Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
oktopod

Punto mk.2 - skidanje ručice menjača

Recommended Posts

Znate ona okrugla za sta se vatas kad menjas brzine :)

e pa kod mene na sportingu se ona skida tako sto samo povuces na gore. Medjutim, to je tako lako uraditi (nije sad bas da spada stalno i da ima luft) da mi se cesto desi u voznji da mi ostane u ruci, a to uvek kad shaltam hitro (kao sinoc ko je citao post za lamelu zna :) )

desilo se i mojim ortacima kad sam im dao da probaju, jadni nisu znali da prvom na 4 ljade te zabije odjednom za sediste pa oni kad se to desi brze bolje za drugom krenu al cela ona inercija kako mu telo ide u nazad i zelja da brzo ubacis u drugu rezultuju cupanjem rucice

jel se ovo jos nekom desava i kako resiti? ja sam mislio da izmerim precnik rupe pa da turim neku gumu za slavine il nesto tog precnika pa kad ga nabije na dole jedva da se skine, nek se unisti i gumica tad nema veze, necu to raditi nikad ionako, a ne bi ni da fixiram ko lepkom zbog buduceg gazde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10426

off Ako ga vozis prvom preko 4hiljade buducem vlasniku ce svakako biti najmanji problem da li je rucica zalepljena.

on Tesko da ces taj problem da resis vodoinstalaterskim metodama, stavi lepo neki silikon i to je to. Izbegavaj superlepkove posto oni imaju nezgodnu osobinu da nagrizaju sve osim celika :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala falafel :D

Elem prvom obicno vozim do 2 hiljade il manje, ovo preko 4 sam par puta za 15 meseci....

Nego tako cirnes pa krenes da razmisljas u trenu, izes auto zasto si ga kupio nego da uzivas kad oces, a meni je to uzivanje, naravno ne volim gradske trke u guzvi nego ko i svako musko da stisnes ponekad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnici Punta uglavnom imaju problem da skinu to kada imaju nameru. Ti moras da budes kontra od ostatka sveta :D

Krkni silikon, bice dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko i svaka druga plastikanerija, jednom sam skino tad je islo malo teze, ocekivano teze, probao sam tu drugu crko od smeha i vratio ovu....naravno otada spada :) na obicnom dvojci puntu kao recimo kod ortaka na jtd to se izgleda ni ne skida pa ne pokusavajte kod kuce.. :D

ko i poklopci plasticni na rupama za pristup srafu kao npr rupe za srafljenje gepeka, stop svetala i ostalo, koliko god si pazljiv plasticna zabica je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo stavi malo sintelana i ocisti od masnoce zeljezni dio na koji nabijas kuglu.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami i meni spadne kada žešće povučem pa ću videti kakve su to žabice unutra. Možde može da se pojača, glupo je lepiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu zabice, samo se natakne na sipku koja je mislim nazubljena nekih 2-3cm na vrhu (ili je ona plastika iznutra nazubljena, zaboravio sam vec). E koliko sam se namucio dok sam je skinuo i sada kao sto kaze Bane kad je malo jace cimnem ode sve

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problem resio tako sto sam sipao Tigar lepak,onaj zuti i tako je uhvatilo da posle par dana kad se posteno osusilo ni silom nisam uspeo da ga ponovo svucem!

Nema toga sto Tigar lepak ne moze da zalepi! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako ne spada kod jtd-a :D ... Kod mene spadalo isto ali mislim da je otisao kao neki osigurac plasticni, i bas sto ti kazes u nekom najvecem zanosu kad se recimo pojuris s nekim ona ti ostane u ruci. Ja sam to resio tako sto sam kupio novu kuglu ,iako sam morao malo da odsecem samu sipku da bi menjac bio normalne visine. Ovako je kad je od koze lepse izgleda ,a i ne spada ;):thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da obložim kožom ručicu menjača, samo onaj gornji deo koji se hvata rukom, ali svi majstori što oblažu hoće da se skine ručica pa mi treba pomoć oko načina skidanja, da li se samo svuče ili ima neki patent?

U pitanju je PC multijet, koliko sam primetio oni imaju malo drugačiju ručicu menjača od benzinaca pa ne znam da li je i metod skidanja drugačiji.

Hvala unapred

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se skida rucica (kugla) menjaca na puntu? U pitanju je rucica sa prstenom koji se dize za rikverc. Nasao sam kako se skida ova obicna ali mi treba uputstvo za ovu sa prstenom. Da li ce odvrce ili se samo vuce na gore uz mrdanje levo-desno?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da sam sebi odgovorim. Rucica je nasadjena na nazubljenu sipku i skida se jacim povlacenjem na gore. Danas sam radio menjanje rucice kao i skracivanje sipke menjaca ali da ostane u funkciji prsten koji se dize za rikverc. Bilo je secenja,burgijanja i slicno ali posto je pao mrak sutra sledi montiranje jer sam odradio najveci deo posla. Slikacu kako je ispalo na kraju i stavicu kod mene u temi o puntosakiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj zastavi 10 rucica menjaca sa prstenom za rikverc je pocela da pravi problem.  Auto sam pozajmio osobi koja ocito nije znala da postoji prsten tako da je menjac sa sve kuglom iscupala i vratila kao da se nista nije ni desilo. Nekako sam polugu menjaca vratio na mesto ali definitivno to vise nije to, prsten rikverca je skrz labav..... Da li neko zna kako da ovo popravim ili je potrebno zameniti celu konzolu. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...