Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Vili stanje je takvo da ljudi gledaju kako ce da sastave kraj sa krajem, tako da o dokumetima licna karta, pasos i slicno i ne razmisljaju. Pa sta mislis koliko ljudi nema pasos, ili koliko je njih koji su izvadili pasos pre 30 godina i nikad ga vise nisu menjali. :D I mene licno ne dotice kakve ce mi biti tablice, ove jesu extra ruzne, ali kad bih mogao da biram sigurno ne bih placao za nove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

registarske%20tablice.jpg

Nove registarske tablice za vozila počeće da se izdaju u drugoj polovini godine, izjavio je ministar policije Ivica Dačić. U Zavodu za izradu kovanog novca i novčanica kažu da je sve spremno za izradu i da se samo čeka ''zeleno svetlo" iz MUP-a Srbije.

Direktor Zavoda za izradu novčanica i kovanog novca Ljubiša Vuletić rekao je da je sve spremno za štampanje novih tablica.

- Što se zavoda tiče mi smo potpuno spremni, samo čekamo zeleno svetlo od MUP-a. Postoji oprema, repromaterijal i sve to čeka odavno. Inače, nove tablice će vozači dobijati prilikom redovne registracije vozila, a mi ćemo ih raditi po narudžbini policije - objasnio je on.

Predsednik Srpskog komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović rekao je da je procedura zastala jer MUP nije još doneo novi pravilnik o registraciji vozila. Nove tablice biće oko 10 centimetara duže od sadašnjih, a praviće se i posebne kvadratne tablice za vozila koja su rađena za američko tržište. Tablice će biti bele boje, a sa leve strane će na plavoj podlozi biti ispisana međunarodna oznaka Srbije (SRB). Pored će crnim latiničnim slovima biti ispisana oznaka registarskog područja, pored koje će biti štit sa četiri ocila. Ispod štita će biti ćirilično ispisana oznaka registarskog područja, dok će umesto sadašnjih registarskih brojeva stajati kombinacija slova i brojeva.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa mi se ne svidjaju. Ni raspored slova, ni neka kompozicija, ni dizajn slova, opet neki "polugrbovi"...neka čuda. Al "šta ćeš mu". O tablicama se ne diskutuje. Aklamitvno se prihvataju - "takve su kakve su". Ako nisu imali dizajnera da im to sredi da izgledaju svetski - onda izgledaju ovako! ( a izvesno je da ga nisu imali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne bih citao sve iz pocetka, hoce li prednja biti kao kod zabara manjeg formata?? Ako vec krecu sa tablicama neka krenu posle 15.06 :D

a da i dizajn je u PM. Sta su nabacali sve ovo na tablicu koji moj?

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo ce biti treca vrsta tablica od kad vozim,sta cu jos da docekam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi svi kao da jedva cekaye da se krene sa dodatnim troskovima...

nije mi jasno zasto ste nestrpljivi da potrosite nekoliko hiljada dinara bezpotrebno,

i ove sadasnje tablice su dobre i vrse svoju namenu a koliko su lepe... mislim da me za to bas briga jer ja ih ionako ne vidim na mom autu kad sam za volanom a na drugim autima mi izgledaju sasvim normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji realno potreba za promenom tablica jer je zastava na njima od "prethodne drzave u kojoj smo bili". Takodje ce (valjda) da se uvede jos dosta novih registarskih oznaka pa kao ajd da se sve promeni.

