Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Stilo 1.6 karavan još nisam video, pa samim tim opet i tu dilemu više nemaš, tj. ostaje ti samo JTD/MJet kada je karavan verzija u pitanju. :thumbup:

Našao jedan i još da plinom http://www.polovniautomobili.com/oglas2597075/fiat_stilo_16_plin/

stilo.jpg

Čiji je ovo motor u 1.6 ? Još ovakav nisam video. http://www.polovniautomobili.com/oglas2721944/fiat_stilo_16_16v/

Stilo_16.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel. U jednu seriju stila se ugradjivao opelov motor i to nikako ne moze biti lose s obzirom da se zna da su opelovi benziski motori medju najboljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasprostranjen je taj motor, ja sam vozio seat leon sa tim motorom.

Jesu ti motori mnogo dobri. Ali kazu da je 1.6 16v najgori ecotec motor.

To sam cuo od ljudi koji rade samo opela u svom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pričaju i za 1.4 a ja sam sasvim zadovoljan :) Nije da vuče nešto preterano dobro, troši svaki ulje, alil opet ne previše i pristojna im je potrošnja. Najlepša stvar kod tih motora su dobro raspoređeni obrtaji tako da 1.4 može lagano da krstari u 5. brzini 70-75km/h i da se ne guši(na 2200 obrtaja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi tako gledali nijedan ne bi valjao!

Svojevremeno sam licno imao Vectru 1,6 16V 2001 kupljenu od Izvrsnog Veca Vojvodine koja je presla 396k km i koja je radila kao sat.

Ako je tako sa firminim autom koji se sigurno gazio zamislite onda koliko bi to jos vise preslo u rukama vlasnika koji normalno vozi?

Taj motor voli da troskari ulje ali tako je fabricki i od zamene do zamene bude otprilike 1-1,5L ulja tako da nije nista revijalno i strasno.

Uostalom kazu da kad auto ne trosi ulje da mu nije dobro podmazivanje i da jednostavno od trenja metala mora da se potrosi mala kolicina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što ovde svi beže od održavanja takvog automobila, tj. Fiat servisi neće jer je Opelov motor, a oni opet neće jer je sve ostalo Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma poptravljaće svi sve kad im dođeš na kapiju, ko je lud u današnje vreme da odbija posao. :)

I naravno da postoji stilo karavan sa 1,6 motorm fiatovim. Postoji i sa 1,8, još su češći, ali su svi do 2004-og goišta. Posle 2005 ja još nisam video stila sa fiatovim benzincem (ne računajući 1,4).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da taj Opelov motor u Stilu ima 105ks, a ovaj koji ima 103 je Fiatov, tako sam nešto negde pročitao... I taj od 105ks je tromiji od ovog od 103ks..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao escrort 5, 1.6 8v EFI motor, imao je 105 konja, bio je u fazonu "Ko drugom jamu kopa, i trecom potpisuje". Dosta bolji od fiatovog 1.6 kojeg imam sad u bravu.

Mada bravisu nisam ljudski provozao na benzinu, kao sto sam se izivljavao sa tim Fordom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skljocni ti tvog fiata na benzin ako nije zacepio do sada pa ces videti sta je fiat 1,6. Bravo 1,6 ide kao lud, kakav ford, to je obicna mrcina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekam da ocistim dizne pa cu da vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam danas u Auto Centru Andjelkovic najbolju cenu za ciscenje, iz nekog razlika pola servisa kad sam im rekao da je Fiat bravo u pitanju, nece da rade.

U andjelkovicu 50e, cim legne platica idem da sredim to.

Verujem da je dobar, videcu pa cu uporediti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam,a i pročitao da je Fiatov benzinac 1.6 bolji od 1.8 ,jel to tačno!?A kako Fiatov 1.6 benzinac podnosi plin i koliko otprilike košta ugradnja istog ukoliko ga već nema!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostiji je za odrzavanje, inace 1,8 nije los uopste. Plin podnosi najnormalnije pod uslovom da je kvalitetan uredjaj ugradjen i naravno sekvent. Cena je prosecna, ne znam tacno raspitaj se u nekom servisu, mozda oko 400e zavisi od vise faktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam,a i pročitao da je Fiatov benzinac 1.6 bolji od 1.8 ,jel to tačno!?A kako Fiatov 1.6 benzinac podnosi plin i koliko otprilike košta ugradnja istog ukoliko ga već nema!?

Samo što je tih benzinaca jako malo u ponudi pogotovu 1.8,gledam već duže vreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u ubrzanju između 1.6 i 1.8 od 0 do 100 je 0,6 sekundi, a sa obzirom da 1.8 ima varijator i da ume drastično više da popije, da su delovi skuplji i da je registracija skuplja, moj glas bi išao za 1.6.. Jedino što taj 1.8 ima veću maksimalnu brzinu u odnosu na 1.6, ali to verovatno neće mnogo da ti treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Doslo vreme za zamenu automobila. Trenutno vozim Punta JTD 2001. godiste. Posto imam dvoje dece, Punto mi polako postaje mali, pa sam odlucio da kupim za broj veci auto. Vec neko vreme trazim Stila po oglasima. Gledam da bude u najgorem slucaju 2006. godiste. Interesuje me misljenje clanova koji imaju iskustva sa Stilom benzincem (naravno, planiram ugradnju plina). Kilometraza koju prelazim je izmedju 15000 i 20000 km godisnje, auto koristim svakodnevno, a s vremena na vreme raspalim do Austrije, na more do Grcke, Italije.

Iskreno, nemam potrebe za 130ks koliko ima Stilo 1.8, ali bih uzeo i taj ako bih naisao na dobar. Takodje, interesuje me koliko je cesta pojava kvara digitalne klime, kao i kvalitet menjaca sa 6 brzina kod 1.4 motora.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je neko rekao da cu ovoliko traziti auto ne bih mu verovao.

Nasao sam jednog Stila u Sapcu 2005g ali zbunjuje me kilometar sat.Ugravirano je 220kmh,i ide ovim redosledom 20-40-60...zar ne treba da ide ovako 30-60-90...s`obzirom da je 2005g?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...