Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

koja inače nije radila na 4 od 5 stila koje sam gledao sa panoramom

Skoro pa tako :yes , a vidim i ovde da se ljudi naknadno muce sa popravkama oko toga. Ima je moj dobar drugar ("Bukira" na forumu) na svom Stilu i ja mislim da je jedina koju sam ja svojim ocima video da radi perfektno vec par godina. Mnogo lepa igrackica kad je u funkciji, nema sta :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik kaze da je sve u redu,trap je odlican,kvacilo ,turbina sve je u extra stanju,bar tako kaze..Videcu sutra.

pozdrav

Pusti šta vlasnik kaže :laughing: Proveri sam da li turbina peva jer loše baš fino huče. Kada budeš imao priliku gas u patos daš u 4. brzini sa npr 80km/h i gledaš da li obrtaji prate brzinu ili "beže", a zamajac se primeti kada pritisneš u pustiš kvačilo po zvuku, po trešenju motora sa prisinutim ili puštenim kvačilom kod gašenja i paljenja i kada se da ili pusti gas sa nižih obrataja, čuje se tup, metalni udarac. Trap im nije uopšte kritičan kao na Alfama, uglavnom se većina kvarova svodi na prednje stabilizatore i zadnje silene, bar koliiko sam ja video po kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trap im nije uopšte kritičan kao na Alfama, uglavnom se većina kvarova svodi na prednje stabilizatore i zadnje silene, bar koliiko sam ja video po kolima.

+ kugla i ona 2 silena na prednjim viljuskama, po ovim nasim jendecima od puteva.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je da ces na polovnom autu starom desetak godina da imas ulaganje, samo je pitanje koliko je vlasnik posten da ti kaze sta te ceka. U suprotnom provera kod mehanicara obavezna. Na kraju krajeva gledaces da uradis veliki i mali servis, a to je 250-300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam da vidim stila,krs nad krsevima..Gitovan,letva volana mora da se menja,sav se trese,dimi,mora da se farbaju felne,haubai da se sredi zadnji branik..

cvv105.jpg

http://www.polovniau...348/fiat_stilo/

Naleteo sam na ovog..Zvao sam vlasnika,kaze da je extra,samo je sediste malo pocepano i pukla je rucica od vrata.Koliko bi to kostalo da se sredi..?

Pozdravv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema slika unutrasnjosti? Verovatno je neko groblje unutra! Nemoj to tako da radis kao sto si poceo, da svakih dva tri dana ides po negde u Srbiji i trosis po 50-100e na krseve. Strpljenje, prati ponudu u oglasima, na placevima i ovde po forumu. Kada nadjes neki da ti se bas bas svidja i odgovara ti cena i ostalo, nadjes jos nekoliko slicnih auta koja su ti "usput", krenes rano ujutru i gledas redom. Kada zavrsis pregledanje, sednes, razmislis i sagledas koji je bio najbolji i najpovoljniji, zavnes vlasnika, vratis se, dogovoris za cenu, odradis papirologiju i gas! I tako o jednom trosku u jednom danu kupis auto! Ovako kako si krenuo, ako naletis na jos 2-3 krsa, neces imati para vise da kupis stila, nego ces morati da smanjis kriterijum na punto ;)

I ne veruj nikome nista, svi su extra preko telefona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš tako.

I ja sam se navozao svuda i svakuda, svi su extra preko telefona (setim se druga kad je išao u Batajnicu da gleda kod istog lika dva wv pola, konta valjaće bar jedan, kad ono dva krša..i u povratku svrati na neki plac u NS iz nevezuše i tu ga kupi, ispade dobar auto..)

I ja sam ovog mog stila gledao od ponedeljka do petka u NS-u, i sve kao čekam subotu da odem do BG-a gde su bila bar tri koje sam hteo da pogledam, al setim se ove priče o uzaludnom gaženju kilometara i odem baš u subotu i pazarim ovog mog...

Inače, ako nađeš nekog u NS-u, javi, možda stignem da ga pogledam pre nego što zapucaš u NS :laughing:

inače, kod odvog "tvog" što si postavio, što je extra, "samo" mu je sedište pocepano, da ti kažem da pocepano sedište nisam video nikad na stilu, i mnoga sedišta sa preko 200k km izgledaju kao nova, pa se pitam koliko je taj pregazio kad mu je "samo" sedište pocepano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako se pokazao motor 1.4 16v u Fiat Stilu 6 brzina, mnogo redak motor, drugar se zagrejao a ne znamo nesto vise o njima, dal valjaju dal su slabi ili sta vec.

cvv951.jpg

http://www.polovniau...lo_14_6_brzina/

Konkretno ovako nesto.

Jel imao neko sa tim motorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram i ja da to je to verovatno taj, al kako se nosi sa masom stila. Nisu iste tezine stilo i puntac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.4 16v kupe je tezak 1090 kg po fabrickoj specifikaciji, cisto da imate info.

A pretpostavljam da ce ova tema biti spojena sa http://www.fiat-lanc...showtopic=31847 . Pricali smo vec tamo o tom 1.4 motoru, imao sam priliku kratko da ga probam, meni je posle JTD/MultiJet varijanti slabasan za Stilo (95KS, 128Nm). Plus ako je opterecen ili klima...

E sad, ko sta voli, u cemu uziva i spreman je da plati, to je sve diskutabilno... Ukusi su razliciti ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar juri zutog stila, motor nije toliko bitan, nego samo da je zut :)

Al naletesmo na 1.4 motor pa da se raspitamo, jer da je redak, redak je. I volim kad auto ima 6 brzina.