Ali se takodje slazem da je totalno bacanje para i punjenje budzeta zamenom tablica, ali je to duga (i politicka) prica u koju ne bi da ulazim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li su primeri sa slike zaista ono kako ce izgledati tablice ili su to samo stavili neku sliku cisto da je bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo ce biti treca vrsta tablica od kad vozim,sta cu jos da docekam :blink:

Miki vozili smo tablice sa petokrakom, pa sa zastavom umesto petokrake, sada imamo ove... Pa valjda ce mo docekati i one sto imaju puno zutih zvezdica u plavom polju :)

Kao sto rece Damjanovic, tablice prihvatamo onakve kakve jesu, a isto tako prihvatamo i cene koje ce odrediti za iste. Verovatno ce se menjati i saobracajne sa novim tablicama (nekako mi logicno) pa eto jos jednog troska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ove tablice deluju kao da smo bugari .....plus mesanje cirilice i latinice mi se ni malo ne dopada kao kombinacija.... ali ajde de... i sve mislim.... dok dodjemo mi do novih tablica naplacacemo se koje cega probnog.... sve u svemu zacin c :sleeping::sleeping::sleeping::sleeping: :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad!

Po pravilniku, registraciona nalepnica čini sastavni deo saobraćajne dozvole. S obzirom da je nova saobraćajna dozvola plastična kartica (identičnih dimenzija i karakteristika kao nova lična karta), to znači da u nju nije moguće "ukucati pisaćom mašinom i overiti pečatom" (kao do sada) produženje važnosti i novi datum do kog važi registracija, već tu ulogu ima registraciona nalepnica. Saobraćajna dozvola se smatra važećom samo kada je registraciona nalepnica postavljena na vozilo.

1. Registraciona nalepnica za primenu sa unutrašnje strane(za automobile, autobuse, kamione... lepi se iznutra na "šoferšajbnu") pravougaonog oblika, dimenzije 80x60mm sa samolepljivim kontrolnim odsečkom.

Registraciona nalepnica se postavlja na motorno vozilo sa vetrobranskim staklom, sa unutrašnje strane, na desnom donjem delu vetrobranskog stakla.

2. Registraciona nalepnica za primenu sa spoljašnje strane (za motocikle i prikolice - lepi se spolja) pravougaonog oblika, sa radijusom (polukrugom) sa jedne kraće stranice, dimenzije 40x50mm i samolepljivim kontrolnim odsečkom.

Registraciona nalepnica se postavlja na motocikl, spolja na vetrobransko staklo (ako ga ima) ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje, a na priključno vozilo, spolja na levoj polovini zadnje strane na vidnom mestu.

zMgvr.jpg

zOT7S.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

očaj, ali što se mora nije teško... mada bi mi lepše izledalo da su ovu nalepnicu napravili da bude uža negde oko 3cm umesto predviđenih 6, ali ko nas pita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva glupost ova nalepnica. Rikne ti sajba, pa pored zamene sajbe imas trosak i za nalepnice koje 99% nece moci da dobijes bez novih tablica, a tablice bez nove saobracajne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako u Zavodu za izradu novčanica (ZIN) kažu da je sve spremno za početak štampanja novih tablica i da samo čekaju na dozvolu MUP-a, u policiji nezvanično saznajemo da je problem i nedostatak zaposlenih koji rade na izdavanju dokumenata. Naime, kako objašnjavaju u MUP-u, na izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola će se najverovatnije sačekati dok ne prođu gužve u vezi sa izdavanjem biometrijskih pasoša.

– Zaposleni koji rade na izdavanju novih biometrijskih dokumenata trebalo bi da rade i na izdavanju tablica i saobraćajnih dozvola. Ne daju nam da zaposlimo nove ljude – kažu u MUP-u.

Inače, novim pravilnikom biće propisan postupak registracije vozila, izdavanje novih saobraćajnih dozvola i registarskih tablica, dok će posebnim propisom biti utvrđena naknada koja će se plaćati za nove registarske tablice. Sadašnja naknada za saobraćajnu dozvolu i registarske tablice iznosi 1.524 dinara. Nove registarske tablice zajednički su dizajnirali ZIN i MUP tako da font mogu mašinski lako da čitaju razne kamere koje će se, između ostalog, koristiti i za automatsko registrovanje prekršaja i prosleđivanje kazne na kućnu adresu vlasnika vozila. Dimenzije novih tablica su evropske, a predviđene su tri veličine – standardne, četvrtaste za motorna vozila i četvrtaste za motocikle. Na levoj strani nalaze se plavo polje i oznaka SRB.

