Jump to content
FAS Goran
oktopod

Zvučnici za Punta

Recommended Posts

Onda moze one male zvucnike od 10,5 cm sa strane da ubaci ... ili da uzme dasku koja je probusena pa sutra kad mu dosadi da moze da vrati svoju celu ;)

Inace dasku koja je secena imam ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u GP mesto fabricki edno-sistemski zvucki ubacio sam napred dvo-sistemski JBL GT6-6. Razlika je bila strasna :)

 

Nisam stigao da promenim zadnje zato sto uzeo Stilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze vidim da si pomenuo da su fabricki jedno sistemski zvucnici, koja je razlika izmedju fabrickih i dvo sistemskih zvucnika?
:D
Slikacu i ja uskoro svoj punto pa cu da izbacim slike. :D
Hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno sistemski ima samo bas, dvo sistemski bas + visokotonac.

 

U GP ima 2 zasebni visokotonci napred i 4 ednosistemski zvucki u vratima :)

 

Kad vidis kako izgleda fabricki zvucnik a kako JBL bice ti sve jasno ;)

 

Zavisno od dimenzije u auto, moja preporuka :

 

JBL CS-4

http://www.studiog.rs/jbl-cs-4-117

 

JBL CS-5 

http://www.studiog.rs/jbl-cs-5-118

 

JBL CS-6

http://www.studiog.rs/jbl-cs-6-120

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, pitanje vezano takodje za ugradnju zvucnika u punta. Imam punta classic 2009 god, fabricki je bez onih blendi za zvucnke, pa sam nedavno to nabavio, kao i onaj adapter za cd plejer, posto takodje nema ni elektricne podizace ni centralnu, nikakvi kablovi i ne idu u vrata, nego tamo na vratima i karoseriji ima gumeni cep, mene sad zanima gdje moze da se kupi ono gumeno crijevo izmedju vrata i karoserije kroz koje idu kablovi, ne znam tacan naziv toga dijela, pa mi je problem da ga nadjem, hvala unapred na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega u vratima zvucnici dole kojih su promera, ja se nesto secam 13cm da li su toliko ili ?
I da li znate nekog ko prodaje zvucnike neke dobre, produvali oba od divljanja letos :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre pazi ja imam na polici LG 6993 i prezadovoljan sam sam njima.Kupljeni pre dve godine i sviraju extra.Mozes da stavis i neku drugu marku to je na tebi,ali moja preporuka su ovi sto ja imam.Cist i jak zvuk,to mogu da ti preporucim.Do koliko para si spreman da odvojis za elipse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti od 17 jel se lepo upakovali ? Moram da kupim sve krci :D Hvala Beli !

 

Stanu lepo. Stanu u stila i 16 i 16.5 i 17, zvucnici imaju puno onih rupa po obodu a onda samo okreces dok ti bar 3 od 4 rupice ne legnu lepo

 

 

Šta pametno staviti nazad uopšte? 

 

Vidi sta sam ja uradio

 

IMG_1423510534719_V.jpg

Zamenio ove za one, iiiiiiiiii, nema gotovo nikakve razlike :) eto svira lepo i ono jedino sto je bolje ne krce mi vise kad se malo pojaca...Ovi desni jesu malo veci, a ovi malo noviji i onda mu skoro dodje na isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 4god u Puntu imao sve Kenwood ozvucenje,cd plejer,elipse i u vratima.To je radilo bas super.Generalno sta god novo da stavis bolje je od fabrickog.Ja sam skoro video u Rodi neke Lg 16.5cm za oko 2500din.Mislim da je to bolo pre mesecak dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

I fabričko ozvučenje je super ako mu dodaš i fabrički subwoofer. A pogotovo još ako imaš i fabrički CD-plejer... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ja kad sam skidao ovo, membrana se raspala kao od prasine da je bila, ovaj gornji kao "gumeni" deo...

 

I fabričko ozvučenje je super ako mu dodaš i fabrički subwoofer. A pogotovo još ako imaš i fabrički CD-plejer... :)

 

Pa kad sve to povezes na neku novu alpinu ili kenwood shvatis koliko je fabricki uredjaj...ipak star 15 godina i nije bas nekog Bog zna kakvog kvaliteta...
Ja imam fabriku, (navi + woofer + 6 zvucnika) ali samo zbog toga da ne narusim fabricki izgled nekom alpinom sa zelenim ili plavim osvetljenjem, jer meni je to... :no

Ok to svira i nista vise od toga...a meni licno i ne treba vise

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu da fotkam da vidite sta se zove pocepana membrana na fabrickom zvucniku jer od bassa nisam ni mogao da cujem kad lupa.

 

cxcv140.jpg

https://www.kupujemprodajem.com/Ground-Zero-GZTF-16T-20248415-oglas.htm

 

Da li moze ovo u vrata da stane ? stra me samo za dubinu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekih 10cm ima od mesta gde se srafi zvucnik do vrata, mislim da ce proci, nisu to toliko veliki namotaji bre, valjda :D 

 

11082775_10203681483299268_860245751_n.j 

 

Evo kako je izgledalo danas kad sam skinuo po prvi put zastitnu mrezicu ! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...