Jump to content
FAS Goran
MarkoFaca

Fiat Punto mk.2 1.9 D / JTD - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Taj problem nema nikakve veze sa termostatom, cisto na ne krivis majstora da je zeznuop nesto. Ako imas rezerni kljuc probaj sa njim. Zeza te immobiliser, odnosno kod kljuc.

Kod bravice imas ajde da kazemo antenu koja ocitava kod sa elektronike koja se nalazi u kucistu kljuca. Tebe to zeza jer komp ne dobija ocitavanje tog koda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo ovu temu, dosta se tu pisalo

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43955-kopiranje-i-kodiranje-ključeva/?p=829865

 

 

A sta ti je polomljeno na originalnom kljucu? Na ovom linku sto sam ti stavio videces malu staklenu ampulicu koja se nalazi u kucistu kljuca. Ako je ona citava onda si na biiip, samo narezes novi kljuc i tu ampulicu spakujes u kuciste. Ako je ona polomljena e onda ces morati kod nekog ozbiljnijeg kljucara na kodiranje, neces to moci sam.

Probaj taj polomljeni kljuc da prineses kontakt bravici i daj kontakt, mozda ugasi kod lampicu

 

Nadam se da sam ti nekako pomogao, a ti napisi da li si uspeo da upalis sa starim kljucem.

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok, ali napisi malo detaljnije sta ti je sa originalnim kljucem? Sta je polomljeno? Da li je kuciste celo? Sa kojim kljucem si pre palio auto?

 

Ja sam ubedjen da te zeza transponder iz kljuca. Ako je on riknuo, onda na zalost nema brzinskog resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palio sam sa kljucem koji nije polomljen i ugasio auto i odmah potom krenuo da ga upalim on nece samo vergla i pise code, imam drugi kljuc koji su mi poslali busom i koji sada cekam pa da probam sa njim taj kljuc je polomljen, plastika pa je neko zalepio, sa njim nisam ni probao da palim, ovaj sa kojim je normalno radio nece.. A nije ni ispao, nista skroz je bio ok, to je 2 minuta nakon gasenja auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nezgodna situacija u svakom slucaju. Ne znam kako bih ti vise pomogao, nadam se da ces upaliti auto sa tim kljucem sto cekas.

 

Ja inace od kada imam auto sa kod kljucem, uvek kada putujem nosim rezervni kljuc i to ga stavim kod devojke u torbu, u putnu torbu ili tako negde, samo da nije na istom mestu sa onim prvim, u slucaju da se izgubi ili tako nesto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kod u tom polomljenom kljucu izvadi ga iglom i prebaci u taj sto je bio do sad ako i tada nece onda neki elektronicar sa dijagnostikom da ubaci novi kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije do toga. Code lampica se pali samo kada immobiliser ne ocita kod sa kljuca. To mu je fabricka zastita od kradje, blokada motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa onako nije puno pohaban imam i drugi koji je polomljen , plastika a sve je radilo super samo ga izgasio i odmah potom hteo da ga preparkiram i on nece .. nije mi ispadao kljuc , covek da ne poveruje sve se desilo u jednom minutu..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko verujes prodavcu od koga si kupio auto?

Ima ona fora sto na placevima rade, izvade transponder iz kljuca i zalepe ga negde oko table, da se ne vidi, i onda ti narezu drugi kljuc i prodaju ti ga kao sa dva kljuca, a u stvari taj kljuc moze samo da otvara bravice. 

 

Ne kazem da je to kod tebe slucaj, ali opet...ako vec mozes da otvoris to osteceno kuciste kljuca, videces da li u njemu ima mala ampula ili je sklonjena.

 

E sad se setih, jel imas mozda karticu sa nekim kodom? Izgleda kao vizit karta! Ako imas mozes upaliti auto i bez kod kljuca, postoji procedura

 

20140525161215-fiat-3_10825835.jpg

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam ljudi , samo kljuceve , imao sam ovaj jedan sto sam sa njim palio a ovaja sam rasklopio sto je pukao ima bateriju iplocicu sa elektronikom... ne mogu sliku sa telefona da vam nakacim jedino na mail da posaljem?


ima i tu ampulicu mada je usuper lepku..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta elektronika je samo za daljinsko otvaranje, ampulica ti pali auto i dobro je sto je tu, cuvaj je kao oci u glavi.

 

Onda te mozda zeza antenica kod kontakt brave ili sam komp, majstor ce ti vec reci.

 

A da li si probao da prineses oba kljuca do kontakt brave? Da li bi tada ugasio CODE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ampula ispravna mozes trakom da je zalepis na plastiku ispod brave i da palis i komsijinim kljucem :) to rade ljudi kada nece da daju 50-80 jura izvade ampulu stave ispod brave a samo mehanicki narezu par kljuceva tako sam bar cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si taj uslov vec ispunio i nece da upali, znaci problem je negde drugde. Potpuno svejedno da li je ampula u kljucu pored brave ili zalepljena pored brave.

 

Ovo sam pronasao na netu

 

Most CODE unit problems can be fixed by disconnecting the battery for 15 mins or so, although this may cause the alarm to go off. If you remove the negative lead from the battery, then use a short piece of wire to join the negative lead to the positive battery terminal (but ONLY with the negative lead NOT connected to the battery) this will help to remove any residual charge in the CODE unit which may prevent the 'reset' from working.
 
 
Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...