Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - rešenje ECU problema

Recommended Posts

Zdravo svima,

citam ove postove i izgleda da imam i ja isti problem.Posedujem autocom dijagnostiku i uz pomoc nje sam ustanovio da imam gresku P0300 - Ignition faulty .Manifestuje se tako sto mi se lampa 'check engine' upali primetio sam pri vecem broju obrtaja motora ili pri prebacivanju iz 4-te u trecu brzinu, svetli neko vreme,onda se ugasi i nikom nista, inace auto sa vremena na vreme zna da poludi tipa da mu se upale sva 4 zmigavca sama od sebe ali jako retko itd. sem toga auto normalno radi.U pitanju je Punto 1.2 5P Active 2003 god.

Posto se razumem nesto u elektroniku a i imam vremena i nesto alata planiram da reflashujem ECU (posedujem CarProg uredjaj) ali tek posto prethodno ispitam i zamenim tranzistore odgovorne za elek.paljenje.E sada moje pitanje je da li bi trebalo da radim ovo,da li neko moze da mi pomogne oko flesha(dump) fajla za mog punta i da li neko zna tacnu oznaku i zamene za te tranzistore na izlazu ecu-a i koliko ih ima a da zeli da podeli info sa nama?Kada vec radim sve ovo da li da eventualno probam sa nekim tjuniranim dump-om?

Unapred hvala svima,

Igor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam punta 2001, 1.2 8v, presao 100000. Pre dva meseca majstor je ustanovio kvar ECU-a, odlucio sam se za nov koji je bio 36000 u ap sportu. Nakon ugradnje sve je bilo uredu nekih 20km i onda se ugasio i nije hteo vise da upali. Vratio sam ga majstoru a na dijagnostici se ispostavilo da kod kljuc ne odgovara, majstor mi je na to rekao da ECU nije dobar. Odmah sam ga reklamirao (pre mesec ipo) i danas su mi javili da se reklamacija ne uvazava. STA SAD :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj je imao slican problem i bio je ustanovljen kvar ECU a.Problem je bio resen tako sto je odvezao kod elektronicara na vidikovcu i popravili ga.Auto ga sluzi dobro vec godinu dana.Mislim da se radnja nalazi u susedgraskoj ulici ako nekog bude interesovalo pitacu tacno prijatelja gde se nalaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lise nekome desilo da cuje neko zujanje pistanje takav neki zvuk oko ECU-a.On odzuji ono svoje onih par sekundi pre paljenja i onda nastavi sa drugim zvukom.Jel zna neko sta moze biti.Prethodno sam otkacinjao xenone,ali vratio sam sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ako je tako,mada nisam ranije to primetio da se cuje.Samo ono kada navrnem kljuc na pripremmu za paljenje kada odzuji odnosno podigne sistem zavrsi se to ali nikako nisam cuo to zujanje.naravno posle kada upalim auto necujem ga od rada motora.jel to mozda automatski saug ili nerazumem se pa da nelupetam previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECU pomera klapnu gasa,zato i zuji.Kalibrisanje leptira gasa se isto vrši na sličan način

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovana gospodo da vam predstavim i moj problem. Punto 1.2, benzin, 2001.god., cc160000km. Mali servis u septembru 2012. Posle toga krecu problemi.

Kad upalim hladan motor par sekundi kao da radi na tri cilindra, chek engine ostaje upaljen. Posle tih par sekundi sve ok, vozim normalno, motor radi na sva cetiri cilindra jedino nervira zuta lampica :).

Oteram do majstora ugasi se chek engine i pokazuje sve ok. Majstor zamenio kablove, vozim neko vreme sve ok.

Posle izvesnog vremena opet ista situacija. Jedva uspeh da odem kod majstora dok radi check engine i on ga prikljuci na dijagnostiku i pokazuje bombina 2 nije uredu. Zamenimo je, sve ok do prvog jutra :). Ponovo isto paljenje na tri cilindra par sekundi, posle sve ok. Lepo radi, vuce....

Odem opet kod majstora i on predpostavlja da je ECU.

Citajuci forum, zakljucih da mi ostaje reparacija ili zamena. Odlucih se na reparaciju.

Da li neko zna ko u Somboru i okolini vrsi reparaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog problema sa ECU.

Pokvario se izlaz za bobinu,elektiricar iz Kit-a kaze da odlazi od dotrajalih svecica i kablova.

