Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Uf, dobra je i Skoda, svidja mi se, pogotovo karavan. Postaju sve jaci igraci u klasama iznad Fabie.

Mozda coveku ne treba veci auto, pa je izbor pao na hatch... A i bice vrlo retka pojava na putu, cenim kada neko ima petlju i uslove da proba nesto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ove izjave ocekujem strmoglavi pad akcija Kie na berzi :laughing:


Jos ako je i kum istog stava,pa mogu da zatvore radnju :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na stetu sam mislio - skodu. A ova kia mi se bas bas svidja, po mom je meraki skroz. Jeste da ne volim kiu i da me je jedna skoro debelo razocarala ali ova izgleda odlicno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico, daj da se udruzimo pa da je vozimo par-nepar :D .


Ja sam ionako gledao obican Pro_Cee'd koji je duplo jeftiniji od GT :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 taj decko i ja, kaze i on - dobio bi me samo na auto-putu bukvalno, kaze da ga je vozio i preko 255

 

Ahahha, kakav je bre ovo broj? :laughing: Smanji prijatelju, ne može Type S preko 235.

 

sta se ti bunis? 10 stranica i ni jedan gif i hoces cistku? e pa ne moze

 

Za ovo su u pravu. Planiramo neki foto sešn uskoro, GT i Klio sport, pa ako si raspoložen, da te zovemo (pre nego što ti zgužvaju Akorda na ibarskoj :D )

Edited by neshaoct
pismo foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kia Cee'd TCR

 

kia%20tcr%2011.jpg

 

Još jedan proizvođač je najavio ulazak u TCR šampionat – Kia Motors. Korejski proizvođač je za sada objavio samo jednu sliku trkačke verzije modela Cee'd, ali konkretni detalji nisu saopšteni. Tako nije poznato kada će ovakav Cee'd biti dostupan, ni kada će biti njegov trkački debi. U svakom slučaju, Cee'd TCR je dobio izmenjeni eksterijer (aero body kit, veliki zadnji spojler...), nove točkove, modifikovano oslanjanje, kao i doterani, trkački enterijer.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

2017. Kia cee´d TCR

 

kia%20tcr.jpg

 

I Kia Motors će se od sledeće godine pridružiti TCR šampionatu, i to trkačkom verzijom modela cee´d. Tim povodom je kao najava objavljen i kraći teaser video, uz napomenu da je za pripremu automobila zadužen austrijski specijalista STARD. Po TCR propisima, automobil može biti širok do 195 cm, a kako stvari stoje Kijin predstavnik u TCR šampionatu bi mogao da ima 1.6 litarski turbo agregat do 330KS. Gotov automobil će biti predstavljen u septembru, dok će isporuke startovati na vreme za sezonu 2017. Što se cene tiče, ona će iznositi oko 90.000 evra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kamuflirana Kia Ceed TCR, prezentacija 29. i 30. oktobra u Belgiji

 

kia%20tcr%201.jpg

 

Austrijski tjuner STARD (Štol napredna istraživanja i razvoj), zadužen za izradu i razvoj Kia Ceed TCR, odlučio je da svoju novu tvorevinu zvanično predstavi na belgijskoj stazi Žil Tašeni u mestu Mete. Za termin su odabrani 29. i 30. oktobar, kada se na ovom autodromu održava i šesta, poslednja runda ovogodišnje TCR BeNeLuks serije.

 

156601-kia%20tcr%2011.jpg

 

STARD je u međuvremenu pustio u opticaj nekoliko pretpremijernih fotografija prvog izrađenog primerka automobila. On je doduše još u kamuflažnim bojama, ali i to je napredak, jer sve što je do sada prikazivano bile su kompjuterske animacije. Prvi globalni Kia turing projekat je navodno u završnoj fazi razvoja prešao preko 3.000 test kilometara. U proteklih nekoliko nedelja na njemu su isprobavana unapređena aerodinamika, oslanjanje i motor i Austrijanci tvrde da je tokom trkačkih simulacija potvrđena ispravnost primenjenih tehničkih rešenja. Automobil treba da je već moguće avansno poručiti, a njegova izrada u većem obimu i realna prodaja treba da počnu ''u najskorijem roku''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Kia Cee´d TCR

 

kia%20tcr%205.jpg

 

Izrađena po TCR specifikaciji, delo austrijskog tjunera STARD (Štol napredna istraživanja i razvoj), zvanično je predstavljena na belgijskoj stazi Žil Tašeni, na kojoj se održava poslednja runda TCR BeNeLuks serije. Zasnovan na putničkom hečbek modelu, trkački automobil opremljen je dvolitarskim ''teta II'' turboprehranjivanim motorom sa direktnim ubrizgavanjem, jednim od najnovijih proizvoda Hjundai/Kia razvojnog centra, aerodinamičkim kompletom izrađenim od ugljeničnih vlakana i svim potrebnim sportskim dodacima, razvijenim u kući ili dobavljenim od vrhunskih specijalizovanih proizvođača.

 

kia%20tcr%2055.jpg

 

Inače, najmoćniju serijsku Kiu pokreće 1.6-litarski motor, a STARD je u ovom slučaju iskoristio pravilima dopuštenu mogućnost da u takmičarsku verziju ugradi drugi, 2.0-litarski agregat istog proizvođača.

 

kia%20tcr%20555.jpg

 

 

Sve trkačke Kie imaju sekvencijalni menjač, sportsku elektronsku kontrolnu jedinicu motora i rezervoar za gorivo izrađen po FIA FT3 standardu. Tokom razvojne faze auto je prešao 3.000 test kilometara, a agregat je prošao dodatne testove na probnom stolu. Testovi će biti nastavljeni do kraja godine, u međuvremenu Kia Cee´d TCR čeka privremenu homologaciju. Isporuke automobila počeće u januaru 2017, STARD planira da proizvede dvadeset primeraka do starta takmičarske sezone, a cene će se kretati od 98.945 evra za kup verziju, do 122.000 evra za vrhunsku TCR varijantu. ''Na ovom projektu radimo od jula 2015. Trajalo je dugo i bilo je potrebno mnogo truda, ali on sad počinje da se isplaćuje. Već smo u kontaktu s nekoliko timova koji su zainteresovani da se trkaju s našim automobilom od iduće godine, neki od njih su profesionalni i veoma iskusni'', kazao je Manfred Štol, bivši reli vozač, danas predsednik STARD. Direktor austrijske kompanije Mihael Zakovic istakao je: ''Kao i kod svakog drugog projekta na kome radimo, jedan cilj se ističe iznad svih ostalih, a to je da razvijemo pobednički auto. Mi smo naše znanje i konkurentnost dokazali u reli, turing i relikros projektima i svemu što radimo pristupamo s velikom strašću.'' Više detalja o novom trkačkom automobilu korejskog proizvođača će biti poznato u narednim danima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...