Ja iskreno razmisljam o sledecem autu - Stilu ili Ford Mondeo 2002-2006

Takodje bih voleo zutog stila da posedujem. Ima ih malo na prodaji.

Gledali smo jedan u bg-u jtd zuti, turbina se dere kao luda, i trese se auto, ne mnogo ali ne bi to trebao da radi. Pristojno izgleda, lepa oprema, al odmah rekosmo ne.

Idemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mnogo redak motor

Motor dobro poznat 1.4 16v, eto ga u goooomili Puntića, Pandi, malo ''uštrojen'' i u novom Bravu, itd... Uglavnom, nemaš šta da misliš oko samog motora.

U Stila je išao prvih godina i 1.2 16v sa 80 KS isto uparen sa 6 brzina, pa je nekako išao i ljudi su ga kupovali. ;) Ovaj od ~100 KS tek nema problem. Nek' sedne, provoza i vidi da li mu odgovara. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto je sa sest brzina,nedaj boze da menjac crkne :turned: :turned: :turned: :turned: Ili mozda nije tako drasticno skuplji od petobrzinca...Samo kazem,nisam bas najbolje informisan :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor kao sto kaze nesa nije redak nego je isao u relativno mladje automobile pa ga teze nalazis u ponudi. Ja stila 1,4 nisam probao a imam ga u planu zdravlje Boze, bas taj 1,4 sa 6brzina mislim da je idealna kombinacija za stila, sto se tice benzinskih motora i ostalih troskova( potrosnja, odrzavanje, registracija, nas mentalitet i sl.) Kapiram da je prenos "kraci" i dobro odradjen pa mislim da nosi auto isto kao i onaj 1,6b, jer i ovako ima skoro isto ks kao i 1,6 jos 6brzina, to po meni mora da ide barem isto ako nije malo i brzi na a.putu (mislim na 120km/h). Ovo je moje licno misljenje!

Ja trenutno hocu da dam mog punta 5vr i doplatu za 1,2 stila 3vrata, jer nemogu trenutno da uzimam taj 1,4 jer je mladji i skuplji, a nesmem da ulecem toliko novca u auto trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor kao sto kaze nesa nije redak nego je isao u relativno mladje automobile pa ga teze nalazis u ponudi. Ja stila 1,4 nisam probao a imam ga u planu zdravlje Boze, bas taj 1,4 sa 6brzina mislim da je idealna kombinacija za stila, sto se tice benzinskih motora i ostalih troskova( potrosnja, odrzavanje, registracija, nas mentalitet i sl.) Kapiram da je prenos "kraci" i dobro odradjen pa mislim da nosi auto isto kao i onaj 1,6b, jer i ovako ima skoro isto ks kao i 1,6 jos 6brzina, to po meni mora da ide barem isto ako nije malo i brzi na a.putu (mislim na 120km/h). Ovo je moje licno misljenje!

Ja trenutno hocu da dam mog punta 5vr i doplatu za 1,2 stila 3vrata, jer nemogu trenutno da uzimam taj 1,4 jer je mladji i skuplji, a nesmem da ulecem toliko novca u auto trenutno.

To isto i ja mislim sto se tice tog motora, tu se slazemo. Trebalo bi da je skoro isti kao 1.6, kraci prenos, slicna konjaza. Punta 1.4 sam vozio, ide bas dobro, i volim da sto cesce koristim menjac, takav sam vozac.

Probacu ovih dana pa cu da se izjasnim konkretno :)

Samo sto je sa sest brzina,nedaj boze da menjac crkne :turned: :turned: :turned: :turned: Ili mozda nije tako drasticno skuplji od petobrzinca...Samo kazem,nisam bas najbolje informisan :smoke:

Ne treba uvek razmisljati o tome sta ako nesto crkne. Kad bi se sve tako gledalo retko ko bi vozio neka kola skuplja za odrzavanje.

Naravno da treba imati i to u vidu, al ne crkavaju menjaci toliko cesto, to se moze proveriti kad kupujes auto, pogledas u kakvom je stanju menjac. Moze i dobar menjac da crkne, isto kao i nov. Ako se izivljavas ili mu je jednostavno vreme da nesto otkaze.

Kao i svaki deo, moze se zameniti :) Bar toga ima da se nadje :) Ne verujem da je mnogo skuplji od petobrzinca, mozda u prodavnicama

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

previse trazi za abartha.... A i ne znam bas koliko on jos moze da zuji, s obzirom da na satu ima 230 000km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje fino auto :) Pogledaj ga, pretresi, spuštaj cenu za sitnice, a za krupniju stvari ako nađeš odustani. I traži da ti pokaže račune ako je radio veliki servis.

Srećno sa kupovinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hocu da vidim prvo jel ga gledao neko,da ne idem za dzabe u Rumu,mozda je neki krs.Ako nije, u ponedeljak idem.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmemo u obzir ono sto si nam na par tema pricao da ti treba - ima dvoja vrata manje ;) .

Kupljen nov u Srbiji? Proveri dobro koliko je presao - usijana papucica kvacila (naravno bez navlake), obruc volana zguljen levo od donjeg kraka, obelela rucica menjaca (inace je siva), pohabana ivica suvozackog sedista (ona linija je od metalne sipke ispod sundjera), vozackog sedalnog dela i nema u kadru, levi far matirao i zreo za zamenu ili reparaciju... To je ono sto se vidi sa slika, za sve ostalo je potrebno uzivo pogledati i probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...