Jump to content
FAS Goran
NED

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - rešenje ECU problema

Recommended Posts

To cuva komp. Probaj da skines bobinu, nesto se menja, valjda neka gumice. Pozajmi od nekog bobinu i kablove pa ga probaj tako. Zvuci smesno ali toliko vas ima "gore" sa foruma da mora da mozes da nadjes i jedno i drugo na probu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z10 je sluzbeno vozilo ecu ce  verovatno biti babe za zabe pa ko koga a ja licno imam punto 1.2 8v 2009 sa 60 kkm.malo sam cunjao pa mi rekose da multiecu scan najverovatnije nece moci da uradi nista kao ni auto com zbog imobilajzera.rekose mi mozda texa ali nije sigurno zbog kojekavih softvera.e sad sta ce biti videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode! Svaka čast za znanje, dosta pametnih stvari sam čuo ovde... e sad da i ja opišem moj problem koji je prilično sličan sa većinom opisanih. Auto (punto2 1,2 8v) je radio ok dok odjednom nije počeo da trese kao da radi na tri klipa. Prijavljivao grešku da je bobina u pitanju, medjutim zamenili smo i bobinu i svećice i opet popkazuje istu grešku (3 greške i spominje se mareli). majstor mi kaze da je izgleda otišo kompjuter, al evo već dva dana radi ok netrese više, s tim što sekad ga upalim, na 4-5  sekundi se čuje da radi malo drugačije blago trese i onda sam prestane i sve bude ok.

kakvo je vaše mišljenje, jel treba da trazim novi komp...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ukazuje da je problem u ECU, tako pocinje nekima pa onda dolazi do stadijuma da stalno radi na 2 cilindra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov komp je 400+ Evra. A ti mozda mozes da popravis svoj... Tj najverovatnije moze, a to kosta max 200e... Ja sam toliko platio i vec 3,5 godine nema problema. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene od kalkulacije glava zaboljela. Popravka ECU (koju svi preporučuju) je 100€ kod momaka iz AutoElektronike + kablovi i svjećice 30 do 40€ + vjerovatno bobina 20€.... :wallbash:

Trentno nisam u mogućnosti da krenem sa tom akcijom ali nije ni svejedno kada obilaziš kamion, a auto izgubi snagu i počne da trokira  :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo, uopste ne mora da znaci da je riknula bobina, cak sta vise ako si siguran da je ECU, onda ne bi uopste trebalo da je i ona picnula, a svecice i kablove svakako treba zameniti, originalne svecice su oko 5-6 evra komad, a kablovi ne znam koliko su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se popravlja ECU obavezno se menja i bobina,jer je ona uzrocnik kvara u ECU.

ECU se u 90% slucajeva uspesno popravlja,tako da ne morate kupovati nov.

Takodje moguce je polovan ukodirati na vas automobil.

Iskustvo govori da se vise javlja kvar na 2 i 4 cilindru nego na 1 i 3.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vise ljudi reklo da su svecice i kablovi uzrok tome, tj njihovo ne menjanje? Drugaru je pre par meseci crkao ECU, pa smo zamenuli svecice i kablove i reparirali ECU, i evo sigurno vec 3-4 meseca bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemanja

Zameni kablove i svecice prvo, to je najjeftinije ako nije to kvar ionako bi morao da ih menjas posle popravke bobine ili eku-a  :thumbdown:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov iz fabrike je samokodirajuci,posto je porucen po broju sasije.

A polovni bi trebao da se "pripremi" za kodiranje na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zahvaljujem sima-koyo.elem, stavljen nov ecu,motor  proturiran par puta i sve radi kao doxa.texom upisana kilometraza sa sata i to je to :guitar: .zahvaljujem jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo imam jedno pitanje oko ECU-a. U pitanju je Magneti Marelli komp iz drugarovog Pug-a i problem je taj da su pinovi korodirali i popucali.

 

cxcb192155.jpg  cxcb192156.jpg
 

Mislite li da ima racunice ovo popravljati?
Komp je iz Pezoa 206 2.0 16v GTI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja bih otisao do majstora da "vidi" sta moze da se uradi i to nece sigurno nista da kosta, s obzirom da sa mojim ocima ne vidim ni ecu a kamoli pinove   :laughing: naravno osim na fotki koju si postavio  B) ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,zahvaljujem se ljudima koji su preporucili momke na tosinom bunaru,sasvim o.k.likovi,uradili eco za tri sata i kostalo je 100evra,garancija 12meseci.

Sve pohvale,tlefon je u predhodnim postovima!

Edited by sizif1967

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...