Jump to content
FAS Goran
Guest 11886

Savet pri kupovini Fiat Stilo

Recommended Posts

Verovatno nisu,ali su 2001 kad je pocela proizvidnja stila nakupovali dosta kasetasa pa su ih kasnije ugradjivali :laughing: da se ne baci :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi far je menjan koliko vidim, volan 99% presvlačen pošto mi ne deluje kao fabrička koža. Sa papučicom kvačila ne znam šta se desilo?! Zadnje gume jako dobro izgledaju i to je to sa slika. Probaj, pročačkaj, probaj da malo spustiš cenu i srećno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je menjao papučice, nije imao ovu za kvačilo.
Far nisam siguran dal je menjan ili je odsjaj/vlažan/neštotreće.

Vredi pogledati ja mislim.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su farovi noviji plastika oko pozicija vuče na plavu boju, a to se kasnije izgubi, ja sam zbog toga zaključio.

A za papučicu ne znam šta da kažem. Napisao je neko juče da je 300din  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugi ima malo plavog unutra...  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali vidi nijanse plave :) I moj je 2004god i ovaj levi far deluje dosta novije od mog. Šta ću kad sam bolestan pa svaki detalj gledam  :laughing:

 

farovi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su farovi noviji plastika oko pozicija vuče na plavu boju, a to se kasnije izgubi, ja sam zbog toga zaključio.

A za papučicu ne znam šta da kažem. Napisao je neko juče da je 300din  :wallbash:

 

Za kocnicu je 300 din, za kvacilo je 190 din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj auto je dinamik, i 2004, i ima autom.klimu i kozni volan i menjac i sva 4 podizača i sve a.bagove i BIIIIIIIIIIIIP  KASETAŠ!!!

 

Ma zatrebace za nesto, npr ovako  :guitar:

 

Toma.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da sam ovog stila i ranije gledao u oglasima. Probacu da ga potrazim sad mada tesko ide preko mob... :)

 

Koliko sam video nema ASR a ni komande na volanu :/! Mislim da ima boljih za te pare :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher pa 200din na kvačilo, 300 kočnica, malo šampona i eto već 10e zarade manje  :laughing:

Jel može neki link za ovog belog Stila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, razmisljam da kupim fiat stila 1.9 jtd, pa bih pre toga hteo da se raspitam o tom autu malo da se nezalecem, ako neko ima taj auto ili ga je imao, voleo bih ako bih mogli da mi kazete kakvo je vase iskustvo sa tim kolima. Unapred hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitao sam skoro celu temu i koliko sam skapirao za one koji nemaju nameru da prelaze velike kilometraze bolje je kupiti benzinac nego jtd? Jesam li u pravu?

Ja vec duze vreme trazim stila sa troja vrata dizelasa i nikako da nadjem nesto sto mi odgovara. A godisnje necu prelaziti vise od 5.000 km tako da sve vise razmisljam da pocnem da gledam i benzince. Razlika u ceni je uglavnom negde oko 500 evra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nećeš prelaziti puno kilometara, kupi bicikl! :D  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@forestpk

 

Prenecu ti moje iskustvo.

Ja sam se vodio upravo tom logikom pri kupovini auta.Dakle mala kilometraza i kupovina benzinca.Gledao sam stila 1.6 kao neki optimalan pogon za tu karoseriju.Onda sam prilikom potrage naleteo na par modela 1.2 i bio pozitivno iznenadjen perfomansama.Shvatio sam da meni nesto jace u tom trenutku nije potrebno i zato sam se odlucio za njega.Prethodno vozacko iskustvo mi je bilo skromno i nije cudo sto sam bio zadovoljan tim pogonom.

 

Pored pocne ustede(tada je bila i veca od 500 e),stavio sam na papir i 2 bitne stavke prilikom kupovine:registraciju i veliki+mali servis i video da sam i tu na dobitku sto se tice benzinca.Konkretno registracija je oko 12000 servisi su bili 150 e(oba).Za moj model 1.2

 

Nisam bio upoznat ni sa odrzavanjem auta pa sam hteo maksimalno da se postedim nekih vecih troskova koji su objektivno prisutni kod dizela.

 

Presao sam 10 000 za godinu dana i osim redovnog odrzavanja nisam imao vecih problema.

 

Potrosnja odlicna.Trenutno je na bordu 6,7 na predjenih 2 500 km.obzirom da je bila zima i da sam proveo oko mesec dana u Beogradu mislim da bolje nije moglo.Letos je na bordu pisalo 6.2 na predjenih 3 500.Bilo je i malo vise otvorenog puta.

 

Performanse odgovoraju mojim potrebama.Po gradu realno nista jace ne treba.Na magistrali 80 Km/h u 6. brzini potrosnja je 5 litara.Na autoputu u 6. na 4000 rpm ide 150 Km/h.Sve preko toga mi nije potrebno.I u tom rezimu auto se ne muci jer mu je max obrtni momenat upravo na tim obrtajima.

Snage mu fali prilikom preticanja,ali ako se vodi racuna ni tu nema problema.

 

Auto sam birao prema sopstvenim potrebama i posle vise od godinu dana sam zadovoljan.

 

Zelja mi je bila da uzmem pogon 1.4 koji ima blizu 100 ks,ali tada mi se nije uklapao u budzet.Kao noviji model bio je redak u ponudi i skuplji.

Mislim da s tim pogonom nema greske i svaka preporuka.Samim tim sto je noviji verovatno moze da se nadje ocuvan i dobar primerak cije odrzavanje ne bi bilo skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce cumurasi da objasne par stvari :laughing: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...