Ispod malog grba Srbije obavezno će se nalaziti oznaka gradskog područja, ali na ćirilici. Sledi grupa od tri broja, koja se po potrebi, zbog većeg broja kombinacija, može povećati i na četiri. Iza crtice se nalaze još dva slova, a u kombinaciji će se nalaziti i slova kojih nema u srpskom pismu – W, X i Y.

Važna novina je i to što će u donjem desnom uglu svaka tablica imati svoj serijski broj, koji će se u potpunosti razlikovati od registarskog broja koji se nalaze na njoj. Serijski broj omogućiće da se tačno zna koji je radnik proizveo tablicu, odnosno ko je bio u smeni kada je ona napravljena, kao i ko je tablicu izdao u MUP-u. Tablice u ZIN dolaze polugotove, bez utisnutih brojeva i slova. Na sebi imaju samo reflektujuću foliju na kojoj su odštampani grb, serijski broj, plavo polje sa oznakom SRB i zaštitni elementi koji se mogu videti pod određenim uglom. Zaštitu predstavljaju hologramska talasasta linija, koja se prostire celom dužinom tablice, i naizmenično grb.

Novina je uvođenje žutih tablica sa oznakama E i P, koje su kao i do sada rezervisane za predstavništva stranih firmi i novinskih kuća u Srbiji. Crne su namenjene isključivo diplomatsko-konzularnim predstavništvima stranih zemalja, kao i stranim misijama u Srbiji. Kao i do sada, postojaće privremene tablice standardne bele boje, ali i crvene za motorna vozila koja ne ispunjavaju propisane uslove u pogledu dimenzija i mase. Uvedeno je 18 novih registarskih područja, što praktično znači da će registarske oznake imati ukupno 59 gradova i opština. Novost je i registraciona nalepnica, koja će se lepiti na vetrobransko staklo prilikom prve i svake sledeće registracije.

Saobraćajna dozvola biće veličine kreditne kartice, dimenzija 54 sa 86,5 milimetara. Na njoj će biti ispisan tekst na srpskom i na engleskom jeziku, moći će da se automatski očitava i imaće nekoliko zaštitnih elemenata.

U Srbiji je registrovano oko dva miliona vozila. Ako sadašnja naknada za nove tablice i saobraćajnu dozvolu iznosi 1.524 dinara, pod pretpostavkom da ne poskupi, vlasnici će državi za tu novotariju u sledećoj godini dana morati da uplate oko tri milijarde dinara, ili u evrima – 30 miliona.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovaću pokret potrošača i ljubitelja STARIH TABLICA & STARIH SAOBRAĆAJNIH DOZVOLA. Ovo će biti potpuno nova, nevladina, neprofitna gradjanska organizacija sa ciljem sprečavanja uzimanja para od naroda - "ni za šta"

Ovakve stvari koje su od reprezentativnog značaja za jednu državu ne mogu dizajnirati grafičari u sadejstvu sa "rafiniranom" Policijom! To nigde ne biva!. Ovakve stvari se poveravaju dizajnerskim centrima, ili se raspisuje medjunarodni konkurs ukoliko se proceni da ne postoje ljudi koji bi na adekvatan načim odgovorili zahtevu (ili onih kojima bi bio zadatak da predložena rešenja odaberu!!... funkcija medjunarodnog žirija)

Ova priča da su ovakva slova naročito dizajnirana da ih lako očitavaju kamere. skeneri i ostali sintetički i polusintetički mozgovi ne drži vodu uopšte - jer bi verovatno Nemci, Francuzi, Englezi i Holandjani imali takve tablice...a ne MI!!!

zašto na tablici nema registracione nalepnice? Jel zakonodavac predvideo da se lupaju strikeri po šajbni... pa dokle se vidi, a potom se menja šajbna???

zašto na tablici pored stilizovanog grba Srbije nema i žutih zvedica EU? (da li to znači da će mo kada budemo ušli u EU ponovo biti primoravani da menjamo tablice, ili se predvidja da nikad nećemo ni ući, pa ih nećemo ni menjati...