Popravljen na istom mestu,dakle Kit servis u V.Stepe,za cenu od 10000 dinara.

Posle par dana,zamenjene svecice i kablovi.Svecice original,kablovi Tesla.

Dva meseca posle toga,ponovo se pokvario ECU,simptomi isti,radi na 2 cilindra,dakle sve isto kao prvi put.

Da li da pokusam sa reklamacijom u Kit-u (mada mislim da nema nista od toga),odnosno gde najpovoljnije da to resim u BG?

Posto iz Kit-a nose negde na popravku i vracaju,pa ugradjuju i naplate to 10000,verovatno da im to neko zavrsava za manje novca,pa bih voleo da odem kod tih manje poznatih majstora.

Momci na Tosinom Bunaru,ako se ne varam,traze 10500 za taj problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu,ali ne verujem da ce biti ista od toga...Nazalost.

Zanima me da li postoji negde u gradu da se resava taj problem za manje od famoznih 100e (izgleda tarifa za sve intervencije kod majstora) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da mozes da reklamiras jer se obicno daje garancija za takav rad. Ako su i oni nosili kod ovih ljudi na T.bunaru, oni koliko se secam daju garanciju i to bese valjda i godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu mi da ligaranciju,cak sta vise,na fiskalnom pise samo "ranih sati 4X2500" ukupno 10000,ne pise kakva je bila intervencija.Videcu u ponedeljak svakako,mada,iskereno,sumnjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili ste u pravu,stvarno su priznali garanciju.I to po principu "secam se da si bio pre mesec dana".Ali priznali.

Uglavnom,ostavio sam auto,skinuli su ecu,pretpostavljaju da je kvar isti,pa su poslali u servis na reklamaciju.Auto ce biti gotov sutra do podne,pa cu javiti kako sam prosao sa reklamacijom u Kit-u.

Cudno mi je samo da mi nisu da linikakvu pisanu garanciju,pa cak ni fiskalni prvi put,ali sada ako,nadam se,poprave,trazicu.

Zvao sam momke u Tosinom Bunaru,da se informisem,cena te intervencije je 100e (tako i rekose,u evrima) i garancija je godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas sve tako idealno :(

Ne moze da se popravi ecu,pa su mi ponudli dve varijante:

da mi vrate 10 hiljada i neispravan auto ili

da dodam jos 50e za polovan ecu,pod uslovom da kupim i bobine koje su 4200,posto sam skoro promenio kablove i svecice,inace bi i to trazili.

Garancija je 6 meseci.U prevodu jos 10 hiljada,na prvih 10,i pisana garancija 6 meseci.

Pristao sam na to,mozda nisam trebao.Mnogo bi bila opustenija situacija da daju garanciju na godinu dana,ovako mala mi govori da ce sedmog meseca da se pokvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja radio uzeo polovan ECU prebacio sve sa mog starog na ovaj i dao liku u NS 150 eura samo mu odneo ecu i doneo drugi stavio na moj auto spojio kablove i radi sve kako treba.To nije puno tako sam i ja dobio 6 meseci da kucnem u drvo sve radi odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli su ipak godinu dana da daju,ali 'ajde...
Zavrsili su mi auto,ok je.Vratili mi stari ecu,stoji mi kuci kao ukras.
Kit komerc saradjuje sa firmom TV Digital,koja se nalazi na Medakovicu,majstor iz Kit-a rece da su povoljniji nego momci na Tosinom Bunaru.Mozda se ta povoljnost ogleda  malo manjoj ceni,ali duplo manjoj garanciji.
Nasao sam na netu i neke ljude na Banjici kod okretnice tramvaja,koji popravljaju ecu,ne daju nikakvu garanciju,cena je 50e (ako je kvar izlaz za bobinu).
 

Edited by dussan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam resio problem. I u Somboru ima firma koja to radi. Ako nekom treba neka mi se javi. Popravka je 100evra i garancija 1 godina, a moze i ubacivanje polovnog 15000 din bez garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li ko da resava problem oko racunara.naime neradi mi dva klipa ali dok se nezagreje radi normalno kad se zagreje pocinje da trokira i da radi na dva klipa menjao sam i stavljao druge bobine isto zamenio svecice i nista svi elektronicari su mi rekli da je racunar u pitanju a nov racunar je malo skup pa ima li ko kakav savet sta da radim pozzz

Edited by neshaoct
spojeno by Kuvalja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...