sa "Pioneer MVH-160UI" (ako neko zna kakav je ili ima iskustva sa njim zamolio bih da mi kaze kakav je i da li za te iste pare - oko 7-8 hiljada moze bolji da se nadje i koji naravno..jer se veoma slabo razumem u specifikacije i osobine istih..).

 

Sto se tice zvucnika zamolio bih da mi predlozite koje zvucnike da stavim - svih 6 koliko imam mesta (sta mi predlazete za ove ekstra male u gornjem delu vrata,sta predlazete za zadnje 10ke i naravno koje predlazete za najvece-vrata).

Sad imam samo velike u vratima-fabricke ali nisam uopste zadovoljan njima pa bih i njih da promenim - da li je moguce (posto sam video da ih svi hvale da su ok) da zbog kasetofona-fabrickog se muzika-radio veoma lose cuje na njima?

 

Takodje sam naleteo na jeftin fabricki vufer koji bi uzeo pa cisto da pitam da li ce mi on uopste pomoci/poboljsati nesto. I cisto jedno pitanje koje je skroz smesno ali sta da radim moram nekog/negde da pitam..da li neko zna gde mogu da nabavim 'kanap' koji ide na zadnju 'dasku' u gepeku koji se kaci na nju i kada se otvara gepek on je istovremeno podize..potrazio sam na par mesta i nista..a i dosta njih mi se smeje i kaze sta ce ti to..Eto ukoliko bi neko mogao pomoci bio bih mu zahvalan nadam se da nisam mnogo 'zatupeo' sa mojim pitanjima i nadam se da cu ovde pronaci sve sto mi treba :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja tema sve ranije napisane odgovore u temi na kojoj smo jer se tiču baš onoga što te zanima (zvučnika za Punto).

Oko poređenja raznih radio uređaja imamo posebnu temu, klik ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40344-pore%C4%91enja-hu-plejera/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, imam punta 2. Zanimame misljenje sta da stavim od zvucnika, nebih hteo nesto puno novca da dam ozvucenje. Moze neki savet?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta planiras da dobijes, koliko da ulozis, najjeftinije resenje je da promenis zvucnike u vratima i pozadi na dasci gepeka da ubacis neke pristojne elipse to ti je 50-60€... ili da uzmes vufer i pojacalo i da spakujes u gepek, to ce te kostati jos nekih 50-100€ i moraces da provlacis kablove i da zamenis svoj cd plejer u slucaju da nema izlaze za pojacalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu da promenim za sad samo prednje i zadnje zvucnike. Od koliko da stavim pozadi? :D

Hteo bi da stavim neku fabricku muziku, posto mi je crkao prednji desni zvucnik. I zadnji su mi pri kraju, poceli da krce. A ne bih da menjam velicine zvucnika.

Kakav je posao da se stavi fabricka muzika od sportinga? Moze neka preporuka za neke aftermarket zvucnike? 
Pozdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...