Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Aha, Eco Friendly :)

Ta mapa mi je ubačena možda nedelju-dve posle onog skupa u NS na koji je Boki došao sa slikovima, a ja nisam stigao pre kiše da dođem na Mišeluk... Kad je to bilo tačno ne sećam se, ali znam da od tad pa do danas dimim za sve pare i svaki dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa o tome pricam. Znam da si ranije imao mapu na kolima, takodje znam da si posle toga radio jos jacu mapu koja dimi. Daj neka tvoja iskustva sa svim mapama odradjenim do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duga je to priča, znaš i sam kako to ide, sve jače i jače i na kraju dođeš do trenutka kad nema dalje da se soli mapa, dok ne promeniš nešto što košta malo više, pa opet teraš dalje... Do toga sam sada došao, ove dizne ne mogu da guraju više nafte, ovaj turbo ne može da nabija više pritiska, ovaj MAP ne može više, ovo kvačilo teško da može više, o kočnicama i vešanju neću ni da pričam, tako da, biće zanimljiva zima u svakom slučaju, do proleća cenim da ću uraditi sve što sam planirao pa solimo dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo za one koji ne prate

Dva čoveka u autu i pun gepek alata i raznih stvari... Konačno dolaze točkovi do izražaja na startu, iako su zimske gume, ali otprilike duplo lakše krenem nego sa 14"...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ti solis a treba da zabiberis!!!

Pošto mislim da znam na šta misliš, dolazi i to u obzir, videćemo kako budu tekli radovi, pare su ovde jedina kočnica, pa mora lagano :)

Odavno bi ja napravio nešto više da imam mogućnosti... Situacija se na tom planu polako popravlja pa se može očekivati značajniji pomak već u toku ovog zimskog perioda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesno cipovana Marea 1.9JTD, herojski i muski. Ocekuje se klobuk dima danas u periodu 00-24h, dok se omladinac udobno smesti u istu i da po gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dima na zalost nema :) hahahahah :)

dok se ta tema odkljuca taman cemo je testirati ;)

za sada perverzija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada perverzija :)

Ne znam kako je auto isao pre,ali znam vremena ubrzanja koja ste pricali sa fabrickom mapom,i video sam sinoc vremena,s obzirom da su sva vremena vrsena primitivnom metodom i pre i posle rezultat je vidljiv ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

One razlike sto je naveo, medjuubrzanja, i vise nego za pohvalu :)

Lepo, sasvim lepo, pisi utiske obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam bio u prlici da ga testiram, mogu reci da auto na potop gasa u 1. proklizava, sto zbog snage, sto zbog guma. Konstantno puni bez prekida i nema nikakvih losih efekata. Sve u svemu odlicno!!!

P.S Hvala bojanu2703 koji je ustupio mapu drugovima ХЕРОЈИМА!!!

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

medjuubrzanja (primitivna metoda merenja) :rambo:

5 stepen, 80 - 120

pre 18, sad 10

4 stepen 80-120

pre 12.15 sad 7.80

60-140 - treca+cetvrta

pre 18.5 sad 14.5

0-100

pre 12.70 (manje nije moglo nikako) sad oko 10 :)

jako dorbo puni u svakoj brzini (u odnosu na fabriku) vise od 200 nece da ebes (4350 rmp), sve u svemu, burazer je vise nego zadovoljan dobijenim.

Hvala bojanu2703 na ustupljenoj mapi, a boga mi hvala chelicu i FantomX-u koji su je zajednickim snagama ubacili u Mardzu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow...

Dajte i meni neku mapu kad se đorate, indisponiran sam sa 12.5 do 100tke, doduše mislim da imam šampionski 80-120, jer je meni na 90 već 2000rpm u 5-toj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo skidaj fabricku pa salji na doradu :thumbup:

Milan Laki - mislim da bojan2703 vozi 1.3mjet. eto je mapa, samo da se prepravi za tebe. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti uzmi mapu, sve cemo da prepravimo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli bi vi mapetasi (da ne kazem mapetovci :D) da se istalite za neke kobaje i pivo pa da zarostiljamo kod intera u nedelju, taman dok dzorate mape :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo da radimo mape za cevape i pivdzan, nije problem nikakav. :D

Ali ja sam majstor, a majstori dolaze na cevape, ne kupuju ih. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Procitao sam dosta bash ovde i o problemima i mapama, ja sam uspeo da ocitam sve sa mog stila, sada mi predstoji da nadjem da kupim dobru mapu, a pocinjem da ucim polako i citam predavanja i gledam na youtube o editovanju mapa, zelim da to radim, prem da sam web dizajner i da radim na administriranju mreza racunarskih blizak sam sa racunarima dosta, koriscenje samog GUi za editovanje mi nije strano, ali zelim da udjem u teoriju svega oko samog rada dizel motora, imam zelju pa polako.

Sada mi je problem da nadjem te DVD sa mapama , iz NS covek mi trazi 10e po DVD, a na netu stvarno ne mogu da nadjem, svi linkovi su obrisani, iz tema o cipovanju gde ih ima nisu ispravni, pa ako neko moze da mi pomogne?

Sacuvao sam mapu sa stila kao stilo85kw.ori da li sam trebao drugacije da uradim? jer ne mogu da je otvorim ni u ecu ecuEditu ni u TunerPro alatu, trazi da bude bin ili hex ekstenzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...