Sve me ovo potseća na pasoše, nove, najnovije, prekosvakemere nove...i biometriske crvene! - NAJRUŽNIJE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine koja zaštita za tablice :blink: Mislim ono... ja jesam za te elektronske zezalice, ali hologramizovati tablicu - čista glupost... sviđa mi se ovo sa saobraćajnom dozvolom, a ovo sa nalepnicom na staklu... onako... slično izdaju sada u BiH i nešto ne kontam poentu, al' pošto ne škodi, onda verovatno da koristi ;) Sve u svemu, od cele priče, nikako da mi uđe u glavu kako je još uvek tolika gužva za pasoše kad je već za novu godinu bilo izdato 30% više pasoša nego što ih je bilo važećih pre početka izdavanja biometrijskih :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto na tablici nema registracione nalepnice? Jel zakonodavac predvideo da se lupaju strikeri po šajbni... pa dokle se vidi, a potom se menja šajbna???

zašto na tablici pored stilizovanog grba Srbije nema i žutih zvedica EU? (da li to znači da će mo kada budemo ušli u EU ponovo biti primoravani da menjamo tablice, ili se predvidja da nikad nećemo ni ući, pa ih nećemo ni menjati...

Sve me ovo potseća na pasoše, nove, najnovije, prekosvakemere nove...i biometriske crvene! - NAJRUŽNIJE!

Prost odgovor za zvezdice jer nismo clan EU i nemamo pravo da stavljamo zvezdice. Kad i ako postanemo drzava clanica mocicemo da ih stavimo.

Sto se nalepnice tice uopste nema potrebe za menjanjem sajbe, nego jednostavno kad ti istekne registracija a samim tim i registraciona nalepnica jednostavno je odlepis i zalepis novu koju dobijes kad produzis regitraciju.

Slobodno osnuj udruzenje i velicaj stare tablice, ali je krajnje neozbiljno za jednu drzavu da nema osnovna dokumenta (tablice, pasose, licnu kartu, vozacku, saobracajnu...) sa svojim obelezijima i svojim imenom, nego da koristi obelezja i ime neke nepostojece drzave. Hvala Bogu pa smo bar dobili nove pasose i lk, a da li se nekome svidjaju ili ne to je druga stvar i o ukusima ne vredi raspravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slažem stim potpuno, rekoh da su nam dokumenti RUŽNI, tehnički nepismeni i grafički naivni. A možemo koliko god hoćema da stavljamo nacionalne simbole - treba to ipak da liči na 21.vek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Font je grozan , pogotovo cirilicni kao da je tu slucajno nasadjen....nemam ja nista protiv cirilice, cak naprotiv, ali mi se cini da se , posle svih ovih kasnjenja sa svim dokumentima pa i tablicama, sada malo preteruje sa nacionalnim obelezjima...ocekujem , u najmanju ruku , na zadnjoj strani tablice odstampanu himnu Boze pravde (kao na utakmicama na onim flajerima sa stolica) :yes

A sto se tice nalepnica nesto i nisam srecan da moram da skidam lepak sa starih i izgorelih nalepnica sa sofersajbne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove srpske tablice kreću sa izdavanjem 4.avgusta 2010. godine u 12:00h... Cena 2850,00 RSD... Ujedno se počinje i sa izdavanjem novih saobtaćajnih dozvola... Njihova cena je 980,00 RSD.

Nezvanicna informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove srpske tablice kreću sa izdavanjem 4.avgusta 2010. godine u 12:00h... Cena 2850,00 RSD... Ujedno se počinje i sa izdavanjem novih saobtaćajnih dozvola... Njihova cena je 980,00 RSD.

Nezvanicna informacija.

:thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno 1000 dinara, pa kad povecaju cenu osiguranja vozila (ne porez i takse , nego osiguranje), pa kad uvedu vinjete, pa kad evro ode na 120, a beznin na 140 dinara bice zurka. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...